Siekdamas įamžinti vis dar išlikusius dvarus, Rokiškio krašto muziejus, bendradarbiaudamas su Turizmo ir amatų informacijos centru bei Kultūros centru, sukūrė virtualų turą po 10 Rokiškio rajono dvarų ir jų fragmentų. Virtualus turas „Rokiškio krašto dvarai ir palivarkai“ – tai interaktyvi edukacinė kultūros paveldo pažinimo priemonė. Susidomėjusieji gali virtualiai aplankyti dvarus, iš oro ar nuo žemės apžiūrėti dvarų sodybų pastatus ir aplinką, susipažinti su lankomų objektų istorija, išgirsti įrašytus pasakojimus.

Kaip pasakoja Turizmo ir amatų informacijos centro turizmo vadybininkė Ingrida Kujelė, apie tokį projektą su muziejininkais kalbėta jau kurį laiką.

„Šio virtualaus turo idėja kilo tiesiog besikalbant su Krašto muziejaus darbuotojais ir buvo aptarinėjama jau kelerius metus. Rokiškio rajone gausu dvarų, jie įvairios būklės, o informacijos internete apie juos, ypač tuos, kurie labiau apleisti, yra labai mažai. Mūsų centrui aktualu pateikti kuo daugiau žinių apie rajono objektus, juolab kad daugėja žmonių, tyrinėjančių mūsų rajoną, o ne prabėgančių turistų numintomis vietomis. Jiems įdomūs ir kiti dvarai, ne tik Rokiškio, Ilzenbergo ar Salų. Informaciją apie visus dvarus turėjo Krašto muziejus, kad susėdę nuotoliniu būdu nusprendėme, kad tokia idėja ne tik mums ir muziejui, bet visiems, kurie lanko mūsų kraštą“, – pasakoja I. Kujelė.

Virtualų turą po Rokiškio rajono dvarus galite rasti ČIA.

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: