blank

Mitinės gėlių galios

Žmonija gėles mėgsta jau daugybę amžių, kurių metu kito augalų reikšmės, jų naudojimas ir bendras požiūris į jas. Šiais laikais nedaug žmonių domisi mitinėmis gėlių galiomis, tačiau mūsų protėviai su piktosiomis dvasiomis kovojo būtent augalų pagalba. Susipažinkite su šiais faktais ir galbūt patys pritaikysite juos praktikoje:

  • Senovės civilizacijų gyventojai degino astrų lapus, norėdami apsisaugoti nuo tamsiųjų jėgų.
  • Senovės Egipte lotosas buvo laikomas šventu augalu ir naudojamas balzamavimo bei laidojimo ritualuose. Egiptiečiai šį augalą laikė nemirtingumo ir prisikėlimo simboliu.
  • Viduramžiais buvo manoma, jog rasakilos turi magiškų, gydančių savybių.
  • Graikų mitologijoje teigiama, kad kraujažolių nuoviras turi apsauginių savybių. Net Pirmojo pasaulinio karo metais, kraujažolė buvo naudojama gydyti žaizdas.
  • Šventagaršvė Europoje buvo naudojama ir maro, ir virškinimo sutrikimų gydymui. Buvo tikima, kad augalas atbaido piktąsias dvasias.

Nors laikai, kai žmonės aklai pasitikėjo augalų galiomis, jau seniai praeityje, tai tikrai nereiškia, kad šių gėlių poveikiu negalime pasinaudoti ir šiandien. Gėlės neišgydys sveikatos problemų, tačiau tikrai gali jus nuraminti ir padėti namuose jaustis saugiau, jaukiau.

Ar žinojote, kad..?

Trumpam palikite magiškas gėlių funkcijas ir pažvelkite į augalų pasaulio įdomybes kitu kampu. Pasinerkite į nepažintą įdomybių pasaulį. Ar žinote kokia gėlė yra laikoma didžiausia pasaulyje? Arba kokio amžiaus yra seniausia pasaulio gėlė? Atsakymas neigiamas? Tuomet skaitykite toliau:

  • Didžiausia pasaulio gėle yra laikoma Titan arums, lotyniškai – Amophophallus titanum. Šios gėlės aukštis – virš 10 metrų.
  • 2002-aisiais Kinijoje mokslininkai atrado seniausią pasaulio gėlę, kuriai virš 125 milijonų metų. Jos pavadinimas Archaefructus sinensis, o išvaizda ji primena vandens leliją.
  • Tulpės svogūnėlis gali pakeisti maistinį svogūną įvairiuose receptuose.
  • XVII amžiaus Olandijoje tulpių svogūnėliai buvo vertingesni už auksą.
  • Gamtoje augančios saulėgrąžos nuolat juda, taip reaguodamos į saulės tekėjimą iš Rytų į Vakarus.

Augalų pasaulis senas, apipintas įvairiais mitais ir įdomybėmis. Galbūt iš dalies gėlių puokštės ir vazoninės gėlės yra mėgstama namų dekoro puošmena dėl paslapčių, kurios vis dar supa augaliją. Tokiu būdu jūs galite ne tik priartėti prie gamtos, bet bandyti patys perprasti gėlių saugomas paslaptis.

Gėlių magija šiandien

Šiandien gėlės dažniau tiesiog dailus namų puošybos elementas, o ne priemonė apsaugai nuo piktųjų dvasių. Gėlės taip pat nebėra aukso vertės, todėl kiekvienas augalų mylėtojas gali puošti jomis savo namus. Itin lengvu tapo ir gėlių pirkimas, skintų gėlių pristatymas Vilniuje dar niekada nebuvo toks lengvas. Staiga užsinorėję pasinerti į magišką gėlių pasaulį galite tai padaryti daug paprasčiau nei mūsų protėviai, o gėlėms atvykus į jūsų namus galėsite pajausti jų magiją.

Užs. 67

 

Prie Dirdų
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments