blank
Redakcijos archyvo nuotr.

Prieštaraujančiųjų, kad pagaliau išnyktų būdelės su širdute, nebuvo

Daugiausia dėmesio ir tarybos narių pasisakymų sulaukė individualių nuotekų valymo įrenginių įrengimo išlaidų dalinio kompensavimo projektas, kuriam pritarta vienbalsiai ir kurio teigiamą reikšmę rajono gyventojams bei žaliajam kursui pripažino visi kalbėjusieji. XXI a. būdelės su širdute nebegali būti toleruojamos.

Klausimų kilo tik dėl prioritetinių grupių ir komunikacijos. Aušros Gudgalienės nuomone, prioritetines grupes vertėtų išplėsti ir įtraukti ne tik daugiavaikes šeimas bei vartotojų skaičiaus reikšmę, bet ir senjorus, neįgaliuosius. Tačiau rajono meras Ramūnas Godeliauskas patikslino – dalinę kompensaciją – iki 1000 eurų individualiam namui ar butui daugiabutyje – gaus visi, kurie atitiks nustatytus kriterijus ir kurie negali prisijungti prie centralizuotos nuotekų sistemos. Prioritetai nustatyti tik dėl eiliškumo – kas gali į kompensaciją pretenduoti greičiau.

Vietiniams keliams tikimasi milijoninių injekcijų

Vienbalsiai ir be diskusijų pritarta kitam svarbiam rajono projektui – savivaldybės vietinės reikšmės kelių, gatvių, takų statybos, rekonstrukcijos ir remonto 2022–2024 m. prioritetiniam sąrašui. Iš 130 kelių, dėl kurių asfaltavimo ar remonto buvo pateikti prašymai, apžiūrėjus visus objektus ir atlikus jų vertinimą pagal nustatytus kriterijus, sudarytas sąrašas, į kurį pateko 63 rajono keliai. Jie bus tvarkomi 2022–2024 m., atsižvelgiant į Susisiekimo ministerijos pateiktą informaciją, kad nuo 2022 m. Rokiškio rajono savivaldybei turėtų būti skiriama apie 2,5 mln. eurų Kelių priežiūros ir plėtros programos lėšų.

Finansinės injekcijos tikimasi ir iš Sveikatos reformos

Vienbalsiai pritarta ir Rokiškio psichikos sveikatos centro prijungimo prie Pirminės asmens sveikatos priežiūros centro termino prailginimui iki 2022 m. kovo 30 d. Terminas pratęstas tikintis šiam projektui gauti finansavimą iš prasidedančios Lietuvos sveikatos priežiūros sistemos reformos programų. Tarybos nariai domėjosi, į kokią sumą rajonas galėtų pretenduoti. Pasak mero R. Godeliausko, tikslesnės sumos pradės aiškėti tik po Naujųjų metų, nes ir pati reforma prasidės tik vasarį–kovą. Vis dėlto meras užsiminė, kad rajonas galėtų pretenduoti į 1,5–2 mln. eurų.

Diskusijų nekilo ir dėl nemokamo keleivių vežimo vietinio susisiekimo maršrutais. Šiam projektui pritarta vienbalsiai.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

blueyellow1
Subscribe
Informuoti apie
guest
1 Comment
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Inline Feedbacks
View all comments
Obelis
Obelis
2021 29 lapkričio 22:04

O tai negi būtų valdziažmogiai nepritare šikinyku reformai, kai patys prašiko Europinius pinigus, skirtus kanalizacijos pravedimui. Dabar viską sutvarkys biednu žmonių sąskaita, nes provincijos miesteliuose dauguma žmonių algos 600-700 eurų, arba aplamai soc remtini.