blank

Šilumos siurbliai vs dujiniai boileriai – kaštai ir efektyvumas

Tikriausiai dažniau nei rečiau, visi kokybiški šilumos siurbliai kainuos brangiau nei dujiniai katilai. Tačiau taip yra tik lyginant pačio prietaiso kainą. Jeigu skaičiuosime objektyviai ir įtrauksime įrengimo kaštus, tuomet didžiąją dalį laiko dujiniai katilai net būna brangesni arba kaštai bent jau pasirodo esantys apylygiai.

Taip yra todėl, kad įprastas monoblokas ar tradiciniai siurbliai įrengiami ganėtinai standartiškai. Tai gali padaryti labai nemažai rangovų. Na, o dujų įvadą bei šildymo sistemą atvesti gali tik autorizuoti specialistai. Dujų įsivedimo kaštai ir reikalavimai – aukšti, todėl tikrai reikia specialaus pasiruošimo, laiko ir leidimų. Visa tai – kainuoja.

Na ir kalbant apie efektyvumą, reikia paminėti du dalykus: energinį efektyvumą bei šildymo greitį. Dujiniai katilai paprastai šildo labai greitai. Šilumos siurbliai šildo lėčiau (mažesnis greitis), tačiau tai daro su kone 3-4 kartus didesniu efektyvumu (~80% dujiniam katilui prieš ~300-400% siurbliui). Tad net palyginus dujų kainą, kuri yra mažesnė nei elektros, eksploatavimo kaštai dažnai net būna mažesni tiems, kurie naudoja siurblius, o ne dujines sistemas.

Valdymas ir priežiūra

Iš esmės, lyginant modernių technologijų įrangą, daug kritikos valdymui išsakyti negalima. Bene visų modernių šildymo įrenginių valdymas, ar tai būtų gruntiniai šilumos siurbliai, šilumos siurbliai oras-oras ar dujiniai katilai, naudojimasis jais yra supaprastintas ir paverstas daug patogesniu.

Visgi lyginant dujų katilą su šilumos siurbliu būtina pasakyti, kad pastarieji yra paprastesni ir saugesni. Visgi katilas degina dujas, dėl ko jam reikia itin delikačios priežiūros, nuolatinių patikrų (kas metus), papildomų valdymo mechanizmų ir t.t.. Yra ne vienas parametras, kurį gali tekti stebėti, jeigu norite maksimaliai efektyvaus naudojimo, o ką jau kalbėti apie tai, kad jis turi būti sumontuotas atitinkamoje patalpoje.

Šilumos siurblys yra daug saugesnis, paprastesnis, bet tuo pačiu ir technologiškai pranašesnis įtaisas, kadangi išvysto didesnį efektyvumą. Jį valdyti galite nuotolinio pulto ar net išmaniųjų technologijų pagalba. Šilumos siurblių priežiūra reikalauja mažiau dėmesio.

Ekologiškumas bei ateities perspektyvos

Ateityje ir net dabar statomiems nuosaviems namams keliamas A+ energinio efektyvumo arba pasyvaus namo reikalavimas. Tam, kad šį reikalavimą atitiktų, jie turi turėti galimybę bent pusę naudojamos energijos gaminti iš atsinaujinančių šaltinių. Dujos tam netinka, o bene praktiškiausia išeitis – šilumos siurbliai, kurių populiarumas, dėl šio reikalavimo, auga it ant mielių. Tikėtina, kad kuo toliau, tuo daugiau namų ūkių keis tradicinius šildymo sprendimus į saulės kolektorius, geoterminius sprendimus arba, be abejonės, mūsų jau minėtus šilumos siurblius.

Nors dujos išlieka populiariu ir ekonomišku sprendimu, žvelgiant į ateitį, daug didesnį potencialą turi būtent šilumos siurbliai. Ką jau kalbėti ir apie valstybės paramą, kuri skiriama būtent atsinaujinančią energiją išnaudojančius sprendimus, tokius kaip šilumos siurbliai, įsigyjantiems namų ūkiams.

Užs. 1373

Rokmelsta
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments