blank
A. Stanio nuotr.

Kūrybinė komanda

Edukacinio filmo „Sūrio kelias“ kūrybinę komandą sudarė savo srities profesionalai: režisierius ir scenarijaus autorius Saulius Baradinskas, pagrindinį sūrininko Roko vaidmenį atliko aktorius Dainius Tarutis, filmo prodiuseris Airidas Janušauskas, operatorius Evaldas Arlauskas, dailininkas Daumantas Levickas, dailininko asistentė Živilė Minkutė, kostiumerė ir grimerė Lina Židonytė, režisieriaus asistentas Paulius Stankevičius. Filme vaidmenis atliko Lietuvoje gerai žinomi profesionalūs aktoriai Almantas Šinkūnas ir Vaidotas Martinaitis.

Į filmo pristatymą atvykusi kūrybinė komanda su publika dalinosi įspūdžiais, pasakojo, kaip jiems sekėsi viso filmavimo proceso metu, atskleidė juokingiausius nuotykius. Kurdamas šį edukacinį filmą S. Baradinskas siekė perteikti jaunajai kartai susidomėjimą sūrininko profesija, tikėdamasis įkvėpti žmones imtis šio amato. Beje, ir pagrindinis aktorius prasitarė, kad didžiausias jo vaidmens įvertinimas būtų, jei šis filmas bent vieną žmogų įkvėptų tapti sūrininku.

Vaidmens įkvėpėjas – Angelo Frosio

Aktorius Dainius, šmaikščiai paklaustas, koks gi jo vardas – Rokas ar Dainius, pasakojo, kad filmavimo metu jam Rokiškis tapo tarsi antraisiais namais, nes įvažiuojant į šį miestą visada užplūsta šilti jausmai, o ir žmonės jį atpažįsta. „Čia, Rokiškyje, priėję žmonės sveikindamiesi dažnai man sako: „Labas, Rokai“, aš atsakau „labas“ ir tam neprieštarauju“, – juokėsi aktorius.

Publika klausė, kaip gimė būtent toks sūrininko personažas – energingas, linksmas, išradingas jaunuolis, nes daugelis sūrininką įsivaizdavo vyresnio amžiaus vyrą. „Buvo ieškojimų ir svarstymų, bet žinojome, kad turime parodyti meilę sūriui ir šiam darbui, todėl svarbiausia buvo nuoširdumas, smalsumas, siekis išmokti kažko naujo, atrasti savo kelią. Beje, filmavimo metu teko susipažinti su tikrais savo srities specialistais, nes „Rokiškio sūrio“ darbuotojai man tiksliai rodė, kaip elgtis su sūriu, kada ir kaip paimti, viską nuosekliai aiškino. Po to atrodė, kad apie sūrių gamybą jau žinau viską“, – juokaudamas pasakojo D. Tarutis.

Filmo režisieriui didelį įspūdį paliko su sūrio ekspertas Angelo Frosio, su AB „Rokiškio sūris“ bendradarbiaujantis daugelį metų. „Tam, kad sukurčiau filmą, ir pats turėjau suprasti, kaip sūris gaminamas, todėl Angelo Frosio man pasakojo apie tai, viską rodė ir daug ko išmokė. Labai džiaugiuosi, kad bent dalelę tos magijos galėjome perteikti žiūrovams“, – sakė S. Baradinskas.

Aukšto lygio įvertinimas

Po premjeros S. Baradinskas sakė, kad filmas „Sūrio kelias“ yra tarsi reklaminio klipo „Rokiškio GRAND sūrio legenda“, sukurto 2013 metais, pratęsimas, todėl kurdamas antrąjį filmą režisierius žinojo, kad jis turi būti geresnis už pirmąjį.

Panašu, kad siekis išsipildė. „Šis reklaminis filmukas yra labai aukšto lygio, kartelė pakelta taip aukštai, kad jau teko girdėti kitų užsakovų pasisakymų, jog nori kurti tokią reklamą kaip „Rokiškio sūrio“. Tai labai aukštas lygis ir įvertinimas“, – atsiliepimais apie filmą dalijosi aktorius Dainius.

Įmonės direktorius Dalius Trumpa po pristatymo dėkojo visai komandai, ypač „Rokiškio sūrio“ darbuotojams, kurie ruošėsi kiekvienam filmavimo epizodui, noriai padėjo komandai. Pats S. Baradinskas dėkojo darbuotojams už pagalbą. „Rokiškio sūrio“ žmonės mums padėjo išpildyti kiekvieną detalę. Galbūt iš šalies žiūrint kai kurie prašymai buvo keisti ar net absurdiški, bet Rokiškio žmonės tuos prašymus įgyvendino“, – dėkojo filmo režisierius.

Debiutavo ir AB „Rokiškio sūris“ darbuotojai

Prie profesionalių aktorių prisijungė ir filme savo roles suvaidino patys „Rokiškio sūrio“ darbuotojai ir jų šeimos nariai: Alma Afanasjeva, Liuba Bukauskienė, Radvilė Cegelskaitė, Gintarė Cegelskienė, Kostas Gečiūnas, Andrius Griniukas, Kazys Guobužas, Vaidas Jasaitis, Rima Jegorovienė, Lukas Klimka, Saulius Klimka, Jonas Kvedaravičius, Vita Lapienienė, Aurimas Makuška, Greta Marganavičė, Remigijus Marmokas, Raimundas Mažukna, Alvydas Mekšėnas, Mantas Meškuotis, Laimutis Mikėnas, Arvydas Mikuckas, Irena Pakarklienė, Ada Pasvianskienė, Rita Pupelienė, Jonas Pupelis, Linas Rimkevičius, Algis Sadauskas, Regina Sasnauskienė, Kajus Skruodys, Aidas Strumskys, Robertas Šalkauskas, Aldona Tursienė, Artūras Vainiūnas, Ieva Varnaitė, Aušra Zibolienė, Ramūnas Žekonis.

Užgimusi sentencija

AB „Rokiškio sūris“ direktoriaus padėjėja Aušra Zibolienė pristatymo metu džiaugėsi, kad įmonėje yra poreikis kurti tokius filmus ir kad tam yra suteikiamos galimybės, todėl dėkojo „Rokiškio sūrio“ vadovui D. Trumpai už pasitikėjimą ir gražių idėjų palaikymą.

Šio filmo dėka kilo graži mintis apie Rokiškį, į kurią įsiklausė kiekvienas žiūrovas: „Rokiškis tik vienas pasaulyje, tačiau Rokiškio pasaulyje – labai daug.“ Kaip sakė filmo režisierius, ši frazė gimė rašant scenarijų. „Tai yra faktas. Žinant, į kiek daug šalių iškeliauja ir kiek daug stalų pasiekia „Rokiškio sūrio“ gaminiai… Tai yra įspūdinga, jūs turite kuo didžiuotis“, – sakė S. Baradinskas.

Užs. 597

 

blueyellow1
Subscribe
Informuoti apie
guest
1 Comment
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Inline Feedbacks
View all comments
Tanya K
Tanya K
2022 21 gegužės 9:23

Man labai patiko pristatymo filmas 🤩🏆