blank
Paint shop banner. Composition with brushes, color chart and paint containers.

Išorės dažai yra ir pastato apsauga, ir apdaila. Kiekvienas, dirbantis namo statyboje ar restauracijoje, anksčiau ar vėliau susidurs su išorės dažų pasirinkimo problema ir čia jo laukia didžiulė staigmena – didžiulė rūšių, spalvų ir gamintojų įvairovė. Dažniausiai dažomi tinkuoti fasadai, rečiau – mūriniai, betoniniai ir mediniai fasadai, kuriems kiekvienam reikia tam tikros rūšies dažų. Jei pridursite, kad verta atsižvelgti ir į vietovės, kurioje yra namas, ypatybes bei gamintojo pavadinimą, mintys gali paklysti. Neišsigąskite – ramiai elkitės su esamu asortimentu ir pasirinkite teisingai, rekomenduojame dažus užsakyti internetu, Spalvų saloje.

Sintetinės dervos danga ir vinilo dažai

Akriliniai, viniliniai ir silikoniniai dažai dažniausiai yra vandens pagrindu, todėl dažai yra ekologiški ir visiškai netoksiški. Organiniai tirpūs variantai yra mažiau paplitę, bet vis dar prieinami. Kaip rišiklis čia naudojami polivinilacetato arba vinilacetato kopolimerai. Pagrindinis privalumas – maža kaina, tačiau atsižvelgiant į pralaidumą orui, atsparumą drėgmei, atsparumą cheminėms dėmėms ir spalvos atsparumą, viniliniai dažai nėra tokie geri kaip akriliniai, todėl pastaruoju metu jie vis rečiau naudojami išorės apdailoje.

blank
A closeup shot of a female using paint rollers with the color blue

Akriliniai dažai

Tarp jų populiariausia yra vandens emulsija. Jie yra atsparūs įvairiems atmosferos poveikiams, drėgmei, UV spinduliams, „kvėpuoja“ ir skiriasi patvarumu per 10-15 ar daugiau metų. Kitiems privalumai yra greitas džiūvimas ir maža kaina. Akrilo dangos yra atsparios šarmams ir gerai sukimba su daugeliu pagrindų. Dėl tonizavimo galite gauti bet kokią norimą spalvą. Ši danga tinka dažymui. Betoniniai paviršiai ir fasadai iš cementinio skiedinio be išankstinio gruntavimo. Netinka silikatiniams ir kalkakmenio fasadams.

Silikoniniai dažai

Silikoninė danga pagaminta silikoninės dervos pagrindu, kuri pasižymi puikiomis hidrofobinėmis savybėmis, nesuminkštėja esant aukštai temperatūrai, turi neutralų krūvį, beveik nesiurbia ir netepa, užtikrina originalios išvaizdos išsaugojimą ilgą laiką. Silikoninės dangos yra atsparios saulės spinduliams, mechaniniams smūgiams, tvirtos, elastingos, biologiškai atsparios ir atsparios blukimui, yra įvairių spalvų. Silikoninės dangos tinka beveik visoms medžiagoms: betonui, cemento medienos plaušų plokštėms, taip pat cementui, kalkėms ir cemento-kalkių tinkui. Brokado trūkumai apima tik kainą.

blank

Kalkių dažai gaminami iš kalkių

Jie gali būti paruošti tiesiai statybvietėje, praskiesti vandeniu ir pigmentais. Pigmentai turi atsispirti šarminėms sąlygoms, o tai labai apriboja galimą paletę, tačiau tai ne vienintelis kalkinių dažų, naudojamų lauko sienoms, trūkumas. Jis pasižymi mažu atsparumu drėgmei, mažu patvarumu, greičiau susitepa ir gali būti nuplaunamas stipriai lyjant. Šios medžiagos pranašumai yra pigūs, brangūs kvėpuojantys produktai ir puikus atsparumas korozijai. Šiandien dangos naudojamos vis rečiau, tačiau kai kuriais atvejais būtinos. Kalkių dažai vis dar naudojami restauruojant architektūros paminklus.

Cementiniai dažai

Cementinės dangos tiekiamos miltelių pavidalu, skiedžiamos vandeniu arba specialiais preparatais. Dažų pagrindas yra baltas arba spalvotas portlandcementis, į kurį pridėta hidratuotų kalkių (apie 15%), kad padidintų vandens sulaikymą, ir vandenį atstumiančios medžiagos (apie 1%), kad padidėtų atsparumas oro sąlygoms. Ši danga puikiai pralaidi orui, nebrangi ir veikiama saulės spindulių, tačiau nėra atspari drėgmei ir lengvai pūva.

Silikatiniai dažai

Silikatiniai dažai gaminami iš kalio vandens stiklo, į kurį pridėta etilo silikato. Kompozicija yra atspari saulės spinduliams, ekstremalioms temperatūroms, agresyviam atmosferos poveikiui (rūgštiniam lietui), yra biologiškai atspari ir turi papildomą drėgmės pranašumą dėl vandens repelentų. Silikatinių dažų paletė ribota, negalima jų naudoti ant akrilinių ir silikoninių dažų, o darbus reikia atlikti su asmeninėmis apsaugos priemonėmis.

Dažų pasirinkimas tikrai yra didelis, dėl to kiekvienas gali rasti geriausią variantą sau ir savo namams. Jei sunku išsirinkti, visuomet galite pasikonsultuoti su profesionalais, kurie padės išgauti geriausią rezultatą.

Užs. 851

blueyellow1
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments