Savaitgalis už 50 Eur – misija įmanoma

Laidos „Kiek kainuoja Lietuva?“ filmuotos daugelyje Lietuvos miestų – Zarasuose, Anykščiuose, Kretingoje, Raseiniuose, Biržuose, Klaipėdoje, Kupiškyje, Kaune ir kt. Laidos metu burtų keliu vienam vedėjui atitenka 500 Eur savaitgalio biudžetas, o kitam tik – 50 Eur. Vedėjai bando išsiaiškinti, ką galima nuveikti skirtinguose miestuose su turima pinigų suma. Pasirodo – daug ką.

50-ies eurų užtenka aplankyti muziejus, sodus ir parkus, dalyvauti ekskursijoje, išsinuomoti dviratį ir dar papietauti. Beje, net didžiuosiuose Lietuvos miestuose galima rasti vietą nakvynei už 15 Eur ir mažiau. Sakysite, visa tai – neįmanoma? Štai ką laidos vedėjai nuveikė Rokiškio rajone su 50 Eur ir 500 Eur biudžetais.

Savaitgalis Rokiškyje už 50 Eur

Rokiškyje burtų keliu laidos vedėjai Ž. Mardosaitei atiteko 50 Eur biudžetas. Moteris pirmiausiai lankėsi Rokiškio dvaro krašto muziejuje, kur apžiūrinėjo autentiškus grafų rūbus, žaidė dvaro lauko žaidimus ir pasinaudojo nemokamu audiogidu; pramogos dvare kainavo 5 Eur. Vėliau muziejaus Istorijos skyriaus vedėjas Giedrius Kujelis aprodė Rokiškio vizite kortele tapusias langines, pasakojo apie jų stilistiką, tradiciją. Langinių gatvės lankymas nekainuoja nė cento.

Vedėja Ž. Mardosaitė pradėjo rūpintis nakvyne, todėl vyko į „Braniaus sadybą“, kurioje nakvynės paslauga asmeniui tekainuoja 15 Eur. Į šią kainą įeina ir kitos sodybos pramogos – pasiplaukiojimas vandens dviračiu arba valtimi, žaidimas krepšinio ar tinklinio aikštelėse, senovinių automobilių kolekcijos apžiūrėjimas ir galbūt net pasivažinėjimas. Šioje sodyboje galima ir papietauti – pietūs vedėjai kainavo 7 Eur.

Kadangi laida filmuota vidurvasaryje, Ž. Mardosaitė lankėsi vandens batutų parke „Aqua Jump“, kur pramogos kaina – 9 Eur. Po aktyvaus laisvalaikio ji vyko į „Henretos kavinukę“ papietauti, čia išleido 7,50 Eur, o paskutinė stotelė – Bajorų „Lėlių namai“.

Savaitgalis Rokiškyje už 500 Eur

D. Burkauskas savaitgalį su 500 Eur biudžetu pradėjo Nepriklausomybės aikštėje, kur G. Kujelis pasakojo apie mūsų miestą, pastatų architektūrą ir ekonomiką. Jiedu aplankė ir Rokiškio Šv. Mato bažnyčią, čia vedėjas buvo supažindintas su jos istorija. Po to bažnyčios lankytojai pakilo ir į bokštą. Ekskursijos su gidu po Rokiškį kaina – 36 Eur. Vėliau lankytasi Dapkų ūkyje, kur vedėjas kartu su ūkio šeimininke Birute Dapkiene leidosi pasivažinėti arklių traukiama karieta. Ši pramoga kainuoja 100 Eur.

Po šių pramogų vykta į Roberto Brazio sodybą „Brazylija“, kurioje nuspręsta papietauti ir apsinakvoti. Sodybos šeimininkas aprodė teritoriją,  gausią įvairių veiklų. Tai dviračiai, krepšinio, futbolo ir tinklinio aikštelės, lauko ir stalo tenisas, vaikų baseinas, vandens dviračiai, pirtys, kubilai. Pramogos čia kainuoja 25 Eur, o nakvynė – 30 Eur. Pietums vedėjas prašė ko nors išskirtinio, tad skanavo 20 Eur kainuojančią ant laužo keptą lašišą su vietos daržovėmis ir keptu sūriu.

Pasistiprinęs vedėjas grįžo atgal į Dapkų ūkį ir lankėsi karvių aptvaruose. Šios pramogos kaina – 50 Eur. Kitą dieną vyko į Sartuose esančią sodybą „Žiogelis“, mėgavosi pirčių ir baseino pramogomis, kainuojančiomis vos 12 Eur. Vedėją žavėjo ne tik kaina, bet ir atmosfera. Po šių pramogų vykta į „Pipirini“ piceriją, pristatytą kaip vieną pirmųjų picerijų Lietuvoje. Pietums užsisakyta sriuba, salotos ir pica kainavo 17 Eur.

Paskutinė stotelė mūsų krašte – Bradesių stovyklavietė. Joje laukė speciali šakočių kepimo krosnis su „Juodupės baravykų ir šakočių namų“ meistre Ada Šakėnaite. Ji ne tik pasakojo apie gaminimo subtilybes, bet pabandyti kepti leido ir laidos vedėjui. Tokios edukacijos kaina – 250 Eur.

Baigdamas laidą D. Burkauskas neslėpė, kad jam didžiausią įspūdį paliko jį besivijęs bulius „Dapkų ūkyje“.

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: