R. Kirstukas ir A. Burnickas. Redakcijos archyvo nuotr.

Prašė atidėti

Liepos mėnesio rajono tarybos posėdyje, kuriame svarstytas Juodupės komunalinio ūkio likvidavimo klausimas, buvo siūlymas jį iš darbotvarkės išbraukti. Opozicijos atstovams kilo abejonių dėl įmonės turto vertinimo skaidrumo, nes tarybai pateikto projekto informacijoje pasigesta kai kurio vertingo turto vertinimo. Įtarimų kilo ne tik dėl turto būsimo perdavimo, bet ir dėl esminio klausimo – kodėl pelningai dirbantį „Juodupės komunalininką“ reikia likviduoti, o jo funkcijas perduoti iš nuostolių vis dar neišbrendančiai AB „Rokiškio komunalininkas“?

Opozicija pasitelkė ir dar vieną motyvą nedraskyti Juodupės komunalinio ūkio. Tai – darbo vietų mažame miestelyje naikinimas. Įmonėje dirba 21 darbuotojas, atlyginimų vidurkis pagal Juodupės seniūnijos pajamas – aukštas, kiek viršija 1 tūkst. Eur. Likvidavus įmonę be darbo liks nemažai žmonių.

Sprendimas – dabar, diskusijos dėl turto – vėliau

Rajono savivaldybė – vienintelis VšĮ Juodupės komunalinio ūkio dalininkas. Klausimą tarybai pristatęs savivaldybės administracijos direktorius Andrius Burnickas sakė, jog kol kas nesprendžiamas turto perdavimo klausimas. Pritarus įstaigos likvidavimui, jos turtas tik perkeliamas į savivaldybės valdomą AB „Rokiškio komunalininkas“, o diskusijos, kokią turto dalį perduoti „Rokiškio komunalininkui“, o kokią palikti valdyti patikėjimo teise, bus vėliau.

Pagal įstaigos likvidavimo projektą, 11 Juodupės komunalinio ūkio katilinės darbuotojų pereis dirbti į AB „Rokiškio komunalininkas“. Katilinės  darbuotojams žadama pasiūlyti analogiškas darbo vietos, taikyti lankstesnį apmokėjimą už darbą ir motyvavimo sistemas. Tarybai pateiktame projekte nurodyta, jog 6 „Juodupės komunalininko“ administracijos darbuotojai bus atleisti optimizuojant administracines išlaidas, sumažės savivaldybės kontroliuojamų įmonių (įstaigų) vadovų. Didžiąją įstaigos sąnaudų dalį sudaro darbuotojų atlyginimai.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

azija

12
Rašyti komentarą

avatar
6 Comment threads
6 Thread replies
7 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
aldonaSavasKazimierasLaurynasAs_)_ Recent comment authors
  Subscribe  
Naujausius Seniausius Įvertinimą
Informuoti apie
aldona
aldona

AB „Rokiškio komunalininkas“renimacijoje.Savivaldybė dalyvauja judėjime.“.Draugystė veža“..

Kazimieras
Kazimieras

10 euru valanda plius atvaziavimas atvyks specialistai is Rokiskio elektros tvarkyt 1 santechnikas turetu likt nematau kur problema

Savas
Savas

Čia tik pirmas žingsnis link privatizacijos-pasiruošimas.

Antanas Vagonis
Antanas Vagonis

Pirmą kartą opozicija nesudirbta… Gal ledai pajudėjo?

Vilma
Vilma

Tik niekas negalvojo apie Juodupės gyventoju- lieka be elektriko vietoje, be kasos, ir tik gal su vienu santechniku..va ką daro politinis susitarimas , o administracijos žmonės juk ne žmonės taip pat

As_)_
As_)_

Siaip tai lieka ir kasa, ir elektrikai, ir santechnikai. Nesamones rasot.

Vilma
Vilma

Pamatysi, kaip lieka

Vaginis.
Vaginis.

Pasikartosiu,neužilgo atsidursit privatininko rankose ir jis spres kam dirbti,susodins savus.Tik viena aišku,už viską mokėsit daugiau,kitaip nebūna…

Laurynas
Laurynas

Pritariu,turim pavyzdį: Stočkaus dujos,paklauskit Kavoliškėnų moka brangiausiai Lietuvoje ir nieko padaryti negali.

Vaginis.
Vaginis.

Kam čia neaišku,ruošiamasi amžiaus vagystei-komunalininko perėmimui į privačias rankas,tam ši valdžia ir buvo deleguota privatininkų į valdžią.Kam viską traukti į perdavimą-sukils kaina .Nors be katilų lyg ir katilinė neturėtų veikti…,KAM TAI RŪPI…Žmonės stebėkit veidus prisidedančius prie amžiaus vagystės.Bet kokiu atveju ji iki kadensijos galo įvyks.

Laura
Laura

Seniai laikas buvo išvaikyti tuos administracijos kavos gerejus

Laurynas
Laurynas

Dabar gers Rokiškyje,gal tik kiti.