Šiek tiek chemijos ir fizikos

Deimantai, kaip ir didžioji Žemės planetos dalis (įskaitant gyvūnus, augalus, daiktus ir žmones), yra sudaryti iš cheminio elemento anglies. Deimantai susidaro giliai Žemės plutoje, veikiami ypatingo slėgio ir karščio. Šie kristalai į paviršių iškilo dėl intensyvių ugnikalnių išsiveržimų. Nuo 1888 m., šis nuostabus kristalas kasamas deimantų kasyklose keliose Afrikos šalyse, Australijoje, Rusijoje, Kinijoje ir Kanadoje.

Šiek tiek lingvistikos ir fizikos

Žodžio „deimantas“ kilmė yra graikiškas žodis „adamas“, reiškiantis nesunaikinamą, nenugalimą. Ir ne veltui – deimantas yra kiečiausia žmogui žinoma medžiaga. Tai reiškia, kad vienintelis būdas perpjauti deimantą, tai naudoti šį kristalą, nes visos kitos medžiagos prieš jį yra bejėgės. Būtent dėl šios savybės, deimantai naudojami įvairių įrankių pjovimui.

Šiek tiek mokslo ir fizikos

Kadangi deimantų kasyba yra brangus ir sudėtingas procesas, nuo kurio priklauso didelė kristalo kaina, XX a. šeštajame dešimtmetyje mokslininkai išrado sprendimą, kuris yra ekonomiškesnis laiko ir kitų išteklių požiūriu: deimantai auginami laboratorijoje. Pagal cheminę sudėtį laboratorijoje užauginti arba vadinamieji sintetiniai deimantai yra identiški iš žemės iškastiems kristalams. Visgi jie yra daug pigesni už organinius deimantus ir, priešingai nei žemėje randami deimantai, susidaro vos per kelias dienas. Tai leidžia efektyviai patenkinti pasakiškai gražių papuošalų, skirtų palepinti save ir savo artimuosius, paklausą. Tačiau prieš perkant deimantinius auskarus reikia apsvarstyti keletą dalykų.

1. Biudžetas 

Prabangių juvelyrinių dirbinių pirkimas turėtų prasidėti nuo realaus biudžeto sudarymo. Jei domina auksiniai auskarai su briliantais, verta apsvarstyti ką tik minėtą galimybę – aksesuarus su laboratorijoje išaugintais deimantais. Jie ne tik pigesni už žemėje randamus kristalus, bet ir ryškesni, ekologiškesni ir etiškesni (žalos Žemei, gamtos niokojimo ir darbo jėgos požiūriu).

2. Auskarai su briliantais – kaip išsirinkti?

Auskarai su briliantais tinka visiems. Jei jūsų arba dovanos gavėjo veidas kvadrato, rombo arba ovalo formos, įsigykite kabančius, vidutinio dydžio auskarus. Ilgi auskarai pabrėš žandikaulio liniją, o dideli aksesuarai su kabliukais vizualiai pailgins apvalų veidą. Ieškote universalaus varianto? Ieškokite prie ausies spenelio priglundančių auskarų.

3. Aksesuarai ir drabužiai

Prisiminkite, kad papuošalai praranda savo prasmę, kai yra laikomi papuošalų dėžutėje – auskarus reikia nešioti! Su kokia apranga norėtumėte juos dėvėti? Koks yra jūsų stilius, spalvų paletė, gyvenimo ritmas? Balto aukso auskarai moterims puikiai tiks prie bet kokio spalvų derinio. Tačiau jei perkate papuošalus ypatingai progai ir norite sukurti vientisą įvaizdį, rinkitės aksesuarus su deimantais ir spalvotais brangiaisiais akmenimis, pavyzdžiui, safyru, smaragdu, rubinu, akvamarinu. Taip pat reikėtų atsižvelgti į tai, kokio stiliaus aprangą dėvite. Minimalistiniai, nepastebimi auskarai puikiai tiks prie oficialios aprangos, auskarai – lankeliai pagražins kasdienę aprangą, o įvairius ilgus auskarus derinkite prie elegantiškos vakarinės suknelės.

4. Odos atspalvis ir taurieji metalai

Dėvint papuošalus dažniausiai matomas ne tik deimantas, bet ir taurusis metalas. Dėl šios priežasties ypatingai svarbu derinti aukso bei sidabro atspalvį prie odos tono. Šaltiems odos atspalviams tiks sidabro, baltojo aukso ir platinos deimantiniai auskarai, o šiltų odos atspalvių žmonėms rekomenduojami geltono arba rožinio aukso auskarai su briliantais. Kita vertus, neutraliu odos tonu pasižymintys žmonės gali dėvėti bet kokios spalvos metalinius papuošalus – viskas priklauso nuo nuotaikos ir skonio.

5. Kodėl verta dovanoti papuošalus?

Įsigyti deimantinius auskarus sau nesunku – tereikia vadovautis savo skoniu, aprangos stiliumi ir gyvenimo būdu. Tačiau jei ketinate dovanoti papuošalus artimam žmogui, verta atkreipti dėmesį į žmogaus charakterį, asmenybę ir asmenybę. Visgi, jei abejojate ir nesate tikri dėl dovanojamo papuošalo formos, stiliaus ir dizaino, tradiciniai auskarai su briliantais yra puiki išeitis. Tai amžina klasika – kaip ir maža juoda vakarinė suknelė bei raudonas lūpdažis.

Ieškote svajonių aksesuaro? Užsukite į GIVEN internetinę parduotuvę. Čia jūsų laukia įvairiausio dizaino, formų ir spalvų juvelyrika, tapsianti nepamirštama dovana. Apsilankykite fizinėje parduotuvėje arba apsipirkite internetu ir įsigykite gražiausių papuošalų jau šiandien!

Užs. 1376

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: