Mąstymui palanki erdvė

Simetrija ir tvarka gali turėti itin teigiamą poveikį protui. Chaotiškame šių dienų pasaulyje nuolat susiduriame su didžiuliu informacijos kiekiu. Greitas gyvenimo tempas verčia skubėti, todėl nenuostabu, kad darosi sunkiau susikaupti. Tokiais atvejais labai naudinga turėti erdvę, kurioje būtų galima tai padaryti. Norint ją sukurti savo namuose, svarbūs šie žingsniai:

  • Netvarkos pašalinimas. Perpildytas kambarys gali būti slogios nuotaikos priežastimi. Tam, kad išvengtumėte daiktų kaupimosi, patariama pasirūpinti jų laikymui skirtais baldais: lentynomis, komodomis ir panašiai. Taip pat labai svarbu namuose nekaupti šiukšlių – tiek tiesiogine, tiek perkeltine prasme. Kartais gailima išmesti arba atiduoti nereikalingą daiktą, nes manoma, kad jo dar prireiks, tačiau dažniausiai tokia nuomonė būna klaidinga – daiktas laukia savo atgimimo ilgus metus.
  • Kiekvieno kambario paskirties akcentavimas. Tam, kad patalpa būtų funkcionali ir palanki mąstymui, ji visų pirma turi atitikti mūsų poreikius. Todėl kambariuose naudojami atitinkami baldai. Pavyzdžiui, svetainė įprastai neįsivaizduojama be patogios sofos (jei kaip tik ieškote tokios, spauskite ant nuorodos ir išsirinkite sau labiausiai patinkančią), miegamasis – be lovos ir panašiai.
  • Tolygus erdvės išnaudojimas. Siekiant išlaikyti balansą, baldai turėtų būti paskirstyti po visą kambarį, o ne suspausti į vieną kampą. Jei kažkuri siena atrodo pernelyg tuščia, prie jos galima pastatyti nedidelę lentyną arba komodą. Tokiais atvejais kuo puikiausiai tinka ir kompaktiški sėdimieji baldai – foteliai ar pufai.

Bet kuriuo atveju, kambaryje turėtų likti pakankamai laisvos erdvės judėjimui ir patogiam baldų funkcijų išnaudojimui.

Raminančiai nuteikianti aplinka

Azijos šalių interjerai ypač gerai atspindi erdvės, padedančios atrasti vidinę ramybę, principus. Juose tobulai išlaikomas balansas tarp gamtos ir miesto, vyrauja minimalistinės tendencijos ir natūralios medžiagos. Baldai (sofos, foteliai, staliukai ir kita) išdėstomi taip, kad neužblokuotų pozityvios energijos srauto. Tikima, kad tai padeda įsivyrauti pilnatvei ir harmonijai.

Pritaikyti Tolimųjų Rytų interjero principus savo namuose pakankamai nesudėtinga. Vienas iš esminių dalykų šiuo atveju – tik būtiniausių baldų naudojimas. Kuo patalpoje mažiau nereikalingų daiktų, tuo ji atrodo erdvesnė ir šviesesnė. Pastarasis aspektas taip pat turi didelę reikšmę. Raminančiai nuteikianti kambario aplinka neatsiejama nuo natūralios dienos šviesos, todėl patariama ją kuo labiau akcentuoti.

Daugiafunkcė erdvė visai šeimai

Šeimos namuose reikalingos įvairios paskirties erdvės – pritaikytos tiek mokslams, tiek poilsiui, tiek smagiam laisvalaikiui. Todėl labai svarbu, kad jų interjeras būti universalus ir atitiktų kiekvieno iš narių poreikius. Tokiais atvejais palanku sujungti virtuvės ir valgomojo ar svetainės zonas. Jose patogu bendrauti vieniems su kitais, be to, tėvai gali matyti, ką veikia jų vaikai, tad lengviau užtikrinti jų saugumą.

Skirtingos paskirties zonoms atskirti dažniausiai naudojami sėdimieji baldai, tokie kaip sofos arba minkšti kampai. Tai vienas iš paprasčiausių būdų suteikti erdvei daugiau struktūros ir paversti ją funkcionalesne. Panašų efektą galima pasiekti pasitelkiant ir korpusinius baldus, pavyzdžiui, lentynas. Juose patogu laikyti pačius įvairiausius daiktus – nuo knygų iki augalų.

Vieni savo namuose ieško susikaupimo, kiti ramybės, o dar kiti nori suderinti skirtingus visų šeimos narių poreikius. Tinkamas baldų išdėstymas erdvėje padeda pasirūpinti patogesne kasdienybe, geresne savijauta ir didesniu produktyvumu. Pasirūpinkite tuo ir jūs – tegul namai jums asocijuojasi su pačiomis geriausiomis emocijomis.

Užs. 781

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: