blank
Asmeninių archyvų nuotr.

„Keliauk Lietuvoje“ užsakymu pavasarį buvo atliktas vietinio turizmo tyrimas, kuriuo siekta įvertinti 2021–2022 m. vietos keliautojų įpročius ir kelionių tendencijas. Tyrimas atskleidė, kad lietuviams vėl vis dažniau vykstant į užsienį, susidomėjimas kelionėmis Lietuvoje taip pat nemažėja, o priešingai – auga. Keliaujančių su nakvynėmis mūsų šalyje gyventojų dalis išaugo 18 procentinių punktų, lyginant su pernai metų apklausos rezultatais, ir 2022-ųjų gegužės mėn. siekė 76 proc. Remiantis naujausia apklausa, vis daugiau žmonių keliauti su nakvyne Lietuvoje renkasi tiek paprasto ar ilgojo savaitgalio metu, tiek ilgesnių kasmečių atostogų laikotarpiu.

Kaip ir anksčiau, Lietuvoje atostogauti dažniausiai renkamasi dėl nedidelių atstumų ir greitos kelionės bei lengvo jos planavimo. Kiti motyvai, tokie kaip noras pažinti savo kraštą, sava kalba ir Lietuvos gamtos grožis, irgi išlieka aktualūs vietiniams turistams, tačiau stebima, kad 2022 m. šie aspektai pasirinkimui turi kiek mažiau įtakos nei ankstesniais metais.

Lyginant šių metų rezultatus pagal kelionės tipus, tendencijos išlieka panašios kaip ir 2021 m. 72 proc. šalies gyventojų, per pastaruosius 12 mėnesių keliavusių su nakvyne Lietuvoje, vyko paprastą savaitgalį. Tiesa, šiemet Lietuvos gyventojai vidutiniškai turėjo daugiau tokių išvykų nei pernai – keturios išvykos per metus, 2021 m. – trys.

 Be to, į keliones su 1–2 nakvynėmis respondentai šiemet dažniau išsiruošė su vaikais ir kiek rečiau su draugais nei pernai. Apie trečdalis visų apklaustųjų (34 proc.) rinkosi ilgojo savaitgalio išvyką Lietuvoje (vidutiniškai tris kartus).

Apklausa taip pat atskleidė, kad vietiniai Lietuvos turistai kelionių metu įprastai renkasi ramų poilsį gamtoje (48 proc.), gamtos objektų lankymą (44 proc.), nors yra stebimas pastarųjų veiklų populiarumo mažėjimas, lyginant su praėjusiais metais, kuomet lietuviai itin noriai lankėsi ir žavėjosi lietuviška gamta. Trečdalis tyrimo dalyvių taip pat lankosi įvairiuose kultūriniuose objektuose. Tyrimo rezultatai rodo, kad sumažėjus įvairiems apribojimams, vis daugiau žmonių renkasi su sveikatinimosi paslaugomis susijusias veiklas paprasto savaitgalio išvykoms.

Keliauk Lietuvoje inform.

O kokias vietas Lietuvoje siūlo aplankyti kraštiečiai?

blankDiana Guzienė

Mano atostogų maršrutų prioritetas – gamtiniai objektai. Kadangi kalnai žavi ir traukia labiau nei jūra, didžiausią įspūdį palikę lankytini gamtos objektai Lietuvoje turi  vienokių ar kitokių vizualinių sąsajų su uolomis, uolienomis, kalnuose tyvuliuojančiais ežerėliais ir kietą gruntą skalaujančiomis upėmis. Prieš 17 metų teko atlikti geologinę praktiką Menčių klinčių ir Šaltiškių molio karjeruose (Akmenės r.). Matyti vaizdai ir patirti įspūdžiai ieškant fosilijų išliko neišdildomi iki šiol. Ypatingai sužavėjo ir nustebino Šaltiškių molio karjeras, kartais vadinamas ,,Marso kanjonais“ ar vieta, primenančia Mėnulio kraterius. Šiuo metu tai  unikalūs turizmo objektai. Menčių klinčių karjero vaizdai lankytojams primena Amerikos Didįjį kanjoną. Tiek viename, tiek kitame karjere akį traukia dirbtiniai ežerėliai, sukultūrinti jau iškasti plotai. Vaikus ir ne tik juos nustebins galinga kasybai naudojama technika ir sukurta kasybos infrastruktūra.

blankAudrius Kublickas

Mano silpnybė yra Klaipėda, bet nieko ja nenustebinsi. O be Klaipėdos, pirmiausia į galvą ateina šios vietovės Lietuvoje:

Panemunės kelias. Gražus gamtovaizdis, geras kelias palei Nemuną (bent jau buvo geras), dailios pilys ir dvarai ant kalvų, nuo kurių atsiveria nuostabūs vaizdai.

Partizanų memorialas Kryžkalnyje. Manyčiau, tai didžiausias ir įspūdingiausias paminklas žuvusių Lietuvos karių ir partizanų atminimui. Ant kiekvieno iš tų kryželių yra po kelias pavardes žuvusiųjų. Ten pasijunti toks mažas ir bandai suvokti, kiek kovotojų turėjo žūti, kad dabar gyventume laisvi.

blankVida Seibutienė

Daugelis iš mūsų turi tą vietą, į kurią norisi sugrįžti dar ir dar kartą. Galbūt į ją veda kažkokie prisiminimai, o gal noras leistis į naujus nuotykius. Išties smagu susikrauti lagaminą ir keliauti į nepažįstamą kraštą. Bet ar kas gali ginčytis, kad pas mus, Lietuvoje, nėra užburiančių vietų? Gamtos grožis žavi tiek mūsų, tiek aplinkiniuose rajonuose: Biržai, Zarasai, Anykščiai…

blankGiedrius Kujelis

Sunku kažką ir pasiūlyti kitiems. Kiekvienas renkasi pagal pomėgius, poreikius, piniginę. Kaip turbūt galima atspėti, man patinka istorinės vietos. Patinka pažintinis turizmas, lankyti įvarius objektus, miestų, miestelių senamiesčius. Labai patiko Kėdainių senamiestis, visiems siūlyčiau bent kartą aplankyti Kernavę, ypač kai būna gyvosios archeologijos dienos.

blankUgnė Čiučelytė

Mes su šeima labai prijaučiam Zarasams. Labai šaunu ten, tiek su vaikais, tiek be jų. Yra kur pasivaikščioti, galima išsinuomoti paspirtukus. Labai gražus Zaraso ežeras, jame puikus vandenlenčių parkas. Taip pat labai patinka, kad prie šio parko yra kavinė, terasa ant vandens, tad jei ir nemoki stovėti ant vandenlentės, gali tiesiog atsisėdęs mėgautis maistu ir žiūrėti, kaip tai daro kiti. Žodžiu, visiems rekomenduoju aplankyti Zarasus, tikrai patiks.

Išsamesnius komentarus skaitykite „Gimtajame…“

 

blueyellow1
Subscribe
Informuoti apie
guest
1 Comment
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Inline Feedbacks
View all comments
Nuomonė
Nuomonė
2022 2 liepos 18:01

Manau, faktai tokie įdomūs. Ir kur Rokiškiečiai gali keliauti??? Ogi va, kur dar autobusai važiuoja dar į Kauną ir Vilnių. Ir dar Panevėžį. Galima keliauti, bet traukiniu tai ne jau. Tai ne kryptis Šiauliai Klaipėda. Kelias uždarytas. Studentams ir pensininkams. Nei jie pas mus, nei mes pas juos. Ačiū Rokiškio rajono tarybai už rūpestį mumis. Tie pensininkai ir studentai tikrai rinks kitą merą. Ir kitą tarybą. Ačiū mielieji jums jūs jau prisidirbote mūsų labui ir gerovei. Manau, kad verta apie tai pagalvoti visiems. Ačiū už nuomonės išklausymą.