Diana Rinkauskaitė (kairėje), Vilė Sarulienė ir Evaldas Masteikis. Asmeninių archyvų nuotr.

Žavi Žemaitija ir Latvija

Anot E. Masteikio, savaitgalių turizmui – per akis. O rokiškėnai vos kelioms dienoms mėgsta pakeliauti po Žemaitiją, populiarumu neatsilieka ir Latvijos miestai.

„Savaitgaliais leidžiuosi į keliones po Lietuvą ir galiu pasakyti, kad dviejų dienų turizmui pakanka, tik, žinoma, reikia pasiplanuoti maršrutą. Kadangi dirbu su turistais, vedu ekskursijas, mes turime labai daug savaitgaliams skirtų maršrutų po Lietuvą.

Rokiškėnai savaitgaliams neapsiriboja savo rajonu ar apskritimi, jie renkasi keliones po visą šalį. Populiariausios kryptys, kurias renkasi kraštiečiai, – Rusnė, Ventės rago ornitologinė stotis, būdami tame krašte nepraleidžia progos pasiplaukioti laivu, paskanauti vietoje gaminamos žuvienės, labai domisi visa Žemaitija, noriai lankosi Plateliuose ir šalimais esančioje Žemaičių Kalvarijoje bei Šaltojo karo muziejuje, kuris yra vienintelė Europoje ekspozicija, įrengta viename pirmųjų Sovietų Sąjungos buvusiame požeminiame balistinių raketų šachtiniame paleidimo komplekse.

Dar rokiškėnus traukia Latvijos miestai – Ventspilis, Kuldyga su žavinčia upe Riežupė. Panevėžio apskrityje lankomasi Krekenavos regioniniame parke, kur netoliese ir katedra, ir apžvalgos bokštai, Pašilių stumbrynas, Bistrampolio dvaras“, – vardijo E. Masteikis.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: