AB „Rokiškio sūris“ direktoriaus padėjėja Aušra Zibolienė:

„Darbuotojų sąmoningumas padėjo išvengti krizinių situacijų“

„Šiuo metu įmonėje yra apie 75 proc. vakcinuotų darbuotojų. Vakcinacija – vienas iš būdų kontroliuoti viruso plitimą įmonėje, todėl sudarome visas reikiamas sąlygas, kad darbuotojai galėtų pasiskiepyti. Galbūt tai – tam tikra paskata, tačiau darbuotojai ir patys supranta skiepijimosi svarbą tiek dėl savo ir kitų saugumo, tiek dėl didesnių galimybių keliauti ir gyventi kuo įprastesnėmis sąlygomis.

Įmonė jau nuo praėjusių metų pabaigos įvedė koronaviruso užsikrėtimų kontrolę ir ligos plitimo prevenciją, taikydama testavimo sistemą. Galime drąsiai teigti, kad ši sistema ir visų darbuotojų sąmoningumas, apsaugos priemonių naudojimas, taisyklių laikymasis padėjo išvengti krizinių situacijų. Visgi žiemos periodas buvo labai įtemptas, turėjome būti ypatingai atidūs kiekvieno negalavimo atveju, atsekti visus su tuo susijusius kontaktus, testuoti darbuotojus, kartais net kelis kartus per savaitę, kad užkirstume kelią ligos plitimui. Tad artėjant šių metų žiemos sezonui siekiame, kad kuo daugiau žmonių būtų pasiskiepiję, nes tai užtikrins sklandesnį darbą“, – sakė A. Zibolienė.

AB „Rokiškio sūris“ vadovas Dalius Trumpa:

„Svarbu, kad darbuotojai įmonėje jaustųsi saugūs ir nesustotų produkcijos realizacija“

„Džiaugiuosi šiandieniniu rezultatu – įmonėje turime tokį didelį procentą imunitetą virusui įgavusių žmonių, ir siekiame, kad jį turėtų visi darbuotojai. Būtų labai gerai, jei visi pasiskiepytų, tačiau suprantame, kad dėl tam tikrų sveikatos problemų kai kuriems žmonėms nerekomenduojama skiepytis.

Visų pirma, labai svarbu, kad darbuotojai būdami įmonėje jaustųsi saugūs – tik žinodami, kad darbo aplinkoje visi pasiskiepiję, galėsime dirbti kur kas komfortiškiau. Juk nesinori, kad įmonės darbuotojai užsikrėstų, tą užkratą parneštų į namus ir taip pakenktų savo artimiesiems.

Jau ir dabar jaučiamės saugesni, tarp jų ir aš, kai toks didelis procentas darbuotojų turi imunitetą. Tačiau rengdami pasitarimus vis dar turime klausinėti, kas dar nepasiskiepiję, – nuo to priklauso, kokių sveikatos apsaugos priemonių imsimės, o tai kelia nemažą diskomfortą. Gera būtų žinoti, kad visi esame apsiginklavę prieš virusą, kai tam suteikiamos visos galimybės.

Be to, darbuotojų vakcinavimas yra svarbus ir verslo prasme – kai kurios šalys, tokios kaip Kinija, gali atsisakyti pirkti produkciją iš įmonių, kuriose yra fiksuojamas bent vienas COVID-19 infekcijos atvejis. Visa laimė, tokios situacijos dar nepatyrėme, tačiau įsiplieskus infekcijos židiniui, įmonė turėtų daug problemų su produkcijos realizacija.

Kai kurios rinkos mums labai svarbios, todėl įmonė rizikuoti negali – kai yra galimybė pasiskiepyti, skatiname darbuotojus tą padaryti, o jeigu atsisako, privalome būti tikri, kad toks darbuotojas neserga ir neįneš viruso į mūsų kolektyvą“, – sakė D. Trumpa.

AB „Rokiškio sūris“ – atsakingo verslo pavyzdys

Kaip sakė užkrečiamųjų ligų specialistas, medicinos mokslų daktaras, profesorius Saulius Čaplinskas, svarbu, kad žmonės gautų visą reikiamą informaciją, kad jie būtų supažindinti su skiepų nauda ir viruso grėsme, todėl AB „Rokiškio sūris“, skleisdama informaciją tarp savo darbuotojų, tampa atsakingo verslo pavyzdžiu.

Skiepijimo apimtys viršija visos Lietuvos vidurkį

„Šiuo metu vakcinacijos tempai sulėtėję. Dalis žmonių yra nusiteikę prieš vakcinas, netiki mokslu, o domisi įvairiomis sąmokslo teorijomis, kita dalis žmonių supranta vakcinos naudą, pasitiki mokslo laimėjimais ir jiems ypatingų dvejonių nekyla, todėl atsiradus galimybei skiepijasi. Taip pat yra ir abejojančių žmonių, kuriems trūksta mokslu pagrįstos informacijos iš tų šaltinių, kuriais jie pasitiki – iš medikų, žiniasklaidos, artimųjų. Trūksta atsakymo į klausimą, kylantį to žmogaus galvoje. Vienam gali būti viskas aišku, o kitam pateikta informacija pasirodys neįtaigi. Nors, kita vertus, dabar yra labai daug įtaigios melagienos, vadinamosios „Fake news“, kurią vieni skleidžia sąmoningai, kiti dar ir pasipelno iš to, treti tuo patiki, ir tokie gali „užkibti ant kabliuko“, todėl svarbu, kad specialistai atsakytų į žmonėms kylančius klausimus.

Pagirtina, kad AB „Rokiškio sūris“ savininkai, administracija rūpinasi darbuotojų sveikata, sudaro visas sąlygas išsitirti, pasiskiepyti, taiko prevencijos priemones, taip pat ieško specialistų, galinčių atsakyti į darbuotojams kylančius klausimus. Skiepijimo apimtys AB „Rokiškio sūris“ viršija visos Lietuvos vidurkį, o tai – labai sveikintina“, – teigė S. Čaplinskas.

Nepasiskiepijusieji – naujų viruso variantų „fabrikai“

„Nepasiskiepiję žmonės – tarsi naujų viruso variantų „fabrikai“. Nevakcinuoti asmenys neturi imuniteto, todėl užsikrėtus virusas dauginasi organizme ir itin greitai mutuoja. Mokslininkai stebi viruso mutaciją tam, kad galėtų jį diagnozuoti, kad būtų efektyvi terapija ir būtų efektyvios vakcinos. Šios lenktynės tarp viruso ir žmogaus vyksta nuolatos.

Reikia įvertinti, kad koronavirusas plinta trimis pagrindiniais būdais. Pirmasis – infekuotas žmogus kvėpuodamas ir kalbėdamas paskleidžia lašelius, jie toliausiai nulekia iki 2 metrų ir greitai nusėda ant paviršių. Antrasis – žmogus paliečia užkrėstus paviršius, o vėliau savo veidą – akis, burną, nosį, tokiu būdu virusas patenka į jo kvėpavimo takus. Trečiasis būdas, kai žmogus kvėpuodamas į orą išskiria labai smulkius, aerozolių pavidalo, lašelius, pasklindančius apie 10 metrų ir galinčius kabėti ore gana ilgai.

Tam, kad užsikrėstumei – reikia prikvėpuoti pakankamai daug viruso, todėl dažniausiai žmonės ir užsikrečia kolektyvuose, darbo ar laisvalaikio metu, uždarose, prastai vėdinamose patalpose, namų aplinkoje, kur ilgesnį laiką bendrauja su žmonėmis. Būtent todėl viena iš prevencijos priemonių yra laikytis atstumo tarp žmonių ir kuo trumpiau būti šalia kitų“, – sakė S. Čaplinskas.

Padėti gali tik skiepai

Specialisto teigimu, turime netgi kelis būdus, kaip išvengti ligos ir sustabdyti viruso plitimą. „Natūralu, kad darbo aplinkoje visų saugos priemonių laikytis ne visada išeina. Tačiau mes turime ginklą – galime tyrimų pagalba nustatyti, kas yra infekuotas, o dar geresnis ginklas – skiepai, žmogų apsaugantys ir nuo susirgimų, ir nuo tolimesnio viruso plitimo. Dabar jau žinoma, kad persirgusiam arba pasiskiepijusiam žmogui, susidūrus su infekcinio viruso doze, 70–94 proc. mažesnė tikimybė vėl užsikrėsti. Moksliniais tyrimais įrodyta, kad vakcina apsaugo ir nuo sunkios ligos formos, nuo patekimo į intensyvios terapijos skyrių.

Vakcinuodamiesi judame teisinga kryptimi, tačiau judame lėtai, darome daug klaidų. Matome, kad virusas dar nėra nugalėtas, tik dabar mes turime didelį ginklą kovoje su pandemija – efektyvias vakcinas. Tuo pačiu reikalinga jautri, profesionali ir savalaikė komunikacija apie skiepus. Aišku viena, kad virusas niekur nedingo, ir kad dar ne vieną rudenį susidursime su jo sukeltų susirgimų pakilimu. Taigi neišvengsime viruso židinių, o tam kelią žmonės gali užkirsti skiepydamiesi, pasinaudodami galimybe ir pasitikėdami mokslu“, – skiepytis skatino S. Čaplinskas.

Užs. 895

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: