blank

Šiais laikais turime galimybę mėgautis itin sparčiu interneto ryšiu, kuris užtikrina, jog ne tik patogiai naršysime socialiniuose tinkluose, bet ir galėsime dalyvauti įvairiose konferencijose ar žaisime žaidimus tinkle. Visgi, kartais interneto greitis yra šiek tiek lėtesnis nei galėtumėte tikėtis – neigiamus pokyčius tokiais atvejais nesunku pastebėti, tačiau laimei, yra ne vienas būdas, kaip tokią problemą išspręsti. Šį kartą aptarsime, kokie veiksniai turi įtakos interneto efektyvumui.

Kokie kompiuterio komponentai turi įtakos greičiui?

Pirmiausia pravartu žinoti, kokie kompiuterio komponentai ar netgi mūsų pačių atliekami veiksmai gali turėti įtakos interneto greičiui:

  • Procesorius. Šis komponentas yra visų Jūsų atliekamų operacijų smegenys – nuo jo greičio priklauso tai, kaip greitai įranga gali apdoroti informaciją. Priklausomai nuo to,                  kiek procesorius yra apkrautas, priklausys ir tai, kiek laiko jam užtruks įkelti vieną ar kitą tinklalapį. Pavyzdžiui, jeigu vienu metu kompiuteryje bus atverta daugybė skirtukų ir programų, o Jūs tuo pačiu bandysite pažiūrėti mėgstamos laidos epizodą, gali pasirodyti, kad ji kraunasi lėčiau. Ypač tais atvejais, kai procesorius nėra pats greičiausias. Visgi, techniškai interneto greitis dėl to nesumažėja, tačiau jei kompiuteris veikia lėčiau, procesai taip pat apdorojami ne taip sparčiai.
  • RAM atmintis. Kalbant apie operatyviąją atmintį, situacija yra labai panaši – didesnis RAM kiekis leidžia daug greičiau kompiuteriui tvarkytis su skirtingomis užduotimis, tad atrodo, jog ir veiksmai internete yra kur kas sklandesni. Kasdienėms užduotims dažniausiai pakanka 4GB RAM, tačiau jeigu dažnai vienu metu atliekate daugiau darbų ir kai kurie iš jų yra sudėtingesni, verta pagalvoti ir apie didesnį operatyviosios atminties kiekį.
  • Programinė įranga. Kaip jau ne kartą minėjome, daugiau atvertų, interneto ryšio reikalaujančių programų gali gerokai sulėtinti jų atvėrimo ir sklandaus naudojimo procesus. Tad verčiau apsiriboti tais skirtukais, kurie Jums iš tiesų atitinkamu metu yra reikalingi – skirtumus turėtumėte pastebėti iš karto. Tačiau turėkite omenyje ir tai, jog kai kurios programos fone gali veikti Jums nepastebint – patikrinkite šią informaciją nustatymuose.
  • Virusai. Dar viena priežastis, dėl kurios internetas gali tapti lėtesnis, yra Jūsų kompiuteryje apsigyvenę virusai ir kenkėjiškos programos. Jos taip pat veikia fone ir be Jūsų leidimo gali prisijungti prie interneto bei eikvoti jo išteklius. Tokio scenarijaus galite išvengti turėdami antivirusinę programą ir reguliariai atlikdami skanavimus – papildoma atsarga gėdos šiuo atveju tikrai nepadarys.

Problemos su maršrutizatoriumi

Galima sakyti, jog šie prietaisai yra tiesiogiai atsakingi už interneto sklaidą, todėl didelė tikimybė, kad būtent dėl jų kyla problemų su greičiu. Štai keletas dažniausiai pasitaikančių scenarijų:

  • Pasenęs maršrutizatoriaus modelis. Interneto technologijos ir greičiai tobulėja, todėl senesni maršrutizatorių modeliai paprasčiausiai nebegali su jais susitvarkyti. Jei šį prietaisą keitėte pakankamai seniai, tikėtina, jog atėjo metas pokyčiams – plačiau apie jų pasirinkimą skaitykite straipsnyje: Maršrutizatorius: kokį pasirinkti? Jei turite galimybę prijungti kompiuterį prie LAN kabelio, ištestuokite interneto greitį naudodami jį, o tuomet – WiFi ryšį. Jei skirtumas nebus akivaizdus, problemos reikėtų ieškoti kitur, tačiau jei naudojantis maršrutizatoriumi skaičiai bus mažesni, verta pagalvoti apie naują pirkinį. Jį įsigysite Pigu.lt el. parduotuvėje arba paspaudę čia.
  • Trumpa pertrauka. Tikriausiai puikiai žinote seną triuką, kuomet perkrovus kompiuterį, išsisprendžia visos problemos – jį galite pritaikyti ir maršrutizatoriui. Prieš įsigydami naują modelį, pabandykite jį išjungti, palaukti 10 sekundžių ir po to vėl įjungti. Nors sunku patikėti, tačiau tai gali turėti įtakos spartesniam interneto veikimui. Šie prietaisai taip pat susiduria su įvairiomis problemomis dėl perkaitimo, atminties sutrikimų ar operacinės sistemos, todėl trumpa pertrauka juos gali sugrąžinti į savas vėžias.
  • Atstumai ir kliūtys. Kartais lėtesniam internetui įtakos turi ir netinkamai pasirinkta maršrutizatoriaus vieta. Idealiu atveju jį reikėtų statyti maždaug namų viduryje, turint omenyje tai, jog sienos ir kiti daiktai šiek tiek slopina signalus. Jei namai yra didesni, renkantis reiktų pirmenybę teikti tiems modeliams, kurie galėtų aprėpti didesnius plotus.

Atsižvelgę į šiuos veiksnius ir patarimus, turėtumėte nesunkiai išspręsti interneto greičio problemą. Kartais užtenka atlikti vos kelis paprastus žingsnius, jog galėtumėte mėgautis akivaizdžiais pokyčiais!

Užs. 855

blueyellow1
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments