blank

Kaina

Natūralių odinių batų gamybos procesai yra sudėtingesni, neretai jiems taikomi griežtesni reikalavimai, todėl nieko stebėtino, kad už tokią avalynę taip pat tenka susimokėti kiek daugiau. Visgi, neretai teigiama, kad jų gamyba yra pakankamai ekologiška ir mažiau kenksminga mus supančiai aplinkai. Tuo tarpu dirbtinė oda yra lengviau ir paprasčiau apdorojama – daugelis procesų yra automatizuoti, tad dėl mažesnių gamybinių kaštų gamintojai turi galimybę pasiūlyti ir žemesnę kainą.

Tvarumas

Ilgaamžiškumas yra vienas pagrindinių natūralios odos privalumų, kurį sunku pavyti bet kokioms kitoms medžiagoms – tame tarpe yra ir dirbtinė oda. Nors tokių batų ypatybės labai priklauso nuo konkrečių modelių, tikėtina, kad savo tvarumu jie bent šiek tiek nusileis „tikriems“ odiniams batams. Be to, jie pasižymi ir puikiu atsparumu išoriniams veiksniams, tad tikėtina, kad net ir po kelių sezonų tokia avalynė atrodys taip, tarsi būtumėte ją ką tik įsigiję. Tai paaiškina ir faktą, kodėl tokiems batams prireikia didesnių investicijų.

Komfortas

Natūralios odos batai garsėja išskirtiniu komfortu – jie leidžia kojoms kvėpuoti ir taip padeda pamiršti apie bet kokius nemalonius aromatus. Svarbu paminėti ir tai, jog ši medžiaga puikiai geba prisitaikyti prie pėdų formos, tad laikui bėgant batai pradeda tapti dar patogesni – atsižvelgiant į jų ilgaamžiškumą, tokį skirtumą tikrai pavyks pastebėti. Tuo tarpu dirbtinės odos avalynė dažniausiai yra standesnė ir tokių privalumų pasiūlyti negali. Žinoma, tai nereiškia, kad batai negali būti patogūs – tarp tokių apavų taip pat surasite ne vieną komfortą užtikrinantį variantą.

Kvapas

Tikros odos batai turi specifinį kvapą, kurį sunku sumaišyti su kuo nors kitu. Tuo tarpu dirbtinės odos avalynė neretai turi plastiką primenantį aromatą. Nors daugelis gamintojų stengiasi ištaisyti šį trūkumą, prilygti tikram odos kvapui yra praktiškai neįmanoma.

Išvaizda

Dirbtinė oda neretai yra maišoma su kitomis medžiagomis, tačiau galiausiai ji apdorojama taip, kad būtų kaip įmanoma panašesnė į natūralią. Visgi, skirtumų nepastebėti šiuo atveju yra sunku: natūralios odos batai išsiskiria išraiškingais raštais ir labai elegantiška, netgi šiek tiek prabangia išvaizda. Be to, ši medžiaga neapleidžia mados tendencijų ir yra pakankamai lengvai derinama prie skirtingo stiliaus garderobo detalių. Platų natūralios odos avalynės pasirinkimą rasite Pigu.lt el. parduotuvėje – jei norite apžiūrėti moteriškus batelius, spauskite čia: https://pigu.lt/lt/apranga-avalyne-aksesuarai/avalyne-moterims/bateliai-moterims.

Priežiūra

Tiek tuomet, kai pasirenkami batai vaikams, tiek ir tais atvejais, kai perkama suaugusiems skirta avalynė, norisi, kad jos priežiūra būtų kaip įmanoma paprastesnė. Šiuo atveju abi šios medžiagos nepareikalaus itin didelių pastangų. Visgi, siekiant, kad natūralios odos batai tarnautų kuo ilgesnį laikotarpį, į pagalbą reikės pasitelkti ir įvairias papildomas, būtent šiai medžiagai pritaikytas priežiūros priemones. Tuo tarpu dirbtinę odą praktiškai visais atvejais užteks nuvalyti muiluotu vandeniu.

Akivaizdu, kad privalumų turi tiek dirbtinės, tiek natūralios odos avalynė, tad pasirinkimas priklausys nuo to, kokioms ypatybėms teikiate pirmenybę. Jei norisi aukštesnės kokybės ir prabangesnės išvaizdos, verta investuoti į natūralią odą, tačiau jeigu vertinate žemesnę kainą ir paprastą priežiūrą, labiau tiks iš dirbtinės odos pasiūti batai.

Užs. 271

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments