blank
Pixabay.com nuotr.

Geras čiužinys yra ypatingai svarbus jūsų savijautai, sveikatai ir laikysenai. Žmonės, kurie seną čiužinį pakeičia nauju ir kokybišku, kone visada pajaučia milžinišką skirtumą – geresnė miego kokybė, pozityvesnis mąstymas, daugiau energijos dieną ir netgi miego reikia mažiau. Labai daug žmonių skundžiasi nugaros skausmais ir yra begalė būdų šiai problemai spręsti, tačiau gero čiužinio įsigijimas visada padeda palengvinti arba visai pašalinti šią problemą, o kartais reikalingi tiesiog antčiužiniai. Taigi, kokią įtaką miegui turi čiužinio kokybė ir kaip pasirinkti gerą čiužinį?

Geras čiužinys – ne visiems vienodas

Visai kaip pagalvės, čiužinys turi būti patogus ir suteikti tinkamą atramą, kad kiekvieną rytą jaustumėtės pailsėję, o ne sustingę ir pavargę. Gana dažnai teigiama, kad miegoti reikia ant kieto paviršiaus, mat tada žmogus yra tiesioje pozicijoje ir išlaikoma puiki laikysena, mažinama raumenų įtampa, tačiau tai nėra visai tiesa. Kiekvienam žmogui tinka vis kitoks čiužinys, pavyzdžiui, jeigu mėgstate miegoti ant šono, jums reikėtų rinktis minkštesnį čiužinį, nes miegoti šonu ant kieto paviršiaus nėra nei sveika, nei patogu.

Kodėl seną čiužinį būtina pakeisti nauju?

Seni čiužiniai, ypatingai spyruokliniai, dažnai nesuteikė jokio komforto – vos tik atsigulus į juos, čiužinys įdumba, visai neprisitaikydamas prie kūno linijų. Tačiau tai nėra vienintelė ir didžiausia senų čiužinių problema.

Čiužiniuose kaupiasi jūsų mirusiomis odos ląstelėmis, riebalais ir dulkėmis mintančios dulkių erkutės, kurių, laikui bėgant, čiužinyje atsiranda vis daugiau. Dulkių erkutės yra pagrindinė įvairių odos alergijų priežastis, todėl čiužinį reikia keisti ne tik dėl komforto, bet ir dėl švaros.

Kaip pasirinkti gerą čiužinį?

Taigi, čiužinys turėtų būti pakankamai standus, kad sukurtų atramą kūno linijoms, tačiau ir pakankamai minkštas, kad įsispaustų miegant ant šono. Jo ilgis turėtų būti bent 15 cm ilgesnis nei aukščiausio žmogaus, kuris miega toje lovoje, ūgis.

Patarimai

Kietesnį paviršių turintys čiužiniai geriausiai tinka mėgstantiems miegoti ant nugaros arba pilvo. Tokioje pozoje čiužinys neturi prisitaikyti prie tokių didelių linijų pokyčių, kaip pečiai bei klubai. Standus paviršius išlaikys jūsų nugarą tiesią, išvengiant stuburo ir kaklo skausmų

Minkšti čiužiniai leis jums tiesiog „įkristi“ į jį, todėl jie geriausiai tinka ant šono miegantiems asmenims.

Jeigu norite universalumo, tada rinkitės kietesnį čiužinį ir minkštą antčiužinį. Kokybiški antčiužiniai veikia visai kaip čiužiniai, tačiau juos galite lengvai ir greitai nuimti.

blank
Senukai.lt nuotr.

Čiužinių tipai

Šiuo metu prekyboje dažniausiai yra sutinkami trys čiužinių tipai:

  • Spyruokliniai čiužiniai
  • Atminties putų čiužiniai
  • Lateksiniai čiužiniai

Spyruokliniai čiužiniai rinkoje yra labai seniai. Nors jie per daugelį metų yra gerokai patobulėję, šios rūšies čiužiniai vis tiek yra patys pigiausi, bet ir paprasčiausi. Kadangi spyruoklės juda vos jums pajudėjus, šie judesiai gali persiduoti ir šalia gulinčiam partneriui, todėl tokie čiužiniai geriau tinka ant viengulės lovos.

Atminties putų čiužiniai šiuo metu yra labai vertinami dėl komforto, kadangi specialus paviršius idealiai prisitaiko prie asmens kūno linijų. Problema ta, kad kai kuriems gali nepatikti gana aukšta temperatūra, ko negalima pasakyti apie lateksinius čiužinius – jie yra „kvėpuojantys“ ir juose kaupiasi mažiau dulkių erkučių.

Kviečiame apsilankyti internetinėje parduotuvėje Senukai.lt. Čia siūlomi čiužiniai, antčiužiniai ir kitos miego kokybę gerinančios prekės, kurios būtinos kiekvienam!

Užs. 1183

LAUKSVA
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments