blank

1. Endodontinis gydymas yra skausmingas

Šiuolaikiniai metodai ir medžiagos leidžia užtikrinti, kad endodontinis gydymas būtų visiškai neskausmingas. Procedūros, per kurią kruopščiai išvalomas ir užplombuojamas šaknies kanalas, metu taikoma vietinė nejautra, todėl  pacientas nejaučia jokio skausmo ir diskomforto.

2. Toks gydymas yra ilgas

Kai kurie mano, kad dantų kanalų gydymas yra ilgas. Visgi tokia nuomonė nėra teisinga. Endodontinis gydymas dažniausiai atliekamas vos per vieną ar kelis vizitus pas gydytoją. Tam, kad būtų galima sekti ir vertinti procesą, pirmiausia padaroma rentgeno nuotrauka. Tuomet gydomas dantis yra nuskausminamas ir izoliuojamas nuo burnos ertmės.

Šaknies kanalai visų pirma išvalomi mechaniškai, tada apdorojami cheminėmis medžiagomis, suformuojami ir plombuojami. Danties vainiko atstatymui naudojama plomba arba vainikėlis. Jeigu šaknies kanale yra infekcija, pirmo vizito metu kanale dažniausiai paliekama gydomoji kalcio pasta.

3. Gydymo procedūra dažnai būna nesėkminga

Remiantis Amerikos endodontologų asociacijos duomenimis, apie 95 proc. profesionalų atliekamų endodontinio gydymo procedūrų būna sėkmingos. Kol sutvarkytas dantis ir aplink esančios dantenos yra sveikos, laikantis tinkamos burnos higienos, jis gali pilnai funkcionuoti visą likusį žmogaus gyvenimą, neatliekant jokio papildomo gydymo ar terapijos.

Visgi kartais dėl nekokybiškai atlikto pirminio gydymo, antrinio ėduonies ar netinkamos vainiko konstrukcijos gali būti reikalingas kanalų pergydymas. Priklausomai nuo individualios būklės, jis būna atliekamas nechirurginiu arba chirurginiu būdu. Siekiant išvengti antrinio danties šaknies kanalų uždegimo, labai svarbu pasirinkti patikimus specialistus.

4. Šis gydymas negali būti atliekamas nėščiosioms

Atsiradus poreikiui, dantų šaknų kanalų gydymas besilaukiančioms moterims ne tik gali, bet ir turi būti atliekamas. Tokiu atveju nereikėtų delsti dėl galimos infekcijos rizikos. Palankiausiu dantų gydymui laikomas antrasis nėštumo trimestras. Vėliau gali būti sunku išgulėti odontologo kėdėje ilgesnį laiką.

Pirmojo trimestro metu derėtų tinkamai įvertinti rentgeno nuotraukos reikalingumą. Būtent tada vaisius vystosi aktyviausiai. Visgi, esant tokios procedūros būtinybei, svarbu perspėti gydytoją apie nėštumą, kad jis galėtų įvertinti galimą riziką ir imtųsi reikalingų apsaugos priemonių.

Nuskausminamuosius vaistus galima naudoti ir nėščiosioms, nes jie veikia vietiškai. Tokiu atveju rekomenduojama, kad gydytojas parinktų aukšto kraujo spaudimo nesukeliančius anestetikus.

Dantų šaknų kanalų gydymas – procedūra, apipinta ne vienu mitu. Tačiau jos bijoti, o juo labiau vengti tikrai nereikėtų. Profesionalų atliekamas endodontinis gydymas gali padėti išsaugoti sveikus ir funkcionalius dantis. Jeigu reikia pagalbos, nedelskite ir kreipkitės į specialistus. Taip galite užkirsti kelią rimtesnėms problemoms.

Užs. 29

azija
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments