blank

Aplinkosaugininkai vis labiau kreipiasi į žmones ragindami būti labiau sąmoningiems. Pastebima, kad vis dar daug gyventojų nesupranta, jog statybinės atliekos turi būti išvežamos į specialias vietas, o ne kraunamos į buitinius konteinerius ar šalia jų. Tokių atliekų pašalinimas neleistinais būdais gali baigtis nemaloniais finansiniais nuostoliais – baudomis. Ką svarbu žinoti apie statybinių atliekų pašalinimą?

Kas priskiriama prie statybinių atliekų kategorijos?

Dažnai painiojamos tam tikros sąvokos ir atliekų kategorijos. Pabrėžiama, kad į vieną krūvą nevalia maišyti žaliųjų atliekų ir statybinių šiukšlių. Paprastai kalbant, jeigu ruošiate sklypą statybų darbams, tai nereiškia, kad į vieną krūvą galite maišyti paprastas žemes, žoles šakas kartu su žvyru, skalda ar kitomis medžiagomis. Statybinės atliekos yra apibrėžiamos teisės aktų numatyta tvarka.

Statybines šiukšlėmis laikyti galima atliekas, kurios susidaro po griovimo darbų. Tai gali būti mediena, tinkas, senos apdailos medžiagos, betonas ir t.t. Žaliosios medžiagos, kurios minėtos prieš tai, yra susijusios su gamta. Tai įprastai yra savaime suyrančios atliekos ir tiek, kurios gali pačios supūti tarkime – komposte.

Taip pat reikia išskirti ir tai, kad prie statybinių atliekų yra priskiriamos ir tam tikros kenksmingos medžiagos. Dažniausiai pabrėžiami asbesto gaminiai, kurių daugiausia pasitaiko senuose namuose. Jeigu kalba eina apie renovaciją ir jums tenka kažką griauti ar ardyti, tuomet įsitikinkite, kad tos medžiagos gali būti kraunamos prie įprastų statybinių atliekų. Minėti asbesto gaminiai yra kenksmingi tiek žmogui, tiek ir aplinkai, todėl jie turi būti išgabenami atskirai.

Kaip turi būti tvarkomos įprastos ir specifinės atliekos?

Minėti asbesto bei kiti aplinkai kenksmingi gaminiai turi būti išgabenami laikantis saugumo priemonių. Pirmiausia, minėtus gaminius reikia liesti naudojant apsaugines priemones. Tai turi būti tokios priemonės, kurios dengtų kvėpavimo takus, odą bei akis. Asbesto gaminiai turi būti sukrauti ant palečių ir paskui apvyniojami plėvele. Galiausiai, turite užsiregistruoti jų išvežimui. Įprastai savivaldybės skelbia grafikus kada tokios atliekos surenkamos iš privačių asmenų. Tad, jums reikės užsiregistruoti ir laukti numatytos dienos. Tokios atliekos išgabenamos visiškai nemokamai.

Taip pat reikia paminėti, kad statybinės atliekos gali būti išgabenamos į specialias aikšteles. Tai reiškia, kad jas galite saugiai ir be didelių išlaidų utilizuoti patys. Jums tik reikės išsiaiškinti kur tokios atliekos surenkamos ir koks kiekis priimamas. Aišku, kai kur teks sumokėti papildomai, jeigu viršysite nurodytus svorio ribojimus.

Prie specifinių atliekų, kaip minėta, priskiriamos ir žaliosios atliekos. Dažnai tokias atliekas taip pat surenka specialios aikštelės. Į jas žmonės dažnai atveža po kiemo darbų surinktas atliekas, kurių nėra kur laikyti. Vėlgi, tokių atliekų utilizavimui gali būti taikomi ribojimai pagal svorį.

Statybinės atliekos, kokios jos bebūtų, visada turi būti išgabenamos laikantis įstatymų, nes priešingu atveju, galite būti baudžiami gana solidžiomis baudomis.

Užs. 1338

gimtasis straipsniai
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments