blank

1.   Sutartys ir pirkėjo įsipareigojimai

Kaip tikriausiai suprantate, miško supirkimas ir pardavimas yra sandoriai, apibrėžti sutarties tarp dviejų šalių, pirkėjo ir pardavėjo. Kadangi sumos čia skaičiuojamos dažnai ir dešimtimis ar net šimtais tūkstančių eurų, teisinė apsauga būtina abiem pusėms. Aišku, dažniau pasitaiko nesąžiningų pirkėjų, tačiau ir pardavėjai gali pastaruosius apsukti aplink pirštą.

Sutartį sudaryti padės teisininkai, kurie su tokiomis procedūromis dirba kone kasdien. Sumokėję nedidelę sumą už paslaugas galėsite apsisaugoti nuo apgaulės ir tikėtis kompensacijos tokiu atveju. Svarbiausia, kad sutartyje būtų aiškiai apibrėžti pirkėjo ir pardavėjo įsipareigojimai bei teisės.

2.   Kam parduodate ir kokiam tikslui?

Skamba, kaip savaime suprantamas dalykas, tiesa? Tačiau vis tiek pasitaiko naivių pirkėjų, kurie parduos bet kam, svarbu tik už didesnę kainą arba greičiau. Reikia pasidomėti pirkėju, ar įmonė (arba asmuo) nėra abejotinos reputacijos, ar su mišku elgsis atsakingai ir tinkamai bei taip toliau.

Jeigu parduodate tik medieną, tai turi atsispindėti sutartyje. Dažnai pasitaiko tokia bėda, kad žmonės parduoda visą mišką, tačiau sutartyje paliekamas koks nors „kabliukas“ ir išsikirtęs medieną pirkėjas dingsta, o pardavėjui, kuris liko savininkas teks pačiam atsiauginti medžius. Tokiu atveju, o juolab dar, jeigu sutartis iš vis nesudaryta, kreiptis į teismą ir tikėtis teisingumo yra kone beviltiška.

Būkite atidūs ir domėkitės pirkėjais.

3.   Avansas

Geriausias apsisaugojimo būdas pirkėjui – avanso paėmimas. Nors tai ir paprastas bei elementarus sprendimas, tačiau tikrai pasitaiko atvejų kada pirkėjai pamiršta pasiimti avansą, o nesutarimų arba apgaulės atveju lieka be nieko. Įprastai avanso suma dideliame sandoryje gali siekti 1/5 arba 1/3 viso sandorio sumos, o išimtinais atvejais galima tikėtis ir pusės sumos. Gaudami avansą apsisaugosite nuo aferos.

4.   Pardavėjui turi reikėti kuo mažiau stengtis

Mišku rūpintis pavyksta tikrai ne kiekvienam. Dažnai norisi parduoti ne tik medieną, bet ir visą mišką. Tačiau ir tada, kai parduodami tik medžiai, ir kai visas miškas – galioja tie patys dėsniai. Pardavėjui nereikėtų rūpintis dėl jokių bereikalingų smulkmenų, kurios nėra jo interesų zonoje. Ar miškas bus iškirstas po pardavimo, ar toliau puoselėjamas – po sandorio patvirtinimo priklausys tik nuo pirkėjo valios. Jeigu mišką pardavėte, tai yra viskas ir jokių tolesnių tvarkymo kaštų arba išlaidų pirkėjui nebereikia mokėti.

Tas pats galioja ir kalbant apie popierizmą. Pasirašę pirkimo-pardavimo sutartis tikrai neturite pildyti šūsnies įvairiausių popierių. Didžioji dalis atsakomybės turi nusėsti ant pirkėjo, o ne pardavėjo pečių.

5.   Aukcionas – rizikingas pasirinkimas

Populiaru rinktis ir pardavimą aukciono būdu. Tai yra rizikingas sprendimas, nes pateikę miško plotą į aukcioną įsipareigojate jį parduoti aukščiausią statymą pateikusiam pirkėjui. Problema čia yra ta, kad, jeigu jums nepatiks aukciono vertintojų nustatyta pradinė vertė arba, jeigu jūsų manymu, statymai bus per maži, negalėsite pakeisti rezultato ir turėsite parduoti miško plotą už tą kainą, kuri buvo pasiūlyta aukcione. Aišku, aukcionas pardavėjams dažnai gali būti ir nemokamas, o nupirkimas garantuotas, bet, jeigu turite aukštos vertės miško plotą, jį per aukcioną parduoti ne taip saugu ir verta, kaip susiradus patikimą bei sąžiningą pirkėją.

Uždaroji akcinė bendrovė „Robidoga“, įsikūrusi Telšiuose ir veikianti jau beveik du dešimtmečius, gali būti patikimas bei skaidrus miško pirkėjas bei partneris teikiant miškininkystės paslaugas. „Robidoga“ perka mišką ir medieną, gali iškirsti miškingas vietoves ir net atlikti nepriklausomą miško vertinimą bei aibę kitų, susijusių paslaugų. UAB „Robidoga“ – parduokite mišką geriausia kaina!

Užs. 723

Prie Dirdų
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments