A. Stanio nuotr.

Šis draudimas bus taikomas Rokiškio miesto rekreacinės zonos teritorijoje (Sporto g. 13, „Velykalnio“ poilsiavietė) bei Rokiškio ežero rekreacinės zonos teritorijoje (Ežero g. 1A, Ąžuolų g. 1A).

Rokiškio baseine apskritai nebebus išduodamos licencijos verstis mažmenine prekyba alkoholiniais gėrimais.

Pasiūlymai gins visuomeninį interesą

Tarybai tokius sprendimus pasiūlyta priimti, gavus rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus, bendruomenės „Velykalnis“, Kūno kultūros ir sporto centro (KKSC) , BĮ Rokiškio baseino prašymus neprekiauti alkoholiu populiariausiose miesto poilsio ir pramogų vietose, taip pat ir Rokiškio baseine, kuriame treniruotes lanko moksleiviai, be to, dauguma lankytojų yra šeimos su vaikais.

Kaip informuoja Rokiškio baseinas, per I šių metų ketvirtį vaikai baseine apsilankė 7341 kartą. Tarp jų – 3731 mokinys ir KKSC ugdytinis. Kiti – komerciniai bilietai, tarp kurių: vaikų iki 3 metų – 34, nuo 3 iki 7 metų – 694, nuo 7 iki 14 metų – 2882.  Administracija prašyme pabrėžia, kad baseinas yra sporto įstaiga, kurios tikslas – sveikos gyvensenos propagavimas, todėl ši aplinka nesiderina su alkoholinių gėrimų prekyba ir jų vartojimu, tai pirmiausia darytų neigiamą įtaką vaikams ir jaunimui.

Opozicija žėrė priekaištus

Nors opozicija posėdyje pabrėžė, kad pats sprendimas uždrausti šiose vietose prekybą alkoholiu yra geras, tačiau turėjo priekaištų savivaldybei, kuri ruošdama pasiūlymą nederino jo su suinteresuotu verslu. Ypač su Rokiškio baseine veikiančia kavine „Rokis@Kiškis“, kuri prieš 4 metus, gavusi tarybos pritarimą, išsipirko licenciją prekiauti alkoholiniais gėrimais.

Opozicijos atstovė Raimonda Stankevičiūtė-Vilimienė teigė, kad susilaikys nuo balsavimo dėl nepagarbaus požiūrio į verslą. Irmantas Tarvydis atkreipė dėmesį, kad verslas savo veiklą planuoja, ima kreditus iš anksto, todėl apie tokius sprendimus turėtų būti informuojamas gerokai iš anksto, todėl jis balsuosiąs prieš. Kartu domėjosi, ar nereikės grąžinti įmonei pinigų už įsigytą prekybos alkoholiu licenciją?

Antanui Vagoniui kilo klausimų, kodėl siūlomas toks sprendimas – gal buvo koks su alkoholio vartojimu susijęs įvykis ar skundas?

Algis Čepulis teigė sprendimą palaikysiąs, tačiau yra įsitikinęs, kad jis ydingas verslui, nes su juo šis klausimas nederintas, vadinasi, komunikacija neapėmė visų suinteresuotų pusių.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…”

Subscribe
Informuoti apie
guest
1 Komentuoti
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Vytautas
Vytautas
2023 1 liepos 16:45

Na as siame simtmetyje nesu nei karto isgeres daugiau kaip viena bokala alaus,ar vyno taure per diena. Ir tai daugiausia nutinka po pirties,karta savaiteje ir tai nevisada.Nesusigaudau ,kur cia koks blogis. Negi šiais laikais pijokai lankosi baseine ar kitose uzdraustose vietose?Kazkoks vaidinamas pseudopatriotizmas,kaip marsistai.Celovanu taryba.

Rekomenduojami video: