Rajono savivaldybės Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vedėja Jurgita Blaževičiūtė. Redakcijos archyvo nuotr.
Rajono savivaldybės Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vedėja Jurgita Blaževičiūtė. Redakcijos archyvo nuotr.

 

Daug kalbama apie verslo skatinimą, jauni žmonės raginami kurti įmones, tačiau kol kas baimė rizikuoti yra nemaža. Kas dėl to kaltas – bijantieji rizikuoti, informacijos pradedantiesiems verslą trūkumas ar ribotos finansinės galimybės?

Savivaldybės parama

Pradedant verslą, žengiant pirmuosius žingsnius, labai svarbu sulaukti ne tik padrąsinančių žodžių, bet ir realių veiksmų. Šiais metais rajono savivaldybės Pagalbos smulkaus ir vidutinio verslo subjektams fondui iš biudžeto skyrė 12 tūkst. 500 Eur. Per devynis šių metų mėnesius parama pasinaudojo 10 verslo subjektų. 2015 m. buvo patenkinta 16 verslo paraiškų.

„Fonde nėra labai daug lėšų, todėl stengiamasi, kad jomis galėtų pasinaudoti kuo daugiau norinčiųjų. Maksimali paramos suma yra 2 tūkst. eurų, – sakė rajono savivaldybės Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vedėja Jurgita Blaževičiūtė. – Kiekviena paraiška yra atidžiai svarstoma, žiūrima, kokie yra pareiškėjo ilgalaikiai tikslai, kalbamasi su juo. Šiais metais kompensuotas kelių įmonių steigimo mokestis, suteikta parama darbo vietoms steigti, padengtos kursų, kitokių mokymų išlaidos. Beje, vienas verslininkas paramą grąžino, nes nutraukė veiklą.“

Pasak pašnekovės, paraišką užpildyti nėra sudėtinga, daugiausia laiko užima pažymų pristatymas, nors „Sodros“ ir Valstybinės mokesčių inspekcijos pažymų patiems pareiškėjams jau nebereikia pristatyti – jas gali matyti ir gauti savivaldybės darbuotojai.

„Neseniai Verslo plėtros komisijos posėdyje svarstyta galimybė plėsti paramos fondo nuostatus, kad būtų galima pradedantiesiems verslą pasiūlyti naujų paramos krypčių“, – sakė J. Blaževičiūtė.

Daugiau ketvirtadienio „Gimtajame…“

azija

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie