Ką pamatyti Antalijos kurorte?

Išgirdus apie poilsį Turkijoje, daugeliui pirmasis vaizdinys, kuris iškyla prieš akis – itin aukštos kokybės poilsis, gultai paplūdimyje, maisto įvairovė, kurią suteikia „viskas įskaičiuota“ maitinimo tipas ir saulės vonios. Vis dėlto, kiekvienas, kuris pasidomi kiek plačiau, pamato – čia gausu lankytinų gamtos stebuklų ir istorinio paveldo vietų, kurios pasakoja šalies istoriją.

„Labas Pasauli“ kelionių agentai, kurie pasirūpina, kad atostogos Turkijoje būtų ne tik apie kokybišką poilsį, bet ir apie neišdildomus pažintinių išvykų prisiminimus, dalinasi 7 objektais, kuriuos turėtumėte aplankyti Antalijoje.

  • Adriano vartai. Tai Antalijos miesto centro puošmena ir vienas seniausių, tačiau puikiai išsilaikiusių miesto paminklų, kasmet pritraukiančių minias turistų. Marmuriniai Adriano vartai buvo pastatyti Adriano – Romos imperatoriaus – garbei. Anuomet, kai miestą saugojo gynybinė siena, tai buvo vieninteliai vartai, pro kuriuos sausuma buvo galima patekti į miestą.

  • Kaleiçi (Senoji Antalija). Jei nuspręsite pamatyti minėtus Adriano vartus, įžengę pro juos atsidursite Antalijos senamiestyje. Klaidžiodami siauromis gatvelėmis, galėsite iš arčiau apžiūrėti istorinius pastatus, apsilankyti senajame turguje. Tai puiki proga pažinti Turkijos istoriją, o kartu ir pamatyti šiandien gatvelėse verdantį vietinių gyvenimą.

  • Senasis uostas. Tęsdami savo pasivaikščiojimą pulsuojančiomis senamiesčio gatvelėmis, galite aplankyti ir senąjį uostą. Jis įsikūręs visai netoli, nedidelėje uolų apsuptoje įlankoje. Tai bus puiki proga sustoti ir atgauti jėgas viename iš daugelio prieplaukoje esančių restoranėlių ir barų. Beje, juose pamatysite ne tik turistus – čia laiką leisti mėgsta ir vietiniai. Senasis uostas mena senovės istoriją, tačiau čia apie modernius šių dienų laikus primena ne tik barai, bet ir jaukiai bangose besisupančios jachtos ir mažesni laiveliai.

  • Laikrodžio bokštas. Dar vienas objektas, jau tapęs neatsiejama pažintinių išvykų po Antaliją dalimi – natūralios formos apdirbtų akmenų laikrodžio bokštas. Įspūdingas statinys yra buvusios miesto tvirtovės bokštas, ypatingas vien tuo, kad yra likęs vienintelis iš kadaise buvusių 80 bokštų. Istorijos paminklas mena XIX a.

  • Karaalioglu parkas. Tai pagrindinis miesto parkas, įkurtas Antalijos centre į pietus nuo Kaleiçi. Jei atostogų įkarštyje pasiilgsite ramybės ir norėsis pasivaikščioti gražioje aplinkoje ar pažvelgti į miestą iš vienos iš čia įkurtų apžvalgos aikštelių – tai ta vieta, kurioje turėtumėte apsilankyti.

  • Mažasis Antalijos miestas (miniatiūrų parkas). Tai tikrų tikriausias muziejus po atviru dangumi. Čia pamatysite net 86 pasaulinį pripažinimą pelniusių pastatų maketus. Tai puikus būdas geriau pažinti šalies istoriją, mat Mažojo Antalijos miesto pastatai, atkurti pagal senas pastatų fotografijas ir brėžinius, įvairūs ir apima net kelių tūkstantmečių laikotarpį.

  • Dudeno kriokliai. Keliaudami nepraleidžiate progos pamatyti ypatingų gamtos kampelių? Tuomet turite aplankyti šiame Turkijos regione esančius natūraliai susiformavusius krioklius. Atitrūkti nuo šurmulio ir pasigėrėti kriokliais galite išties greit – kriokliai nuo Antalijos centro nutolę maždaug 12–14 kilometrų. Tai vienas lankomiausių objektų, ypač poilsiaujant Antalijoje. Čia organizuojamas įvairios išvykos, tačiau vykti apžiūrėti krioklių galite ir patys. Beje, čia turėsite retą galimybę pamatyti krioklį, kurio vandens purslai krenta tiesiai į jūrą.

„Labas Pasauli“ kelionių agentai, kurie jau daugiau nei 5 metus rūpinasi, kad keliautojų atostogos Turkijoje būtų sklandžios ir įsimintinos, sako, kad tai tik keli įsimintini gamtos bei lankytini istoriniai objektai. Tačiau, jeigu vykstate pirmąkart, šio sąrašo tikrai pakaks. Panašu, kad Antalija tikrai turi, ką pasiūlyti – tiek pasiilgusiems išskirtinių gamtos vaizdų, tiek norintiems geriau pažinti šalies istoriją ir kokybiškai pailsėti penkių žvaigždučių viešbučiuose.

Užs. 903

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: