Atsižvelkite į atžalos amžių

Tai – kone svarbiausias aspektas, galintis nulemti Jūsų pasirinkimo sėkmę. Logiška, kad mažesnėms atžaloms labiau nei intriguojančiai besivystantis siužetas bus svarbus paveikslėlių skaičius. Tuo tarpu ūgtelėjusioms atžaloms, priešingai, aktualesnis bus pats kūrinys, o ne jo iliustracijos. Prie kai kurių jaunesniems skaitytojams skirtų leidinių jų kūrėjai nurodo ir rekomenduojamą amžių, tad visuomet vertėtų į tai atsižvelgti.

Žinoma, labai svarbu įvertinti ir vaiko skaitymo lygį. Sudėtingesnes sakinių konstrukcijas palikite vėlesniam amžiui, o pradinukams verčiau parinkite stambesniu šriftu parašytus, lengvai skaitomus kūrinius – priešingu atveju mažyliai labiau norės išlikti tik klausytojais. Tai nėra pats blogiausias scenarijus, tačiau ir jo būtų galima išvengti.

Ieškokite artimų istorijų

Įdomiausia knygas yra skaityti tuomet, jei galime susitapatinti su pagrindiniais herojais – atrodo, kad ir mes patys kartu su jais išgyvename atitinkamas istorijas. Tas pats galioja ir renkant knygas vaikams: jie įsitrauks daug greičiau, jei kūrinyje galės atpažinti save ar kitus artimus dalykus. Tiesa, tai nereiškia, kad būtinai reikėtų rinktis tik šių dienų vaikų istorijas pasakojančius kūrinius – šiuo atveju galima šiek tiek paeksperimentuoti. Bus dar įdomiau, jei į mažylius panašūs personažai leisis į mistiškus ar kitus kvapą gniaužiančius nuotykius – tokios istorijos dar labiau praplės atžalėlių akiratį ir tikrai nepaliks jų abejingų.

Pagalvokite, kokią naudą kūrinys suteiks Jūsų vaikui

Nors sunku iš anksto pasakyti, ką iš vienos ar kitos knygos pasiims Jūsų atžala, svarbiausia, kad istorija iš karto atrodytų naudinga ir įkvepianti. Motyvuojantys pasakojimai, bendravimo subtilybės ar netgi gėrio ir blogio kova gali padėti jiems tobulėti kaip asmenybėms – tikriausiai būtent to savo atžaloms ir linkėtumėte. Svarbiausia vengti istorijų „apie nieką“, tačiau jei būtent toks kūrinys sužavės Jūsų vaiką, neskubėkite jo atsisakyti – laikui bėgant galėsite pereiti ir prie šiek tiek sudėtingesnių, daugiau naudos turinčių kūrinių.

Pasiteiraukite atžalos nuomonės

Labai svarbu, kad parinkta knyga pirmiausia būtų įdomi Jūsų vaikui – tai sužinosite tik tuomet, jei pasiteirausite jo nuomonės. Kol mažyliai dar yra jaunesni, jiems dažniausiai pakanka spalvingesnio viršelio, tačiau ūgtelėjusiems vaikams gali kilti kur kas daugiau klausimų. Jei paskirsite tam laiko ir drauge leisitės į knygų paieškas, ne tik surasite įdomius kūrinius, bet ir sustiprinsite savo tarpusavio ryšį. Ilgainiui tai netgi gali tapti savotiška Jūsų tradicija.

Tuo labiau, kad rinktis knygas dabar galima internetu – tai ypač patogu, jei pirmiausia norite vaikams atrinkti keletą kūrinių, iš kurių jie galėtų pasirinkti. Be to, čia iš karto galima paskaityti ir kitų tėvų nuomones, kurios taip pat padės Jums abiem apsispręsti. Gausią vaikams skirtų knygų įvairovę siūlo Pigu.lt el. parduotuvė.

Nepabijokite eksperimentų

Net ir tuomet, jei atžala labiausiai mėgsta vieną ar kitą žanrą, galite pabandyti ją nustebinti visiškai netikėtu kūriniu. Žinoma, tokiu atveju reikėtų pasiruošti blogiausiam scenarijui – yra šansas, kad vaikai neįvertins Jūsų pastangų, o naujoji knyga taip ir liks dulkėti lentynoje. Dėl to tikrai neturėtumėte supykti: galbūt ateityje atžalos nuomonė pasikeis, tačiau jei ir ne, knygų skaitymas jokiu būdu neturėtų pavirsti prievole.

Visgi, jei Jums pasiseks, dar labiau praplėsite vaiko akiratį ir galbūt netgi paskatinsite jį domėtis naujais dalykais. Kartais net ir visiškai tolimoje tematikoje galima atrasti labai artimų dalykų – parodykite tai ir savo vaikams. Paprasčiausia tai padaryti abiem kartu spustelėjus šią nuorodą: https://pigu.lt/lt/knygos.

Atsižvelgę į visus šiuos patarimus, nesunkiai surasite Jūsų vaikams patiksiančius leidinius. Svarbiausia, kad suvoktumėte, jog kiekvienas mažylis yra individualus – kai geriau pažinsite jo asmenybę, problemų su knygų pasirinkimais tikrai nebekils. Padėkite jiems patirti skaitymo malonumą!

Prie Dirdų

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie