blank
1. Net įsimylėjėlės žąsys po meilės salą vaikšto. L. Mišanovo nuotr.

Lietuviai keliauja poromis

Nacionalinės Lietuvos turizmo skatinimo agentūros „Keliauk Lietuvoje“ duomenimis, lietuviai dažniausiai keliauja poromis. Pagal Lietuvos vietinio turizmo tyrimą, po šalį su partneriu ar sutuoktiniu keliauja 70 proc. vietinių turistų. Skaičiai rodo paklausą keliauti poromis, todėl agentūra  pateikė 12 maršrutų, kurie padės romantiškai praleisti laiką su antrąją puse.

Pirmasis maršrutas – Meilės sala Ilzenbergo dvare

Siūlomi objektai – meilės labirintas Plungės r., meilės balandėliai Ukmergėje, įsimylėjėlių sūpynės Trakuose, vaisingumo akmuo Tveruose ir daugelis kitų. Tačiau pats pirmiausias nurodytas įsimylėjėlių maršrutas – Meilės sala prie Ilzenbergo dvaro.

Ilzenbergo dvaro vietininkas Laurynas Mišanovas sakė pastebintis čia vis dažniau užsukančias romantiškai nusiteikusias poras. „Kiekvieną savaitgalį sulaukiame ne vienų vestuvininkų. Kai kurie žino apie Meilės salą, bet nedaugelis yra skaitę ar girdėję jos legendą. Prieš aplankant salą, būtina susipažinti su legenda“, – teigė L. Mišanovas.

Legenda

Ši istorija nutiko apie 1860-uosius. Ilzenbergo jaunimas tuomet Jonines ir kitas šventes buvo įsigudrinęs švęsti Ilgio ežero saloje, kur augo senasis ąžuolas. Merginos tikėjo, kad tik prie šio ąžuolo vaikinų pasakyti meilės žodžiai išliks tvirti ir ilgaamžiai kaip ir pats ąžuolas. Todėl dažnai net pačios viliodavo vaikinus plaukti į salą.

„Aš tave myliu“, – tokius žodžius prie salos ąžuolo savo išrinktajai Ievai kartą ištarė ir Jonas. Nespėjus jiems susituokti, atvyko caro žandarai ir išsiuntė Joną į rekrūtus. Laimei, ne 25 metams kaip anksčiau, bet 12-ai. Grįžo Jonas iš karo jau ne toks jaunas ir gražus. Nebesitikėjo, kad dar sutiks savo jaunystės meilę Ievą. Bet ar ne stebuklas? Ieva visą laiką jo laukė. Irgi ne tokia jauna, kaip kadaise, bet graži, tiesi, meilės kupinomis mėlynomis akimis. „Aš negalėjau tavęs nelaukti. Argi neatsimeni, kad saloje, prie senojo ąžuolo, pasakei, kad myli mane. Šie žodžiai niekur nedingo, jie mus lydėjo ir saugojo, kad vėl pamatytume vienas kitą. Saloje pasakyti meilės žodžiai išlieka ir saugo. Ar dabar supranti?“ – švelniai Jonui pasakė Ieva. Netrukus jie susituokė, o jų laimei nieko netrūko.

Ši meilės banga užliejo ne tik paprastų vietos lietuvių Jono ir Ievos širdis. Pasakojama, kad 1863 m. dvarą nusipirkęs N. N. Fuchsas taip pamilo savo būsimą žmoną Ilzę, kad net nusprendė jai pastatyti naujus Ilzenbergo dvaro rūmus. Tuomet niekas aplinkui neabejojo, kad tai irgi buvo Meilės salos burtai.

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: