Tiesa, profesionali burnos higiena, kuri atliekama pas specialistus – nėra vienintelė burnos priežiūra. Kiekvienas iš mūsų yra atsakingas, kad burnos ertme būtų tinkamai pasirūpinta. Tik suderinus šias dvi galimybes Jūsų šypsena bus plati, sveika, galiausiai, kiekvienas apsilankymas pas specialistą bus lydimas juoko.

Kodėl atsiranda dantų akmenys?

Tiek kasdieninė, tiek profesionali burnos higiena gali padėti sėkmingai panaikinti akmenis, kurie sukelia įvairaus tipo ligas, uždegimus.

Jie formuojasi nuo maisto likučių, kurie lieka ant dantukų, kai pavalgę – tinkamai jų nepašaliname. Dantų akmenys, paprasčiau tariant, yra kalkinės apnašos, kurias netinkamai panaikindami rizikuojame, kad gali kilti įvairūs uždegimai. Ilgainiui ant danties paviršių esančios apnašos kietėja ir nuvalyti jų su paprasčiausiu dantų šepetuku arba su skalavimo skysčiu – tampa nebeįmanoma.

Dažniausiai akmenys jaučiasi paprasčiausiai braukiant su liežuviu per dantis, kadangi jie tampa šiurkštūs, daugelis žmonių skundžiasi blogu kvapu, galiausiai, dantenos pradeda kraujuoti ir tai vienas didžiausių veiksnių paskatinančių apsilankyti pas specialistą.

Taigi, dantų akmenų formavimą galima pašalinti tinkamai rūpinantis savo dantimis, tačiau šiais laikais žmonės taip skuba, tiek daug visko veikia, kad paprasčiausiai neturi laiko ne tik įsigyti reikalingą įrangą, tačiau ir ją naudoti. Juolab, valymas tik su dantų šepetuku dažniausiai nėra užtektinas, reikia ir daugiau priemonių. O kai to dėmesio yra per mažai – profesionali higiena tampa vienintele galimybe, tad apsilankyti pas specialistą apžiūrai yra būtina.

Ar profesionali burnos higiena yra būtina?

Minėtieji akmenys gali sukelti rimtas burnos ertmės problemas, kurios daro įtaką ne tik šypsenai, tačiau ir visam organizmui. Taigi, kuo daugiau dėmesio skirskite dantukams – tuo ne tik jie bus gražesni, tačiau ir kūnas – sveikesnis.

Dažniausiai pirmasis dantų akmenų sukeliamas pavojus yra uždegimas, kuris dar kitaip vadinamas gingvitu. Šią nemalonią, tačiau išgydomą ligą, sukelia bakterijos, kurios kaupiasi ir kurių pašalinti tik su dantų šepetuku – dažnai nepavyksta.  Ši liga pasireiškia paraudusiomis dantenomis, taip pat – jos kraujuoja, daugelis žmonių skundžiasi, kad iš burnos sklinda nemalonus kvapas. Kuomet atsiranda uždegimas – profesionali burnos higiena yra būtina. Ja atlikus dažniausiai dantys vėl puikiai atrodo, dingsta nemalonus jautrumas ir panašiai, tad reguliariai lankytis pas specialistą yra būtina.

Jeigu gingvitas nėra gydomas – tokiu atveju liga progresuoja ir dažniausiai antrasis jos etapas yra periodontitas, kurio metu pažeidžiami gilesni audiniai. Ši liga labai dažnai nepastebima, kadangi daugelis žmonių nejaučia jokio diskomforto, tačiau pasekmės – labai liūdnos. Dažniausiai laiku nepradėjus gydyti – netenkama dantukų. Žinoma, pamačius, kad ši liga jau tampa žmogaus gyvenimo dalimi – taip pat galima imtis labai daug skirtingų priemonių, kurios gali padėti sumažinti poveikį, tačiau tokiu atveju gydymas turi būti kompleksinis ir labai svarbu, kad kuo anksčiau būtų kreipiamasi pas specialistą.

Kaip atliekama profesionali burnos higiena?

Profesionali burnos higiena yra visiškai neskausminga procedūra, kuri, reguliariai lankantis pas specialistą, dažniausiai atliekama vieno susitikimo metu. Tais kartais, kai žmogus lankosi labai retai – gali reikėti bent jau poros vizitų.

Higienos metu yra naudojama speciali įranga, kuri padeda pašalinti tiek kietąsias, tiek minkštąsias apnašas. Žinoma, taip pat pašalinamos ir pigmentinės apnašos, tad dažniausiai po procedūros matomas akivaizdus pabalusių dantukų efektas.

Taip pat proceso metu atliekamas poliravimas, kuris visiškai neskausmingas, naudojama neabrazyvi pasta. Taip ne tik pašalinamos apnašos, tačiau ir užkertamas kelias greitesniam naujų apnašų pasidengimui, kadangi dantukai tampa slidūs. Juokingai sakoma, kad burnos higiena pas gerą specialistą tarsi apsilankymas SPA, kadangi po procedūros jausitės kur kas geriau, atsipalaidavę, ir, žinoma, kur kas gražesni.

Žinoma, po atliktos procedūros taip pat papildomai pateikiamos rekomendacijos, kurių metu yra paaiškinama – kaip reikia tinkamai rūpintis savo dantims, kad jie visada atrodytų puikiai.

Ką mes žinome apie savo dantis ir burnos ertmę?

Atrodo akivaizdu, kad profesionali burnos higiena gali padėti žmogui užkirsti kelią rimtos ligoms, tačiau net ir šiais laikais kai kuriems asmenims trūksta informacijos, kuri padėtų suprasti, kad be procedūros galima turėti rimtas ligas, galiausiai, anksti tenka nuosavus dantis keisti dirbtiniais.

Turite atsiminti, kad įprasta higiena namuose negali apsieiti tik su dantų šepetuku, kadangi dažniausiai jų neužtenka, kad apnašos būtų tinkamai pašalinamos. Būtinai įsigykite ir skalavimo skystį bei tarpdančių siūlą, kuris padės sėkmingai pašalinti minkštąsias apnašas ir galiausiai jos netaps akmenimis, kurie ir sukelia įvairias, rimtas ligas. Valymo metu reikėtų kiekvienai ¼ dantų pusei skirti po 30 sekundžių, tad visos ertmės valymas turėtų trukti apie 2 minutes. Dažniausiai per tiek laiko, tikėtina, pasieksite net ir sunkiai pasiekiamas burnos ertmės vietas, tad dantukai – atrodys puikiai.

Lygiai taip pat šiuo metu prekybos vietose galima rasti labai daug skirtingų šepetukų, kurie dažniausiai padeda pasiekti skirtingą rezultatą. Ypač vertinami elektriniai, kurie vibruoja, tad valymo metu nuo dantukų sėkmingai pašalinamos apnašos. Tiesa, tai nereiškia, kad prižiūrint su elektriniu dantukus – nereikia profesionalios higienos. Reikia, ji yra būtina, tačiau dažniausiai tokiu atveju specialistas turės mažiau darbo ir kiekvienas apsilankymas bus labai malonus.

Dar vienas įmantrus pasirinkimas yra irigatoriai. Jie dažniausiai siūlomi asmenims, kurie nešioja breketus, tad reikalinga atidesnė higiena. Tiesa, juos vis dažniau žmonės perka ir savoms reikmėms, skiria laiko burnos ertmės priežiūrai. Gerai, kadangi jie tikrai veiksmingi, tik, vėlgi, turi būti naudojami reguliariai.

Galiausiai, dantukai ir visa burnos ertmė reikalauja ir atidumo renkantis maisto produktus, kurie veikia visą mūsų organizmą. Gerkite bent jau 2 litrus vandens per dieną, valgykite kuo daugiau daržovių bei vaisių, būkite sveikas bei džiaukitės plačia šypsena. Galiausiai, kad ir kiek laiko skiriate savo dantims kasdien – vis tiek siūlome kartą per 3 mėnesius apsilankyti pas specialistą, kuris atlieka burnos higieną. Tokiu atveju neteks susidurti su rimtomis ligomis, kurios galėtų iššaukti dantukų netekimą.

Daugiau informacijos apie burnos higieną:

https://dantuhigiena.lt/

https://privatipraktika.lt/paslaugos/profilaktika/

Užs. 827

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: