blank

Tie, kurie jau yra susidūrę su gastritu teigia, kad šios ligos sukeliami pojūčiai yra ypač nemalonūs ir ne juokais gadina kasdienybę. Ne ką mažiau glumina ir faktas, kad tai yra viena labiausiai paplitusių ligų pasaulyje. Taigi, tikimybė susirgti šia liga, yra iš tiesų nemenka. Vis dėlto, turime ir gerų žinių – egzistuoja itin daug patarimų, kurių paisant, mažėja tikimybė susirgti gastritu. Taigi, belieka tik pridurti, kad kuo stropiau jų laikysitės, tuo mažesnė bus tikimybė susirgti. Tad pats metas jau dabar sužinoti, kaip turėtumėte elgtis.

  • Nenorintieji, kad gastritas bei jo sukeliami nemalonūs pojūčiai apkarintų įprastą gyvenimą, turėtų atsisakyti dviejų blogybių – rūkymo bei alkoholinių gėrimų. Šį šių dviejų įpročių yra ypač intensyviai dirginama skrandžio gleivinė, tad jų atsisakę, palaikysite geresnę sveikatos būklę. Na, o dar labiau džiugina ir faktas, kad cigarečių bei alkoholinių gėrimų atsisakymas mažina ne tik gastrito, bet ir daugelio kitų ligų tikimybę.
  • Ne ką mažiau nei rūkymas ar alkoholiniai gėrimai jūsų skrandžio gleivinę dirgina ir kava bei gazuoti gėrimai (ypač tais atvejais, jei vartojami tuomet, kai dar nesate papusryčiavę, papietavę ar nors lengvai užkandę. Tad, jei norite, kad gastritas jus aplenktų, gazuotus gėrimus ir kavą vartokite kuo rečiau. Jei jų atsisakyti nepavyksta, bent jau mėgaukitės šiai gėrimais po valgio.
  • Miltinės tešlos gaminiai yra labai mėgstami ne tik mažųjų, bet ir suaugusiųjų žmonių – balta duona neretai tampa kasdienio sumuštinio pagrindu, o desertui dažniausiai pasirenkami tokie kepiniai kaip pyragai, bandelės, tortai ar sausainiai. Ir nors miltinės tešlos gaminai iš tiesų suteikia daug saldaus džiaugsmo mažiems ir dideliems, nereikia pamiršti, kad jie rūgština žmogaus organizmą, o tai didina gastrito tikimybę.
  • Tačiau tikrai yra maisto produktų, kurie mažina rūgštingumą ir vienas jų yra daugelio mėgstamas ir prie įvairių patiekalų tinkantis kefyras. Tad norintieji išvengti šios ligos, kefyrą turėtų vartoti kuo dažniau.

Puiki sveikata – didžiausias mūsų turtas. O dar geresnė naujiena ta, kad egzistuoja daugybė būdų išvengti nemalonių bei varginančių ligų, telieka jais pasinaudoti. Būkite išmintingi ir sveiki.

Užs. Nr. 91

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments