Redakcijos archyvo nuotr.

Buvo tvirtinamas tarybos Kontrolės komitetas, Antikorupcijos, Etikos, Verslo plėtros, Smulkaus ir vidutinio verslo plėtros programos vertinimo, Strateginio planavimo, Tarybos veiklos reglamento redakcinės komisijos, Šeimos,  Sveikatos tarybos.

Antruoju klausimu buvo svarstoma tarybos Kontrolės komiteto sudėtis. Jo pirmininku tarybos opozicija delegavo Irmantą Tarvydį. Dėl šios kandidatūros tinkamumo tarybos nariams kilo klausimų jau komitetų posėdžiuose.

Kontekstas abejonėms – tarybos narių išmokų naudojimas

Pirmajame tarybos komitetų posėdyje I. Tarvydžio kandidatūrai nebuvo pritarta, o jau antrajame – pritarta. Abejonių dėl šios kandidatūros tinkamumo į tokias pareigas sukėlė paviešinta informacija apie I. Tarvydžio išmokų tarybos nario veiklai vykdyti panaudojimą. Kaip sakė rajono meras Ramūnas Godeliauskas, tai labiau etikos, moralės klausimas ir patys politikai turi įsivertinti, ar naudojimas išmokų „centas į centą“ kurui, net pandemijos metu, yra sąžiningas.

Raimonda Stankevičiūtė-Vilimienė į tai replikavo – ar „pinigų panaudojimas centas į centą yra nusižengimas“? Meras pakomentavo, kad to jis tikrai neteigė.

Dėl tarybos narių išmokų jų veiklai vykdyti panoro pasisakyti Gintaras Girštautas, merui delegavęs klausimą – ar dabar tie tarybos nariai, kurie naudojosi išmokomis, turėtų atsistatydinti, kaip premjerė Ingrida Šimonytė? Meras atsakė, kad patys tarybos nariai, kiekvienas įvertinęs, ar skaidriai ir sąžiningai naudojosi išmokų pinigais, turėtų priimti sprendimus, taip, kaip tai padarė vyriausiasis Prezidento patarėjas.

Tuo tarpu R. Stankevičiūtei-Vilimienei kilo klausimų, kodėl „Gimtajame Rokiškyje“ nėra pateiktos mero politinės komandos išmokų lėšos? Į tai meras atsakė, kad nėra ko viešinti, nes nei jis, nei jo komanda nepasiėmė iš išmokų „nė cento“, tą patį patvirtino ir buvęs vicemeras Tadas Barauskas.

Šiuo klausimu pasisakydamas I. Tarvydis pareiškė, kad pirmasis naujojo Kontrolės komiteto darbas bus ištirti tarybos nariams sumokėtas išmokas, nes jo, nuomone, jis pasirinktas tik kaip taikinys, nors išmokomis naudojosi visi. Pasak tarybos nario, dabar pasirinkta tik viena išlaidų rūšis – kuras, o kur kitos išmokos? Tad Kontrolės komitetas išnagrinės viską, visas išlaidų rūšis – jeigu tyrimų rezultatų nenorės skelbti vietinė žiniasklaida, jis kreipsis į nacionalinę.

Chroniškai nelanko tarybos komitetų posėdžių

Miglė Giriūnienė pastebėjo ir tai, kad I. Tarvydis jau dabar neatlieka svarbios funkcijos – nedalyvauja komitetų posėdžiuose ir kėlė klausimą – ar sugebės toks tarybos narys susitvarkyti su Kontrolės komiteto pirmininko pareigomis? Juolab, kad T. Barausko pastebėjimu, I. Tarvydis apskritai pasižymi „chronišku komiteto posėdžių nelankymu“, nors tokia yra tarybos nario pareiga.

Kontrolės komitetas buvo patvirtintas

Vis dėlto meras atkreipė dėmesį, kad svarstant šį klausimą tarybos nariai pasirinkimo pritarti ar nepritarti Kontrolės komiteto pirmininko kandidatūrai neturi.  Pagal Vietos savivaldos įstatymą ir Rokiškio rajono savivaldybės tarybos veiklos reglamentą Kontrolės komiteto pirmininką deleguoja tarybos opozicija.

Pagal tą patį Įstatymą ir Reglamentą Kontrolės komitetas yra sudaromas iš vienodo visų tarybos frakcijų, grupių ar į jokią frakciją ar grupę nesusivienijusių tarybos narių skaičiaus.

Tad tarybos Kontrolės komitetas buvo patvirtintas. Tarybos Kontrolės komiteto pirmininku tapo I. Tarvydis („Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ – Liberalų sąjūdžio“ tarybos opozicinės frakcijos narys), pavaduotoju – Andrius Burnickas („Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų“ tarybos frakcijos narys), nariais – Vytautas Vilys („Socialdemokratų“  frakcija), Mindaugas Petkevičius („Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos“ frakcija).

Subscribe
Informuoti apie
guest
3 Komentarai
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
ditė
ditė
2023 26 gegužės 10:07

manau,visada pinigėlių bus “mažai”,o visuomenei darbo pagal priimtą priesaiką “labai daug ir nenaudinga”?

Saulius
Saulius
2023 25 gegužės 16:13

Politikų skandalai įsisavinant mokesčių mokėtojų pinigus – jokia naujiena. Apie tai buvo kalbama pastoviai ir kiekvienais metais. Štai, pavyzdys. Daugiau nei prieš 10 metų Rokiškio (Nr. 50) apygardoje Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai iškeltas seimo narys Algis Kazulėnas, po 2008–2012 m. kadencijos į Rokiškį iš Vilniaus sugrįžo su nauju šviesiai mėlynos spalvos Volkswagen, kurį kadencijos metu nuomavosi iš firmos  ir naudojo kaip savo, o baigiantis kadencijai išperkamosios nuomos būdu iš tos pačios automobilio firmos jį ir  įsigijo

petras
petras
2023 6 birželio 11:10
Atsakinėti į  Saulius

Kaž čia nesuprantamo?Už tai ir prisijungė prie bebriukų komandos-subebrėjo,juk jiems iš valstybės gyventi-kombinuoti norma.Už tai vsos subebrėjusios komandos narių nieko ir neviešina, ir gi bebrams norma.

Rekomenduojami video: