blank

O šalia minėtų dalykų atsirado dar vienas, jau tapęs kone keiksmažodžiu: virusas. Ištvėrus karantiną, truputį atsipūtus ir vėl stebint negailestingą statistiką, itin aktualus tampa darbo organizavimo klausimas. Dirbti nebe biure, o namie? Dalį laiko – biure, kitą dalį – namie? Tuomet tenka rasti kampelį, kuriame būtų galima susikaupti ir imtis veiklos.

Pandemija, karantinas ir neapibrėžtumas

Prieš metus niekas neįsivaizdavo, kad vienas dažniausiai žiniasklaidoje ir visuomenėje skambančių žodžių bus „pandemija“. Neįsivaizdavo nei darbdaviai, nei biurų pastatus projektuojantys specialistai. Susidūrus su tokiu iššūkiu tenka prisitaikyti. Karantino metu nemažai žmonių dirbo namuose. Bandė atrasti kuo tylesnį kampelį. Rūpinosi vaizdo konferencijomis, jų kokybe ir apskritai stengėsi, kad jos įvyktų. Įprastas dienos ritmas pasikeitė. Ir net mažuose būstuose bandyta atrasti vietos, kuri nors kiek atitiktų reikiamas komforto, ergonomikos ir produktyvumo sąlygas.

Žinoma, pokyčių neišvengta ir pačiuose biuruose. Tiek senuose, tiek projektuojant naujus aktualu, kad žmonės nebūtų kaip silkės statinėje. Tai gali būti nemažas iššūkis: darbuotojų daug, o erdvės – ne per daugiausia. Todėl ir tikėtinas kitoks darbo organizavimas nei anksčiau (pavyzdžiui, kelias dienas dirbant namie, kelias – biure).

Ir kaipgi be dezinfekcinio skysčio, tapusio svarbia kasdienybės dalimi. Galima pajuokauti, kad tai lyg gėlių puokštė, „pamerkta“ prie kiekvienos įstaigos įėjimo.

Kaip tai pavadinti? Neapibrėžtumo atspindžiais? Laviravimu tarp saugumo ir produktyvumo? Nauja organizacine kultūra? Ko gero, visi šie apibrėžimai turi po tiesos grūdą. Įvairiausi faktai nuguls į istorijos vadovėlių puslapius, ateities kartas šiurpins statistika, kurios „iškalimas“ pavirs valstybinio egzamino balais. Tačiau veikiausiai pasakysite, jog apie tai dar per anksti galvoti. Darbas nelauks, kol pasibaigs pandemija. Ir jeigu dabar planuojate susikurti biurui prilygstančią erdvę nuosavame būste, turbūt gvildenate klausimą, kokius baldus pasirinkti. Yra patarimų, gerinančių situaciją iš esmės.

Patarimai, keičiantys ne tik interjerą, bet ir darbo ritmą

Biurui (ar darbo kambariui) skirtų baldų pasiūla itin turtinga. Todėl galimybės susikurti norimą interjerą – didesnės, nei gali pasirodyti iš anksto. Dalijamės patarimais, kurie interjerą padarys jaukesnį ir patogesnį, o darbo produktyvumą pakels į naują lygį.

Kruopščiai išmatuokite kambarį. „Kambarys labai mažas, reikia kuo mažesnių baldų.“ „Šitame dideliame kambaryje tilps bet kas.“ Tai du visiškai skirtingi vertinimai. Ir abu jie klaidingi. Pirmas žingsnis – dydį įvertinti centimetrais. Svarbu išmatuoti viską – ne tik bendrą ilgį ir plotį, bet ir atstumus tarp durų, langų. Antraip tikėtina arba neišnaudoti erdvės, arba užgriozdinti tiek, kad neliks kur praeiti.

Kreipkite dėmesį į dydžius. Aukštam žmogui nebus patogu susirietus prie mažo staliuko. O jeigu stalas per aukštas ir teks nežinia kiek iškelti rankas?.. Jokio komforto. Žinoma, problemą spręsti padeda reguliuojamo aukščio kėdės, tačiau dėti visų vilčių į reguliuojamą kėdės aukštį nevertėtų. Juk yra ir daugiau aspektų – pavyzdžiui, pernelyg maža reguliuojamo aukščio kėdė netiks stambesniam naudotojui.

Pagalvokite, kiek laiko per dieną naudositės darbo vieta. Matematika gana paprasta: kuo daugiau praleisite dirbdami, tuo svarbesnis patogumas. Jei per dieną susidaro daug valandų, kėdę rinkitės ne pagal grožį, o pagal komfortą. Nors estetikos reikšme niekas neabejoja, šiuo atveju ji savo pozicijas šiek tiek užleidžia.

Skaičiuokite. Biudžetas nėra beribis? Tuomet teks skaičiuoti. Derėtų atkreipti dėmesį, kad ilgainiui gali prireikti daugiau pirkinių, nei planuota (ilginamojo laido, papildomos lentynėlės ar kt.).

Asortimentas, kuriuo nusivilti neįmanoma?

Kiekviena profesija, kiekvienos pareigos kuo nors skiriasi. Darbas organizuojamas nevienodai. Ir baldai reikalingi skirtingi. Pavyzdžiui, jei vienu metu tenka naudotis dviem kompiuteriais, nepakaks mažo rašomojo staliuko. Be to, vienur būna daugiau popierinės dokumentacijos, o kitur segtuvų beveik nematyti.

Visa tai sufleruotų, kad itin sudėtinga rasti tinkamus baldus. Ar tikrai tektų nueiti ilgą kelią, kol pavyktų išsirinkti? Ogi visai ne. Biuro baldai veikiau atitiktų posakį „kaip iš gausybės rago“, ką ir kalbėti apie patogų rinkimąsi paprasčiausiai internete. Jeigu labai stinga laiko arba tiesiog nenorite vaikščioti po parduotuves, be vargo užsisakysite kelių mygtukų paspaudimais.

Biuro baldai gali būti madingi. Tačiau svarbiausia ne tai. Mada praeina. O darbas – kaip maratonas. Tad ir interjeras turėtų tikti ilgalaikei veiklai. Kad ir po mėnesio, ir po kelerių metų būtų galima produktyviai siekti užsibrėžtų tikslų.

Ką gali tekti prisiminti?

Jeigu kokį mėnesį tektų padirbėti vien namie, ką turėtumėte prisiminti ir pasiruošti naudoti? Vaizdo pokalbių programų prisijungimus, WEB kamerą, ausines. Lengvas sąrašėlis… Tačiau ne mažiau svarbu, kaip interjeras tarnauja žmogui. Galbūt po šių žodžių stabtelėjote ir susimąstėte, kaipgi tas interjeras gali tarnauti? Paprasta: jis turi būti ne tik gražus, bet ir funkcionalus. Kaip odontologijos kabinetas neįsivaizduojamas be specialios kėdės pacientams, taip ir interneto svetainių dizaineris neįgyvendins tikslų be didelio monitoriaus. O vertėjų veikla net ir skaitmenizacijos laikais vargiai įsivaizduojama be popierinių žodynų.

Taigi, prireikus biuro rutiną iškeisti į darbą namuose, svarbu apgalvoti, kokios priemonės būtinos, kaip ir kur viską patogiai susidėlioti. Arba kaip transformuoti kambarį į laikiną „biurą“. Štai todėl ir verta apsirūpinti tinkamais baldais, kurie ne tik grožiu džiugintų.

Užs. 312

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments