blank

Pirmasis ir svarbiausias dalykas – dujotiekio įvadas

Pradėkime nuo svarbiausio dalyko. Dujinį šildymą savo namuose įsirengti gali tik tie žmonės, kurių namas arba daugiabutis turi dujotiekio įvadą. Jeigu įvado nėra, jį galima įsirengti, tačiau tai tikrai nemažai kainuoja. Būtent brangi įrengimo kaina ir yra pagrindinis faktorius, kuris atbaido ir atgraso nuo šio šildymo sprendimo.

Dujotiekį įvesti ir dujų katilą sumontuoti gali tik sertifikuotos įmonės. Norint, kad jūsų namuose atsidurtų dujinis katilas su atmosferiniu degikliu arba kitokiu principu veikiantys dujiniai katilai, reikia paduoti paraišką atitinkamoms institucijoms, gauti jų pritarimą ir tik tada sulaukti įvado. Negana to, laiko užtrunka ir pats įrengimo projektavimas mat patalpose, kuriose atsiduria toks katilas, privalo atitikti tam tikrus reikalavimus. Tačiau po to, kai padengiamos pirminės įrengimo ir įvedimo išlaidos, dujinio katilo eksploatacija pasidaro tikrai pigi. Jį reikėtų aptarnauti kartą per metus, o visa kita vyksta labai paprastai. Dujos į namus patenka panašiai, kaip ir elektra ar vanduo. Jums tereikia įjungti katilą ir namai ims šilti!

Dujiniai katilai ir svarbiausios jų savybės

Kuomet renkatės dujinį katilą, geriausia būtų pasitarti su prekybos vietose dirbančiais konsultantais arba įrangą montuojančiais specialistais. Rinkoje yra tikrai daugybė prekės ženklų, kurie turi ką pasiūlyti. Tačiau mes pasižiūrėkime į vieną iš moderniausių sprendimų, šiuo metu esančių rinkoje. Tai – Daikin dujiniai katilai. Apžvelgus pagrindines jų technines savybes galime matyti, ko vartotojas turėtų tikėtis iš aukštos klasės įrangos. Kaip inovacijų diegėjas ir šildymo sprendimų gamybos lyderis Europoje, Daikin Europe NV dujinis katilas:

  • yra labai ergonomiškas ir pasižymi nuosakiu, į akis nekrentančiu dizainu;
  • matmenys vos iki 44×29,5×69,5 cm
  • pasižymi net 108% siekiančiu šildymo efektyvumu;
  • turi moduliuojamą galingumą nuo 3 iki net 24 kW;
  • gali būti derinamas net su saulės energijos moduliais ar kitais, atsinaujinančios energijos šaltiniais;
  • lengvai reguliuojamas ir valdomas (nuotoliniu būdu, per Wi-Fi).

Pagal šias savybes turėtų būti pasirenkamas dujinis katilas. Degimo sistema taip pat svarbi, tačiau kiekvienas modelis gali būti unikalus, todėl geriausia – pasitikėti profesionalių ir nešališkų ekspertų rekomendacijomis.

Kompaktiškumas bei patogumas

Renkantis dujinį katilą daug kas neįvertina to, kaip iš tiesų svarbu yra kompaktiškas, ergonomiškas bei stilingo dizaino įrenginys. Dujinis katilas ir taip užims gana nemažai vietos, o ką jau kalbėti apie įvairius ortakius, kaminą ir kitus sprendimus. Norint, kad namuose liktų kuo daugiau laisvos vietos, verta rinktis viduje arba lauke montuojamus, nedidelius, pakabinamus katilus. Neutralaus dizaino katilą lengviau įdėti bet kuriame kambaryje, kur jis nerėžtų akies ir negadintų bendros interjero estetikos. Taip pat verta paminėti, kad modernūs ir išmanūs dujiniai katilai gali būti montuojam ir lauke, ne tik patalpose.

Alternatyva? Tai gali būti Daikin pakabinamas žematemperatūris katilas arba kai kurie kitokie šildymo sprendimai.

Užs. 661

Rokmelsta
Subscribe
Informuoti apie
guest
1 Comment
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Inline Feedbacks
View all comments
kaimietis
kaimietis
2021 1 birželio 15:37

Reikėtų žinoti,kad nuo liepos 1-os dienos ženkliai brangs dujos.