blank

Biudžeto projektas buvo parengtas atsižvelgiant ir į Rokiškio rajono savivaldybės strateginio veiklos plano 2022 metų programų projektuose planuojamus asignavimus, atsižvelgiant į tęstinius ir numatomus projektus bei surenkamas pajamas. Pagrindinis rodiklis, lemiantis savivaldybių biudžetų pajamų apimtis, – įstatymu tvirtinama gyventojų pajamų mokesčio dalis. Šių metų biudžeto pajamų struktūrą sudaro: didžiausią dalį – pajamos ir mokesčiai (58 proc.), t. y. 25,5 mln., valstybės biudžeto dotacijos (26 proc.) 15,5 mln. bei biudžeto lėšų likutis, ES finansinės paramos ir skolintos lėšos, kurios sudaro ne tokią didelę dalį biudžeto pajamų struktūroje.

Tradiciškai, kaip ir kasmet, didžiausias dėmesys skiriamas švietimui (18,4 mln. Eur), taip pat didesnis finansavimas skirtas socialinės paramos ir sveikatos apsaugos kokybės gerinimui (8,1 mln. Eur), biudžeto lėšos paskirstytos savivaldybės funkcijų įgyvendinimo ir valdymo užtikrinimui (6,5 mln. Eur), rajono infrastruktūros objektų priežiūrai, plėtrai ir modernizavimui (3,7 mln. Eur), kultūros, sporto bendruomenės, vaikų ir jaunimo gyvenimo aktyvinimui (3,5 mln. Eur), kaimo, aplinkos apsaugos ir verslo plėtrai (2,5 mln. Eur).

Parama smulkiajam ir vidutiniam verslui – didžiausia tarp kaimyninių savivaldybių

Lyginant su praėjusiais metais, šiemet Smulkaus ir vidutinio verslo plėtros programai numatyta 10 tūkst. didesnė suma nei pernai – 80 tūkst. Eur. Ši programa kasmet sulaukia didelio pradedančių verslininkų dėmesio ir yra sėkmingai įgyvendinama. „Palyginti su kitomis savivaldybėmis, Rokiškio rajono savivaldybėje nekilnojamojo turto mokesčio tarifas yra vienas mažiausių, o smulkiajam ir vidutiniam verslui iš viso skiriama suma – 110 tūkst. Eur (80 tūkst. SVV plėtros programa, 30 tūkst. Eur BC „Spiečius“ veikloms užtikrinti). Ši suma išskiriama tik smulkiajam ir vidutiniam verslui, o kitos savivaldybės finansavimą skiria bendrai – neišskiriant kaimo plėtros programoje esančių lėšų. Taip pat Ekonomikos ir inovacijų ministerija planuoja skirti tikslinių lėšų verslo skatinimui. Tad tai bus dar vienas papildomas šaltinis iš valstybės biudžeto“, – sakė Rokiškio rajono savivaldybės administracijos Finansų skyriaus vedėja Reda Dūdienė.

NTM tarifas Skiriama 2022 m.

SVV (tūkst. Eur)

Rokiškis 0,5 110 80,00 – SVV ir

30,00 „Spiečiui“

Panevėžio r. 0,5 40
Pasvalys 0,8-1 5
Pakruojis 1 25
Utena 0,9 90
Zarasai 0,7 50
Anykščiai 1 40
Biržai 0,5–1 5
Kupiškis 1 22

Didėjančios dalyvaujamojo biudžeto lėšos – motyvacija rajono miestelių gyventojams

Rokiškio rajono savivaldybė – viena iš nedaugelio savivaldybių Lietuvoje, kuri antrus metus iš eilės skiria lėšos dalyvaujamajam biudžetui. Jos, palyginti su praėjusiais metais, didėjo nuo 20 tūkst. Eur iki 35 tūkst. Eur. Pernai buvo sulaukta daugiau nei 10-ies rajono gyventojų projektų ir vienas iš jų buvo įgyvendintas – įrengta vaikų žaidimų aikštelė prie Rokiškio ežero. „Praėjusiais metais aktyviai projektus teikė ne tik miesto, bet ir rajono gyventojai, tačiau įgyvendinamas tas projektas, kuris sulaukia daugiausia gyventojų balsų. Akivaizdu, kad Rokiškio miesto ir miestelių gyventojams sudėtinga konkuruoti renkant balsus, todėl šiemet nuspręsta skirtą 35 tūkst. Eur sumą diferencijuoti: 15 tūkst. Eur skirti rajono projektams įgyvendinti ir 20 tūkst. – miesto projektams. Manome, kad taip paskatinsime rajono gyventojus aktyviai teikti projektus, gerinančius miestelių aplinką, infrastruktūrą, tačiau nekonkuruojant su miesto balsavimo pajėgumais“, – teigė rajono meras Ramūnas Godeliauskas.

Didesnis finansavimas – infrastruktūrai ir projektinei veiklai

„Įvertinus visų seniūnijų ir biudžetinių įstaigų poreikius, bus skiriamas finansavimas kapitalo investicijoms į ilgalaikį turtą – t. y. įstaigų pastatų remontui ir jų būklės gerinimui. Lyginant su praėjusiais metais, skirta suma nuo 300 tūkst. Eur didėjo iki 500 tūkst. Eur. Labai svarbus dalykas – galimybė prisidėti prie ES ir kitų šaltinių finansuojamų projektų. Šiai sričiai skiriamas finansavimas nuo 400 tūkst. išaugo iki 1 mln. Eur. Savivaldybė užsibrėžusi ambicingus tikslus, todėl, norint tęsti ES finansuojamų projektų įgyvendinimą, prisidėjimas prie projektų – neišvengiamai būtinas, siekiant tęsti tokius projektus kaip daugiafunkcinės sporto salės statybos, Rokiškio dvaro viralinės rekonstrukcijos ir pritaikymo, socialinio būsto fondo plėtros, melioracijos ir konstrukcijos, atsinaujinančių energijos išteklių diegimo ir kitus svarbius darbus“, – sakė Rokiškio rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Valerijus Rancevas.

blank

Biudžetas – atliepiantis gyventojų poreikius

„Priimtu biudžeto projektu esu tikrai patenkintas. Jis gerokai išaugęs, lyginant su praėjusiais metais. Auga tiek didžiausios biudžeto eilutės – švietimo ir socialinės apsaugos – tiek atsiranda naujų finansuojamų sričių. Daugiau išleisime savivaldybės turto priežiūrai (įstaigų remontams, energetinio efektyvumo didinimui), dar sparčiau atnaujinsime gatvių apšvietimą, pradėsime kompensacijas už individualių nuotekų įrengimų statybas, auga Smulkaus ir vidutinio verslo paramos fondas. Aišku, augs ir išlaidos įstaigų darbuotojų atlyginimams. Džiaugiuosi, kad padidinome dalyvaujamojo biudžeto krepšelį, tad tikimės didelio aktyvumo iš bendruomenių siūlant savo idėjas. Gera žinia laukia ir tėvelių, planuojančių vesti atžalas į pirmąją klasę. Šiemet jų taip pat lauks dovanos – pirmoko rinkinys, kuriame bus sukomplektuotos būtiniausios mokymosi priemonės. Tęsiamas finansavimas ir kompensuojamos gydytojų rezidentūros studijos bei papildomai skyrėme lėšų į rajoną atvykusiems pedagogams. Be jokios abejonės, per metus biudžetas dar bus tikslinamas ir, atsiradus papildomų lėšų, reaguosime į svarbiausius poreikius“, – rajono galimybes 2022 m. vertino savivaldybės administracijos direktorius Andrius Burnickas.

Užs. 238

blueyellow1
Subscribe
Informuoti apie
guest
1 Comment
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Inline Feedbacks
View all comments
vaginis
2022 18 kovo 17:00

Kodėl nuslepiamas pasgrindinis dalykas,-kreditorinis įsiskolinimas sausio 1d.IR kiek liktų iš to biudžeto grąžinus pilnai visas skolas?