Įrankio tipas – svarbiausias Jūsų sprendimas

Šioms malkų kapoklėms neretai priskiriamos šiek tiek realybės neatitinkančios ypatybės – dažniausiai būtent dėl to, jog pamirštama atsižvelgti į jų tipą. Šiuo metu prekyboje yra dviejų skirtingų rūšių įrankiai (benzininiai ir elektriniai), tad pažintį su jų galimybėmis reikėtų pradėti būtent nuo šio niuanso – pagal tai ir nuspręsite, koks variantas Jums tinka labiausiai.

Elektriniai modeliai, kaip ir kita tokio tipo technika, dirba kur kas tyliau ir švariau. Būtent dėl šios priežasties tokias kapokles renkasi tie, kurie planuoja skaldymo darbus atlikti patalpoje – be jokių didesnių nesklandumų galėsite tai padaryti. Viduje dažniausiai nebus problemų surasti ir elektros lizdą, tačiau jei ruošitės šį įrankį naudoti lauke, reikėtų prisiminti, kad šiuo atžvilgiu būsite šiek tiek apriboti. Visgi, tokioje situacijoje pagelbėti gali ir pakankamo ilgio prailgintuvas. Būtent dėl to elektrinės malkų kapoklės dažniausiai pasirenkamos neįpareigojančiam namų naudojimui, kadangi tokius modelius galima nusipirkti už ženkliai mažesnę kainą. Tačiau turėkite omenyje, kad dažnu atveju galios tokie modeliai taip pat galės pasiūlyti ženkliai mažiau.

Būtent tai yra didžiausias privalumas kalbant apie benzininius įrankius. Jei ieškote maksimalaus efektyvumo, pirmiausia turėtumėte apžiūrėti būtent tokio tipo malkų skaldykles. Jos greitai leis susitvarkyti net ir su didesniais medienos kiekiais, o kadangi nebūsite apriboti laidų, tai galėsite daryti ten, kur Jums pasirodys patogu. Žinoma, atsižvelgiant į tai, kad procesas bus triukšmingesnis, o į aplinką išsiskirs dujos. Už didesnį galingumą reikės susimokėti šiek tiek daugiau, o taip pat reguliariai turėsite rūpintis uždegimo žvakių bei tepalo keitimu. Tačiau savo galimybėmis tokia technika Jūsų tikrai neapvils.

Skirtingi prietaisai – skirtingos galimybės

Nors apsispręsti dėl tinkamo tipo yra ypatingai svarbu, neapgalvoję kitų svarbiausių charakteristikų, vėliau galite nusivilti šio įrankio suteikiamomis galimybėmis. Spaudimo jėga, galia ir skaldomos medienos matmenys – svarbiausi aspektai, kuriuos būtina apgalvoti. Didesnė spaudimo galia leis susidoroti su storesne ir kietesne mediena – panašiai kaip ir galia, kuri taip pat nusako šio įrankio galimybes kapojant kietus rąstus. Tuo tarpu skaldomos medienos matmenys leis įsitikinti, ar su pasirinktu įrankiu iš tiesų galėsite kapoti savo rąstus – nepamirškite patikrinti šios nedidelės, bet labai svarbios detalės.

Verta atsižvelgti ir į malkų kapoklės padėtį – pagalvokite, ar rąstus norėsite skaldyti horizontaliai, ar vertikaliai. Daugelis vertikalių modelių turi ir fiksatorius, suteikiančius Jums dar daugiau galimybių, tokių kaip itin plonas, įstrižas pjovimas ar reguliuojamas skaldymo aukštis. Tačiau ar tai bus naudinga, priklauso nuo Jūsų asmeninių poreikių – būtinai juos iš anksto apgalvokite.

Įsitikinkite, ar turėsite pakankamai vietos malkų kapoklės sandėliavimui

Tai – dar vienas svarbus niuansas, apie kurį kartais paprasčiausiai pamirštama. Logiška, kad malkų kapoklė visus metus negalės stovėti lauke, tad iš anksto turėtumėte surasti jai tinkamą sandėliavimo vietą. Jei šiuo klausimu galite savęs pernelyg neriboti, į matmenis susikoncentruoti neverta, tačiau jeigu įrankių sandėliuke labai daug vietos nėra, šis aspektas Jums tikrai turėtų būti aktualus. Tokiais atvejais ypač pravartu rinktis vertikalius modelius, kurie užima ženkliai mažiau grindų ploto.

Taip pat pravartu atsižvelgti ir į šios įrangos svorį – ypač tuomet, jei dažnai ją transportuosite. Tai daryti seksis lengviau, jei skaldyklė bus lengvesnė, ar, pavyzdžiui, turės specialius transportavimo ratukus. Prekyboje tikrai surasite ne vieną tokį patogų, ilgesnėms kelionėms pritaikytą modelį.

Visi šie niuansai leidžia įsitikinti, kad malkų kapokles galima pritaikyti labai skirtingiems poreikiams – tereikia juos išsigryninti dar pasirinkimo procese. Plačia šios technikos įvairove Jums tikrai neteks nusivilti: malkų skaldykles itin palankia kaina galėsite įsigyti Pigu.lt el. parduotuvėje.

Užs. 718

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie