Jonas ir Miranda Navickai. V. Bičiūnaitės nuotr.

Tarsi užkrečiama liga

Jono pomėgis – kryžiažodžių sprendimas. Įvairiems kryžiažodžių žurnaliukams per mėnesį jis išleidžia apie penkiolika eurų, dar perka vokų, nes atsakymus išsiunčia paštu. Domina kryžiažodžiai, kuriems išspręsti reikia žinių, o į išbraukymus tik numoja ranka. Didžiausias laimėtas piniginis prizas už teisingus atsakymus – 80 litų. Miranda sako, kad vyras esąs vyturys, keliasi 6 val. ir imasi kryžiažodžių. Kam to reikia? Jonas įsitikinęs – tai padeda išsaugoti gerą atmintį, yra puikus laisvalaikio praleidimo būdas. Šis pomėgis tarsi užkrečiama liga.

Užsispyręs sprendėjas atsakymų į nežinomus klausimus neieško internete, mat juo naudojasi tik miestelio bibliotekoje. Atsakymų ieško enciklopedijose, savo užrašų sąsiuviniuose, kurių suskaičiavome net vienuolika. Juos sudarinėja apytikriai nuo 1991 metų. Kiekvienas sąsiuvinis yra teminis. Vienuose – su  tekstile, zoologija ar religija susijusios sąvokos, kituose – valstybių herbų atvaizdai, trumpa informacija apie upes, ežerus…

Paklaustas, kokius mokslus baigė, Jonas nusijuokia, nes mokykloje domėjosi kalbomis ir geografija, o matematika sekėsi prastai. „Baigiau 11 klasių, du kursus medicinos mokslų ir du kursus veterinarijos studijų. Paskui gyvenimo sąlygos privertė dirbti“, – pasakoja vyras.

Būtent polinkis spręsti kryžiažodžius atvedė jį į kamajiškių „protmūšio“ komandą. Matydamos, su kokiu azartu jam tai sekasi, prieš 4–5 metus į komandą pakvietė kaimynė Rima Vygėlienė ir bibliotekininkė Danutė Vygėlienė.

(Daugiau – ketvirtadienio „Gimtajame…“)

 

Prie Dirdų

1
Rašyti komentarą

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Kaimynai Recent comment authors
  Subscribe  
Naujausius Seniausius Įvertinimą
Informuoti apie
Kaimynai
Kaimynai

Šaunuoliai kaimynėliai mūsų☺