K. Pabijuto pieš.

Ant kilimėlio

Opozicijoje dirbančios partijos „Tvarka ir teisingumas“ frakcija bei frakcija Nr. 1 pasikvietė savivaldybės administracijos direktorę Natašą Aleksiejevą atsakyti į abejonių dėl konkursų skaidrumo keliančius klausimus. „Tvarkos ir teisingumo“ skyriaus pirmininko pavaduotojas ir frakcijos seniūnas Egidijus Vilimas sakė, jog susitikime bandyta išsiaiškinti keletą niuansų. „Prašėm paaiškinti, kokiu principu į konkursų komisijas parenkamos savivaldybės, nes pagal tai, kokios viešai paskelbtos, nėra jokio dėsningumo. Logikos būtų, jeigu, pavyzdžiui, komisijų nariai būtų iš mūsų apskrities savivaldybių, bet dabar atsikviesti be sistemos, iš bet kur. Žinoma, tokia praktika kelia abejonių dėl galimos įtakos ar kurio nors kandidato palaikymo“, – svarstė E. Vilimas.

Priežastis – direktoriaus pavaduotoja ir eksdirektorius?

Anot E. Vilimo, direktorė paaiškino, kad tiesiog buvo sumanymas kviesti komisijų narius iš kitur, bet kas tai sumanė, nedetalizavo. „Į Pirminės asmens sveikatos priežiūros centro (PASPC) direktoriaus konkursą kviesti komisiją iš kitų rajonų, kaip buvo paaiškinta, nutarta, nes konkurse dalyvavo mūsų savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Danguolė Kondratenkienė. Tad komisijoje dirbantys jos pavaldiniai galėjo daryti įtaką. Socialinės paramos centro direktoriaus konkurso komisija kviesta iš kitur, nes konkurse dalyvavo buvęs mūsų savivaldybės administracijos direktorius, tad jo buvę pavaldiniai esą taip pat būtų galėję daryti įtaką. Tokie paaiškinimai neatrodė solidžiai ir mūsų neįtikino“, –  susitikimo su N. Aleksiejeva detales komentavo E. Vilimas.

Opozicijos nariams direktorė paaiškino, jog prašymų deleguoti narius į konkursų komisijas buvo išsiuntinėta daug, ne visų sulaukė patvirtinimų.

(Daugiau – ketvirtadienio „Gimtajame…“)

azija

7
Rašyti komentarą

avatar
7 Comment threads
0 Thread replies
5 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
SelisPetrasHENKAIš šaliesNa taip Recent comment authors
  Subscribe  
Naujausius Seniausius Įvertinimą
Informuoti apie
Henka

Natasa pasikviete kurso drauge konkursui pravesti is Kupiskio, ir akivaizdu, kad buvo sutarta ginti Komunos- Kanopiskiu- Tarvidiskiu -Mieliuniskiu interesa… Tuo turetu pagal informacija spaudoje uzsiimti prokuratura…

Selis
Selis

Na tikrai genialiai sugalvota, liberai pasikviete savo partijos kolegas is kitu skyriu, ir prastume savo kandidate.

Petras
Petras

Konkurso „nugaletoja“ zinoma kaip smurtautoja: liepe klikdama ukvedei pakelti galimai 40 kg svori, po ko ukvede ilgai sirgo, be to trukde gydytojai Mazelienei suteikti pagalba ligoniui. Gyd. Mazeliene turejo aiskintis direktorei Kapusinskienei. Buvusi direktore Kapusinskiene pries daugiau kaip 6 men. pristate slaugytojoms kaip savo pamaina „nugaletoja“. Akivaizdu, kad iki konkurso buvo zinoma „nugaletoja“. Del ko buvo susitarta lieka neaisku, gal del visu reikalu inzinieriaus ir ju bendru darbu paslapties issaugojimo. Kodel konkurse nebuvo stebetoju is kolektyvo?

Henka

Kodel nebuvo pakviesti i komisija atstovai is Minsko? O vertejo… kontaktai seni…

Iš šalies
Iš šalies

Konkursai organizuojami visiškai nesilaikant Valstybės tarnybos departamento rekomendacijų. Pagal rekomendacijas turi būti vertinamas ne kas tiksliau atasakys į konkretų klausimą iš konkretaus teisės akto, bet pretendentų mokėjimas taikyt vieną ar kitą teisės normą, gebėjimas orentuotis konkrečiose situacijose, pateikiant praktinius pretendento pavyzdžius arba pagal komisijos pateiktas konkrečias situacijas, galų gale komunikacija. Visa tai konkursų metu nei vyko iki šiol, ne vyko dalyvaujant „importinei“ komisijai. Gėda.

Na taip
Na taip

Galėtų gal E.Vilimas papasakoti kaip jie vykdė “skaidrią” personalo politiką?

Nepraustaburnis
Nepraustaburnis

Tai, kad Vilimas jau tikrai nebe Tvarkos ir teisingumo pirmininkas… Ištaisykite šią baisią ir tiesiog neatleistiną klaidą 🙂