blank

Kodėl pasirenkami betono mišiniai?

Betono mišiniai turi didelę tūrio masę, kuri dažniausiai riboja jos pritaikymą didelėse konstrukcijose: tiltuose, daugiaaukščiuose pastatuose ir kt. Ši tendencija paskatino visame pasaulyje ieškoti naujoviškų betono mišinių. Vienas iš būdų išspręsti šią problemą – sumažinti betono svorį. Pritaikius šiuolaikinius technologinius sprendimus, galima sukurti kompozicijas su tokiomis pat ar net geresnėmis savybėmis lyginant su įprastu betonu ir iki 40 % masės.  Struktūrinio lengvojo betono naudojimas konstrukcijoms turi daug privalumų. Pirma, jis turi efektyvesnį stiprumo ir svorio santykį, kuris sumažina betono ir armatūros kiekį, leidžia statyti aukštesnius pastatus ir mažina pamatų įrengimo išlaidas. Šiuo atžvilgiu lengvasis betonas ypač svarbus armuojant ar atstatant eksploatacines konstrukcijas, tokias kaip tiltai, kur papildomos apkrovos nuo atramų ar pamatų nėra įmanomos. Lengvasis betonas pasižymi geresnėmis šiluminėmis ir akustinėmis savybėmis. Pasauliniai tyrimai rodo, kad jei pastatuose Europoje vietoj įprasto betono būtų naudojamas lengvasis betonas, šiluminės energijos sąnaudos gali sumažėti maždaug 15%. Be minėtų privalumų, lengvasis betonas pasižymi geresnėmis patvarumo savybėmis didesnis atsparumas šalčiui, didesnis atsparumas ugniai. Betono mišinius didmenai rasite: https://www.kaunogelzbetonis.lt/betonas-statybiniai-misiniai/.

Betono ir jo mišinių naudojimas nuo senųjų amžių iki dabar

Betoną Lietuvoje ir visame pasaulyje žmonės naudoja jau seniai. Net ir senaisiais laikais buvo suvokiama betono svarba. Lietuvoje dauguma pastatų buvo pastatyta iš betono, taip pat ir visame pasaulyje. Įdomu tai, jog prieš krikščionybės laikus graikai ir romėnai žinojo ir naudojo natūralius lengvo betono užpildus, tokius kaip pemza ir šlakas, gaunami iš ugnikalnių. Įspūdingi senoviniai pastatai  yra arkinės ir arkinės konstrukcijos, pastatytos naudojant lengvo betono elementus. Vėliau, iki XX amžiaus, konstrukcinis lengvasis betonas nebuvo plačiai naudojamas. Tik XX amžiaus pirmoje pusėje jis vėl pradėtas naudoti statybų pramonėje. Šiuo laikotarpiu buvo gaminamas dirbtinis lengvas užpildas – keramzitas, kuris buvo gaminamas naudojant vamzdinę krosnį.

Kas yra ypač stiprus betonas?

Statybos, kaip ir kitos pramonės, nuolat tobulėja, o tai lemia ir tai, jog vartotojai gali pasirinkti iš platesnio spektro prekių ir paslaugų. Betonas pasaulyje yra nepralenkiamas, tačiau ką galime pasakyti apie itin tvirtą betoną, vieną iš naujų statybinių medžiagų? Yra silpnasis ir stiprusis betonas, kuris geresnis galima tik spėlioti, tačiau stiprusis yra naujas ir kintantis. Lietuvos statybų rinkoje dirbantiems ekspertams stiprus betonas dar nežinomas. Tačiau šiandien, optimaliai naudojant vietines statybines medžiagas ir naujas technologijas, vis plačiau atsiveria naujos statybinės medžiagos. Teigiama, kad terminas „Ultra High Performance Concrete“ (UHPC) gali būti ne visai tikslus ir nėra apibrėžtas techniniuose bei teisiniuose dokumentuose ne tik Lietuvoje, bet ir kitose ES valstybėse narėse bei aplinkinėse šalyse. Reglamentai ir projektavimo kodeksai, be kurių gamyklos negalėtų gaminti šios konkrečios statybinės medžiagos. Be to, aukštos kokybės betono gamybai reikalinga speciali techninė įranga, kurios daugelis Lietuvos įmonių kol kas negali įsigyti.

Užs. 1029

trecias brolis
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Rekomenduojami video: