Europos jaunimo krepšinio čempionate Lietuvos rinktinės žaidėjų marškinėlius puošė komandos rėmėjos AB „Rokiškio sūris“ logotipas. Eltos nuotr.

Krepšiniu sergantiems lietuviams – didelė šventė: praėjusį sekmadienį Slovėnijoje vykusio Europos jaunimo (iki 20 metų) vaikinų krepšinio čempionate Lietuvos rinktinė 50:49 laimėjo dvikovą su prancūzais ir iškovojo auksą. Ar tik nebus prie šios pergalės prisidėję ir rokiškėnai?!

Ypatinga
Rokiškėnams ši pergalė ypatinga: viso čempionato metu jų akis glostė užrašas „Rokiškio sūris“, puikavęsis ant Lietuvos jaunimo rinktinės  krepšininkų marškinėlių.
Mūsų šalies rinktinės pagrindinis rėmėjas  – AB „Rokiškio sūris“.
„Sekmadienį žiūrėjau finalines varžybas ir labai jaudinausi. Gerai, kad didžiausia rungtynių įtampa tęsėsi vos minutę ir tik pačioje rungtynių pabaigoje. Lietuviai buvo verti pergalės“, – sakė bendrovės direktorius Antanas Trumpa.
Apie Lietuvos vaikinų krepšininkų rinktinės rėmimą p. Trumpa patarė kalbėtis su jo sūnumi ir pavaduotoju Daliumi, kuruojančiu ir krepšininkų rėmimo reikalus.

Džiaugėsi
„Su šeima atostogaujame labai toli nuo Lietuvos. Ką tik sužinojau, jog mūsų bendrovės remiama šalies jaunimo rinktinė laimėjo Europos auksą. Labai tuo džiaugiuosi“, – telefonu „Gimtajam Rokiškiui“ sakė D.Trumpa.

Pergalės
Ši Lietuvos 20-mečių krepšininkų rinktinės iškovota pergalė  – penktasis sėkmingas Kazio Maksvyčio treniruojamos ekipos finalas. Jos nariai, būdami 15-mečiai, 2007 m. laimėjo olimpinį festivalį, 2008  m. ir 2010 m. buvo tituluoti Europos čempionais, o 2011 m. tapo 19-mečių pasaulio čempionais.
2012 m. sidabrą laimėjo čempionato lyderiais vadinti prancūzai,  bronza atiteko ispanams, o ketvirtoji vieta – serbams.
Naudingiausio turnyro žaidėjo prizas atiteko prancūzui Leo Vestermanui. Finalinėse rungtynėse šis žaidėjas į lietuvių krepšį pataikė vos du metimus iš 16-os, surinko tik 4 tšk., o per paskutinę ataką padarė lemtingą klaidą – prarado kamuolį.
Į simbolinę pirmenybių rinktinę pateko ir lietuvis krepšininkas  Edgaras Ulanovas.
Šiandien Europos 20-mečių vaikinų čempionatą laimėję Lietuvos krepšininkai  bus pagerbti prezidentūroje, o vakare pasirodys „Siemens“ arenoje per Lietuvos ir Islandijos vyrų rinktinių mačo didžiąją pertrauką.