blank

Jei norite pasilepinti SPA ritualais, visai nebūtina vykti į sveikatingumo centrą. Jums prireiks tik šiek tiek pastangų ir kūrybiško žvilgsnio, kad susikurtumėte SPA savo namuose. Tam visai nereikalingi įmantrūs prietaisai ar specifinės grožio priemonės – čia svarbiausias jūsų nusiteikimas, erdvės paruošimas ir laikas sau.

Namų SPA tikslas – visapusiškai atpalaiduoti savo kūną ir protą, daugiau dėmesio skirti savęs puoselėjimui. Nors nėra apibrėžtų taisyklių, kaip turėtume įrengti namų SPA erdvę ar kokiomis procedūromis užsiimti, šiame straipsnyje aptarsime, kas gali padėti lengvai susikurti SPA atmosferą namuose.

Vonia

Vonios kambarys – geriausia erdvė jūsų namų SPA, o vonia yra neabejotinai vienas esminių atributų, norint susikurti SPA ritualą namuose. Gulėdami šiltoje vonioje mes nurimstame, atsipalaiduojame, paruošiame kūną tolimesnėms procedūroms. Jei svarstote įsirengti vonią savo namuose, akmens masės, akrilinių, masažinių ir kitų rūšių vonių rasite čia: “Adma”

Pradėdami kurti namų SPA erdvę, pirmiausia gerai išvalykite visą vonios kambarį. Jei neseniai valėte vonią, gali pakakti nušveisti ją su citrinos, sodos ir druskos mišiniu, kuris suteiks gaivumo ir spindesio.

Pasirūpinkite, kad šalia vonios būtų vandens ar jūsų mėgstamo gėrimo, knyga, žurnalas ar bet kas, ko jums gali prireikti atsipalaiduojant vonioje. Tokiu atveju galėsite nesiblaškydami mėgautis poilsiu.

Pildydami vonią vandeniu stebėkite, kad vanduo vonioje nebūtų nei per šaltas, nei per karštas. Atminkite, kad vonioje vertėtų gulėti bent dvidešimt minučių.

Kad sustiprintumėte SPA atmosferą, į vonią įpilkite mėgstamų vonios druskų, putų, keletą lašų eterinio aliejaus. Jei norite dar labiau palepinti savo odą, į vonią įpilkite šiek tiek nerafinuoto kosmetinio augalinio aliejaus (pavyzdžiui, ricinos, alyvuogių, kokosų).

Eterinių aliejų difuzorius

Aromaterapijos procedūros yra vienos populiariausių SPA centruose. Aromaterapijos privalumais verta pasinaudoti ir kuriant savo namų SPA erdvę. Tam jums prireiks eterinių aliejų difuzoriaus, eterinių aliejų.

Dar prieš pradėdami SPA ritualus, vonios kambaryje įjunkite eterinių aliejų difuzorių su jūsų mėgstamais eteriniais aliejais. Difuzoriaus skleidžiamas aromatas išvalys erdvę, sukurs atpalaiduojančią, įkvepiančią atmosferą, todėl vos įžengę į vonios kambarį ir panardinę kūną į vandenį pasijusite kaip SPA centre.

Jei nežinote, kokius eterinius aliejus vertėtų rinktis, pagalvokite, kokio aromaterapijos poveikio norėtumėte. Pavyzdžiui, levandų, sandalmedžio, rožių eteriniai aliejai atpalaiduos, o citrusiniai – suteiks jėgų, energijos.

Žvakės

Žvakių šviesa sukuria atpalaiduojančią, romantišką atmosferą, skleidžia subtilų, raminantį apšvietimą, todėl jas itin verta išnaudoti kuriant namų SPA. Nesvarbu, ar vonios kambaryje uždegsite keletą žvakių, ar mėgausitės SPA ritualais žvakių šviesoje – žvakėmis papuošdami erdvę suteiksite jai ypatingumo.

Nors kuriant namų SPA erdvę puikiai pasitarnaus ir paprastos žvakės, dar didesnį efektą išgausite įsigydami natūralių aromatinių žvakių. Kaip ir su eteriniais aliejais, taip ir su aromatinėmis žvakėmis galime susikurti norimą atmosferą. Pavyzdžiui, kedro ar sandalmedžio natų žvakės padės atkurti pusiausvyrą, levandų – nusiraminti, o rožių kvapą skleidžiančios žvakės suteiks prabangos pojūtį.

Muzika

SPA centruose galite išgirsti atpalaiduojančią muziką, kuri teigiamai veikia nuotaiką ir nusiteikimą. Nepamirškite šios galimybės išnaudoti ir kuriant savo namų SPA.

Nors skirtingiems žmonėms patinka skirtinga muzika, SPA ritualams vertėtų rinktis lėtesnio tempo (iki 90 dūžių per minutę ar mažiau) garsus. Tai gali būti elektroninė muzika, gamtos garsai (pavyzdžiui, paukščių čiulbėjimas, jūros ošimas, lietaus lašėjimas), indėnų, kinų, japonų muzika, atliekama tradiciniais instrumentais.

Svarbiausia – pasirinkite muziką, kuri jums išties patiktų, įvestų į meditatyvią būseną. Jei nežinote, kokią muziką rinktis – Youtube ar kitose muzikos platformose galite atrasti įvairių atpalaiduojančių, raminančių, meditacinių muzikos kūrinių, pasisemti įkvėpimo.

Grožio priemonės

Apgalvojus namų SPA erdvės įrengimą, verta susiplanuoti SPA procedūrų eigą bei pasirūpinti reikalingomis grožio priemonėmis.

Pavyzdžiui, dar prieš lipant į vonią, keletą minučių galite atlikti veido ir kūno savimasažą rankomis arba masažuokliu. Masažas suaktyvins kraujotaką, padės atsipalaiduoti ir paruoš kūną vandens procedūroms. Po masažo prausikliu nuvalykite veido odą, sudrėkinkite plaukus, padenkite juos drėkinamąjį, maitinamąjį poveikį turinčiomis kaukėmis ir įlipkite į vonią.

Bent dvidešimt minučių pagulėję vonioje, galite imtis tolimesnių grožio puoselėjimo procedūrų. Kadangi dėl šilumos ir vandens odos poros išsiplečia, po vonios ritualo kūno odą nušveiskite švelniu šveitikliu ir nusiprauskite po tekančiu vandeniu. Tuomet kūno odą ištepkite pasirinktais kremais, aliejais, o veido odą – tonizuokite, pamaitinkite serumu ir drėkinamuoju kremu. Taip pat rankų, pėdų odą galite palepinti nenuplaunamomis kaukėmis arba pasidaryti manikiūrą, pedikiūrą.

Namų SPA ritualą galite užbaigti gurkšnodami žolelių arbatą ir tiesiog mėgaudamiesi išgyventa SPA patirtimi. Geriausia, jei namų SPA susikursite vakare – po kokybiškų savęs puoselėjimo ritualų panirsite į saldų miegą.

Užs. 1381

Rokmelsta
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments