blank

Natūralu, kad užsienyje dirbantis emigrantas, prisireikus paskolos, jos ieškos Lietuvoje, o ne užsienyje. Viena vertus, suprasti visą skolinimosi procesą užsienio kalba yra per daug sudėtinga, ypač jei ta kalba nėra gerai įvaldyta. O kita vertus gauti paskolą lietuvių emigrantui net ir be to yra daug lengviau gimtojoje šalyje, nes užsienio kreditoriai nėra labai linkę skolinti kitataučiams, kuriems yra keliamos papildomos sąlygos paskolai gauti.

Ir nors gauti paskolą dirbantiems užsienyje nėra sudėtinga, daug priklauso nuo jūsų norimos paskolos tipo. Pavyzdžiui, būsto paskolos ir greitos paskolos turi labai skirtingus reikalavimus, todėl jūsų galimybės gauti vieną ar kitą paskolą gali priklausyti ir nuo kitų veiksnių, ne tik šalies, kurioje dirbate ir valiutos, kuria gaunate savo pajamas.

Skirtingos paskolos – skirtingi reikalavimai

Nesvarbu ar dirbate Lietuvoje, ar užsienyje, gauti būsto paskolą jums bet kuriuo atveju bus daug sunkiau, nei greitą paskolą. Kai kuriais atvejais, gauti greitą vartojimo paskolą galite be jokių sunkumų ir papildomų sąlygų tenkinimo: jums užteks patenkinti pagrindines kredito gavėjui taikomas sąlygas.

Bet net ir greitos paskolos atveju dalis kredito davėjų yra linkę kelti griežtesnes sąlygas. Pagal jas užsienyje dirbantis asmuo be kitų dalykų, savo pajamas turi gauti tik tam tikra valiuta, o dirbti jis taip pat turi tik tam tikrose šalyse (dažniausiai – tik Europos Sąjungoje). Todėl yra svarbu ne tik paskolos, bet ir paskolos davėjo pasirinkimas.

Tinkamo kreditoriaus pasirinkimas

Yra įmonių, kurios paskolas dirbantiems užsienyje suteikia lengviau ir yra tokių, kurios skolina tik po sudėtingesnio „atrankos“ proceso. Pavyzdžiui, Bigbank skolina tik jei klientas atitinka 5 iškeltas sąlygas, kurios yra griežtesnės, nei reikalauja priežiūros institucijos. Todėl prieš skolinantis svarbu atlikti tinkamą pačių kreditorių atranką.

Be to, renkantis kredito įmonę siūlome žiūrėti ne tik į palūkanas, kurios daugeliui žmonių yra svarbiausias pasirinkimas, tačiau taip pat ir į kitas sąlygas, kurios dažniausiai patiekiamos kreditoriaus interneto svetainėje. Kuo geriau susipažinsite su siūlomų paskolų sąlygomis ir kuo daugiau kredito įmonių palyginsite – tuo užtikrintesni galėsite jaustis, kad skolinatės iš ten, kur sąlygos tikrai yra geriausios. Jeigu tam tikri niuansai jums neatrodo aiškūs – siūlome kuo detaliau juos išnagrynėti, kadangi tik tokiu atveju galite būti ramūs dėl savo sprendimo.

Pajamos – ne eurais. Ar tai svarbu?

Tai nėra didelė problema daugeliui kreditorių. Dalis jų leidžia sudaryti paskolos sutartį tokia valiuta, kuria gaunate savo atlyginimą, su sąlyga, kad toji valiuta nėra per daug egzotiška. Tačiau, kaip ir minėjome prieš tai, šiuos klausimus svarbu išsiaiškinti prieš teikiant paraišką dėl paskolos gavimo. Taip jūs sutaupysite savo laiką. Dalis kreditorių į tokius klausimus atsako savo interneto puslapyje, dažniausiai užduodamų klausimų skiltyje. Tačiau jei atsakymo į sau rūpimą klausimą nerandate, visada galite parašyti el. laišką ar paskambinti nurodytais kontaktais.

Užstatas – viena iš paskolos galimybių

Dažniausiai paskolos teikiamos kur kas lankstesnėmis sąlygomis tokiu atveju, kai yra paliekamas užstatas. Tai dažniausiai galioja paskolų būstui ir automobiliui atvejais. Bet tai taip pat yra vidutiniškai didesnės vertės paskolos, kurios atitinkamai turi kitų

Skaitykite kitų žmonių komentarus

Galiausiai – visada verta skaityti ir kitų žmonių komentarus, kurie gali padėti susidaryti nuomonę apie kreditorių teikiamas paskolas. Turėkite omenyje, kad Lietuvos emigrantų dirbančių užsienyje yra šimtai tūkstančių ir tūkstančiai tarp jų vienu ar kitu laiku kreipėsi dėl paskolos į Lietuvos kreditorius. Todėl paieškojus informacijos internete, tikrai rasite emigrantų atsiliepimų apie kreditorius. Taip galėsite susipažinti su tuo, kaip lengvai ar sunkiai emigrantai gauna paskolas iš to ar ano kreditoriaus bei kokį apskritai požiūrį į klientą turi dominanti įmonė.

Paskolos dirbantiems užsienyje tikrai yra išduodamos, o dažniausiai – be jokių papildomų sąlygų. Dalis kreditorių gali kelti papildomų reikalavimų, o tai yra viena esminių priežasčių, kodėl jums reikėtų paskirti bent šiek tiek laiko skirtingų kredito davėjų palyginimui ir susipažinimui su jų teikiamomis paslaugomis.

Užs. 310

Subscribe
Informuoti apie
guest
1 Comment
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Inline Feedbacks
View all comments
Centas
Centas
2021 17 kovo 9:15

Girdėjau kad užsienyje bankuose žymiai mažesnės palūkanos negu Lietuvoje.