Dvaro parke tris suolelius pastatę Darius Klišionis (iš kairės)
Dvaro parke tris suolelius pastatę Darius Klišionis (iš kairės)

Dalyvauti dvaro parko talkoje užsiregistravo trys dešimtys rajono įmonių bei organizacijų. Jai neliko abejingi ir rokiškėnai. Deja, talkininkų planus švarinti ir gražinti Krašto muziejaus parką sugriovė lietus. „Parkas nebus apleistas ir pamirštas. Jį tvarkysime po darbo ar savaitgaliais“, – tikino atkakliausi talkos dalyviai.

Atėjo atkakliausi
Sinoptikai savaitgaliui pranašavo šaltą, vėjuotą ir lietingą orą. Muziejininkai su nerimu sekė jų prognozes, tačiau iki paskutinės minutės tikėjosi, kad lietaus debesys aplenks miestą, ir rengėsi talkai. Viltys neišsipildė: penktadienio vakarą padangę aptraukę debesys naktį prapliupo lietumi. Šeštadienio rytą jis pylė tarsi iš kibiro. Tapo aišku: talką teks atidėti.
Lietaus nepabūgo tik patys atkakliausi talkininkai. Susirinkusiuosius sveikino dvaro parko talkos iniciatoriai UAB „Ivabaltė“ generalinis direktorius Irmantas Tarvydis, AB „Rokiškio sūris“ direktoriaus pavaduotojas Dalius Trumpa, laikraščio „Gimtasis Rokiškis“ redaktorė Rita Briedienė. Lietaus nepabūgo ir rajono meras Vidmantas Kanopa, savivaldybės darbuotojai. Noras gražinti dvaro parką suvienijo net rajono socialdemokratus ir konservatorius. Čia pat šurmuliavo jaunieji šauliai, būsimus talkos darbus skaičiavo Afganistano karo veteranai, Rotary klubo nariai. Į talką atėjo jėgos trikovės klubo „Grizlis“ atletai, Krašto turizmo draugijos, rajono Vietos veiklos grupės nariai. Iš viso susirinko beveik 200 talkininkų. 

Vis tiek sutvarkys!
Negi dvaro parkas liks nesutvarkytas?
UAB „Ivabaltė“ vadovas, talkos idėjos autorius I.Tarvydis pasiūlė: tegul kiekviena rajono įmonė, įstaiga ar organizacija jį gražina sau patogiu laiku: po darbo ar savaitgaliais. Juk darbų nepritrūks: reikia rinkti šakas ir akmenis, sodinti gėles. Talkos dalyviai šiam pasiūlymui pritarė.
„Ivabaltės“ vadovas priminė, kad prie dvaro parko gražinimo galima prisidėti ir lėšomis. „Rajono savivaldybė neskyrė pinigų Krašto muziejaus gėlynams. Pasirūpinkime, kad ir šiemet juose žydėtų gėlės. Net simbolinė – dviejų ar penkių litų – auka taps gėlės sodinuku dvaro parkui papuošti“, – sakė jis.
Aukotojai lėšas gali pervesti į specialią Krašto muziejaus sąskaitą AB „Swedbank“ numeriu LT 10 7300 0100 6257 7457.

Žirnių košė
Dvaro parko talkos organizatoriai mano, kad ji svarbi ne tik dėl nuveiktų darbų. Šis renginys buria ir vienija gimtajam miestui neabejingus žmones. Net lyjant lietui jie neskubėjo skirstytis: vaišinosi verslininko ir ūkininko Raimondo Sirgėdo augintų ekologiškų žirnių koše, žolelių arbata, pyragu bei „Rokiškio sūrio“ sūreliais, dalijosi mintimis ir idėjomis, kaip pagražinti dvaro parką. „Nejaukiai jaučiuosi vaišių neužsidirbęs. Teks kurią dieną ateiti į parką padirbėti“, – juokavo mero patarėjas Albinas Urbonas.
Krašto muziejaus vadovė Nijolė Šniokienė nepamiršo aktyviausių talkininkų. Dvaro parko talkos idėjos autoriams ji įteikė prakąstus suvenyrinius medinius obuolius. Įmonėms ir organizacijoms, užsiregistravusioms talkininkauti, direktorė dovanojo atminimo lenteles. O kiekvienas talkos dalyvis gavo suvenyrinę šluotelę. Jas pagamino Krašto muziejaus darbuotojai. 

Statė suolelius
Ištvermingiausi ir kantriausi talkininkai – Krašto turizmo draugijos nariai. Jie nepabūgo lietaus ir parke pastatė tris suolelius: pernai rudenį Panemunėlyje vykusiame plenere juos sukūrė medžio drožėjai.
Jaunieji šauliai tvarkė apleistą dvaro svirną: jaunimas surinko 4 konteinerius šiukšlių. Pastatą ketinama užkonservuoti.
AB „Rokiškio sūris“ darbuotojai tvarkė parko gėlyną prie muziejaus dūminės pirkios: atvežė žemių, pureno dirvą, sodino gėles. Šios įmonės kolektyvas pirmasis užsiregistravo padaryti tai, ko neleido atlikti lietus. Muziejaus parką jie švarins šiandien po pietų. „Sūrininkai jaučiasi skolingi už žirnienę ir norėtų tučtuojau už ją atsilyginti“, – šypsojosi muziejaus direktorė N.Šniokienė.
Rajono savivaldybės darbuotojai kasė kelmus prie įvažiavimo į muziejų. Lašų žemės ūkio bendrovės traktorius rovė kelmus ir lygino duobes, Jono Smalinsko individualios įmonės traktorininkai vežė smulkinti šakas. „Kitiems talkininkams negalėjome pasiūlyti darbo – lietus parką pavertė klampyne“, – sakė direktorė. 

 

Laukia talkininkų
Dvaro parko talkos bus rengiamos visą vasarą. „Lauksime visų, norinčių ir galinčių mums padėti“, – sakė p. Šniokienė. Norintys talkininkauti kolektyvai bei rajono gyventojai kviečiami registruotis el. paštu muziejus@rokiskyje.lt bei telefonais: 52835, 52261, (8-687) 16092 ir (8-618) 13099. 
Muziejaus direktorė N.Šniokienė prasitarė: organizatoriai, pasimokę iš klaidų, kitąmet ketina numatyti bent dvi talkos datas. O ir miestelėnus kitąmet žadam kviesti gerokai anksčiau – galbūt jau balandžio pabaigoje.

 

Lina DŪDAITĖ

saukstasakute
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: