R. Keliuotytės nuotr.

Didžiausia problema – sukviesti žmones

„Kodėl?“ – klausiame naujojo Antikorupcijos komisijos pirmininko ir domimės, ar yra sunkumų dėl narių dalyvavimo komitetų ir komisijų posėdžiuose, nes kalbama, kad kartais neįmanoma priimti sprendimų, mat neužtenka kvorumo.

Kaip paaiškino G. Girštautas, į komisijos sudėtį įtraukti 5 tarybos nariai ir net 6 rajono bendruomenių atstovai, kitaip tariant – komisijos dauguma. Jų kontaktų iš pradžių jam niekas nedavė, todėl sunerimo, kad nepavyks sukviesti žmonių į pirmąjį posėdį ir nesusidarys kvorumas. „Sugalvojau į juos kreiptis per vietinę žiniasklaidą, pranešdamas apie posėdį ir kviesdamas dalyvauti. Jau turiu patirties, kai teko perimti vadovavimą Etikos komisijai, kaip sunku į posėdžius sukviesti žmones. Juolab visuomenės atstovus, kurie turės atvažiuoti iš rajono. Tiesa, jiems kažkiek mokama (37 centai už valandą – red. pastaba). Taip pat prašysiu, kad jie būtų aprūpinti kažkokiomis ryšio priemonėmis, nes į antikorupcinius reikalus reikia reaguoti greitai, todėl ir yra paskirti Antikorupcijos komisijos atstovai seniūnijose – vietiniams žmonėms greičiau ir paprasčiau kreiptis į juos tiesiai. Šiuos bei kitokius dalykus ir norėjau aptarti posėdyje“, – komentavo G. Girštautas.

Pastangos davė vaisių

Pirmininko pastangos davė vaisių – į pirmąjį posėdį susirinko 9 nariai iš 11. Dėl ligos neatvyko Panemunėlio seniūnaitė Nijolė Čepukienė, nedalyvavo ir Jūžintų seniūnaitis Jonas Rubikis.

Į Antikorupcijos komisijos sudėtį, be jos pirmininko G. Girštauto, įtraukti dar 4 tarybos nariai: socialdemokratai Laimis Magyla, Stasys Mekšėnas ir Zenonas Viduolis bei Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos taryboje atstovas Egidijus Vilimas. Taip pat 6 rajono seniūnijų atstovai – seniūnaičiai: jau minėti N. Čepukienė ir J. Rubikis, taip pat Vidas Joneliūkštis (Apaščia), Artūras Kulikauskas (Aukštakalniai), Valdas Nauburaitis (Aukštaičių, Rokiškis), Zita Skvarnavičienė (Obeliai).

Posėdyje buvo išrinktas pirmininko pavaduotojas. Vienbalsiai balsuota už L. Magylą.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

Subscribe
Informuoti apie
guest
3 Komentarai
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
gaisrininkas
gaisrininkas
2023 3 birželio 21:39

jai liaudiskai, ka kiti kombinuos tikrinsim,bet ka patys…..ne

Rok
Rok
2023 3 birželio 7:59

Dirbome, dirbome-labai padėjo kontrolės tarnyba, finansų skyrius, kurių vadovės sakė: viskas pas mus gerai…….ir vėl dirbome, dirbome. Taip buvo praeitoje taryboje…..gal dabar bus kitaip.

petras
petras
2023 6 birželio 10:53
Atsakinėti į  Rok

Dabar matosi ,kad bus blogiau.Pirmininkas ,kad ir priklauso opozicijai,tačiau daugumą sudaro daugumos-mero žmonių .Kurie net nubalsavo ,kad nereikia viešinti ir tirti tarybos narių čekiukų,kokiems velniams gyventojams žinoti,kaip elgiasi rinktieji.Tokia ta ir komisija,negerovių priedanga.Spauda jei dirba savo darbą galėtų paviešinti tuos kas balsavo prieš?Kad žinotume kas yra kas?Jei spauda to nedaro ,privalo tai padaryti Girštautas,jei ne tegu jie skirstosi,lauksim Tapino.

Rekomenduojami video: