blank

Juodkalnija – tai kelionių kryptis, kurią atostogoms vis dažniau renkasi turistai iš viso pasaulio. Ši šalis iš esmės siūlo viską, ko tik gali trokšti Jūsų širdis. Mėgstantys aktyvų poilsį, gali vykti į nuostabius Šiaurės Albanijos kalnus arba aplankyti daugybę istorinių paminklų. Tokios kelionės metu galima tiesiog lepintis paplūdimiuose ir klaidžioti nuostabiomis miestelių gatvelėmis. O štai 5 populiariausios vietos, kurias tiesiog būtina aplankyti, atvykus į Juodkalniją!

Kotoro įlanka – būtinas kelionės elementas

Kelionės po Juodkalniją metu neįmanoma praleisti kvapą gniaužiančios Kotoro įlankos. Tai viena populiariausių lankytinų vietų Juodkalnijoje, įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Kotoro įlanka galima grožėtis įvairiais būdais, tačiau įspūdingiausias vaizdas atsiveria iš Dinarų kalnų.

Negana to, aplink įlanką gausu viduramžių miestelių, kurie kviečia tingiems pasivaikščiojimams ir skaniems vietiniams patiekalams. Populiariausi yra Risanas ir Kotoras. Vertinantys ramų poilsį čia ras ir daugybę kurortų.

Lovčeno nacionalinis parkas

Nepamirškite, kad kelionės po Juodkalniją reiškia ir apsilankymą nuostabiuose nacionaliniuose parkuose. Populiariausias iš jų yra netoli Kotoro įlankos esantis Lovčenas. Čia galite pamatyti garsųjį Petaro II Petrovičo Njegošo mauzoliejų.

Beje, iš karto galima nuvykti į Durmitoro nacionalinį parką, kuriame yra vienas gražiausių Juodkalnijoje automobilių maršrutas. Čia gausu nuostabių apžvalgos aikštelių, didžiulių perėjų, ežerų maudynėms ir net vietų, kur galima ramiai stovyklauti.

Juodasis ežeras – tikras gamtos stebuklas

Beveik kiekvieną kelionę Juodkalnijoje reikėtų organizuoti taip, kad galima būtų pamatyti Juodąjį ežerą. Tai giliausias ir populiariausias Durmitoro ežeras, nuo kurio galima keliauti tiesiai į kalnus (čia prasideda daug kalnų takų). Žinoma, tokiu atveju nereikia visos dienos skirti geros sportinės formos reikalaujančiam žygiui. Prie ežero galima atvažiuoti, pavyzdžiui, išsinuomotu automobiliu.

Verta pridurti ir tai, kad Durmitoro nacionaliniame parke yra dar viena puiki Juodkalnijos įžymybė – Taros kanjonas. Būtent čia yra garsusis 170 metrų aukščio ir 360 metrų ilgio tiltas! Ilgą laiką tai buvo didžiausia tokio tipo konstrukcija Europoje. Nuo jo atsiveria nuostabus vaizdas. Ant tilto galima laisvai vaikščioti arba jį pravažiuoti automobiliu.

Prokletijės kalnų nacionalinis parkas

Tai neabejotinai viena populiariausių Juodkalnijos lankytinų vietų ir daugelio laikoma net įžymiausia visoje Europoje. Tai mažiausiai žmogaus paliesta kalnų grandinė Balkanuose, kurioje yra aukščiausia Juodkalnijos viršukalnė Zla Kolata. Daugelis kelionių agentūrų čia organizuoja kalnų žygius, nors vietiniai takai gali būti gana sunkūs vyresniojo amžiaus žmonėms ar pradedantiesiems. Kita vertus, būtent Prokletijė kalnuose galima iš tikrųjų pailsėti nuo žmonių, o tokia kelionė bus nepamirštama visam gyvenimui.

Užs. 1288

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: