Žygis Jokūbo keliu Algimantui Šablinskui dėl pritrintų pūslių tapo tikru, bet garbingai įveiktu išbandymu. A. Šablinsko asmeninio archyvo nuotr.

Kai įdedi daugiau pastangų – labiau vertini

Idėjos autorius ir iniciatorius, kavinės „Senas grafas“ savininkas Algimantas Šablinskas sako, kad šia proga norėjosi ne tik kažko ypatingo, bet ir reikalaujančio pastangų. „Kai įdedi daugiau pastangų, po to labiau vertini ir geriau prisimeni. O čia pastangų tikrai reikės – per tris dienas žygeiviams teks įveikti šimtą kilometrų. Net patyrę žygeiviai sako, kad bus ką veikti“, teigia A. Šablinskas, jau turintis labai panašios patirties. 2009 m. jis inicijavo ir aktyviai dalyvavo Tūkstantmečio dviračių žygyje aplink šalį Lietuvos vardo paminėjimo tūkstantmečio proga.

„Tuomet daug kas abejojo tokio žygio sėkme, netgi šaipėsi, bet ėmėm ir padarėm. Ir dabar visi su malonumu bei pasididžiavimu prisimenam, galim anūkams pasakoti. Visi, kurie dalyvavo tuomet, dviračiu vienu kartu nebuvo numynę šimto kilometrų, o žygio metu kasdien turėdavome įveikti daugiau kaip šimtą, nes numatytam maršrutui buvo nustatytos laiko ribos. Taigi, viskas įmanoma“, įsitikinęs A. Šablinskas.

Įveiks šimtą kilometrų

Šimtmečio pėsčiųjų žygis tęsis tris dienas, per jas bus įveikta ne mažiau kaip šimtas kilometrų. Žygeiviai startuos liepos 27 d., penktadienį, 8.30 val. ryte nuo Rokiškio Nepriklausomybės paminko. Šimtmečio žygio dalyviai pirmąją dieną iš Rokiškio pasuks Kamajų link, užsuks į Birutės Dapkienės ūkį, kur šeimininkai žada žygeivius pavaišinti kiaušiniene, o nakvos „Vieversynės“ kaimo sodyboje prie Duokiškio. Antrą dieną žygeiviai patrauks Aleksandravėlės link pro Jūžintus, kur planuoja aplankyti bažnyčią ir unikalų vienuolyną. Nakvynė suplanuota Aleksandravėlėje. Trečią dieną entuziastai keliaus atgal į Rokiškį, užsuks į Bagdoniškį, Obelius, kur lankysis muziejuje.

Žygį baigs sekmadienį vakare ir finišuos toje pat vietoje, iš kur ir iškeliaus Rokiškyje, prie Nepriklausomybės paminklo.

„Kasdien teks eiti ne mažiau kaip po dešimt valandų, bet žygeivių likimo valiai niekas nepaliks. Jeigu kam kokia bėda ar pritrūks jėgų, paimsim automobiliu ir nuvešim į nakvynės vietą“, sako organizatorius ir prisimena savo bei žmonos Audronės patirtį iš žygio Jokūbo keliu.

„Ten niekas nieko iš niekur pakelyje nepaima, turi pats kapstytis iki nakvynės vietos. Labai mobilizuojiesi. Ant kojų prisitryniau daugybę pūslių. Pamenu, ryte pradedi eiti, skausmas nežmoniškas, o po dviejų valandų to skausmo nebejauti ir nenuilstamai žingsniuoji toliau“, prisimena A. Šablinskas.

Svarbu gerti daug vandens ir keisti kojines

Daug tokių žygių patirties sukaupęs A. Šablinskas sako, jog žygeiviui svarbiausia gerti pakankamai vandens, kad nebūtų dehidratacijos, ir nuolat keisti kojines, kad kojos visuomet būtų sausos – tuomet mažesnis pavojus prisitrinti skausmingų pūslių.

Pėsčiųjų žygiui jau užsiregistravo keliolika žmonių. „Turim ir jaunimo. Kartu žygiuos ir Seimo narys Jonas Jarutis, bet aktyviausios moterys“, – juokauja žygio organizatorius.

Prisimins Lietuvos praeitį ir diskutuos apie dabartį

Vakarais prie laužo Šimtmečio pėsčiųjų žygio dalyviai galės diskutuoti įvairiais lietuvybės klausimais, kartu su krašto istorikais Valiumi Kazlausku ir Giedriumi Kujeliu prisiminti Lietuvos istoriją, aptarti šiandienos aktualijas.

„Svarbu, kad pirmiausia sau galėtum pasakyti, jog minėjai Lietuvos šimtmetį, ir ne šiaip tingiai gulėdamas ant sofos ir per TV žiūrėdamas Dainų šventę, o leisdamasis į pastangų reikalaujantį žygį. Kai anūkai paklaus, kaip Lietuva šventė šimtmetį, galėsi pasidalinti unikaliais asmeniniais įspūdžiais“, – apie Šimtmečio žygio prasmę kalba A. Šablinskas, kuris ir į šį žygį leisis su visuomet tokias iniciatyvas palaikančia bei kartu keliaujančia žmona Audrone.

Kas nori prisiminti ar naujai patirti tą svaiginančiai saldų bendrystės jausmą, kuris visus mus rišo stovint Baltijos kelyje, būnant Sąjūdžio mitinguose ar ginant valstybę Sausio 13-ąją, laisvalaikio klubas „Senas grafas“ kviečia kartu leistis į Šimtmečio žygį. Informacija teikiama telefonu 8 699 58 377. 

azija

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie