Panemunio bibliotekoje dar tik nuo rugsėjo dirbanti Elena Baronienė (kairėje) džiaugiasi kiekvienu skaitytoju. N. Šulcienės nuotr.

Du kaimai ant to paties kelio

„Aš gyvenu Martynonyse, o žmona – Lailūnuose, nors namas tas pats, – juokėsi atėjęs užsiprenumeruoti laikraščio Martynonių (Pandėlio sen.) gyventojas. – Nėra aiškios ribos, kur vienas kaimas baigiasi, o kitas prasideda.“

Taip bejuokaujant kalba pasisuko ne tik apie kaimo kasdienybę, bet ir politiką. Susirinkusieji negailėjo Seimui piktų žodžių: „Reikia, kad žmonės rinktų Seimo narius su rekomendacijomis, būtų kas už juos laiduoja. Dabar kiek „laidokų“ pririnkom – kelis kartus vedę, vaikų daugybė, pagarbos įstatymams jokios. Ne tokie artistai turi valdyti valstybę.“

Pasiteiravus, ar į pačiame rajono pakraštyje esantį kaimą atvyksta mūsų išrinktieji politikai, gyventojai pirmiausia prisiminė buvusį Seimo narį Vytautą Saulį, kuris jiems buvo kaip savas ir čia dažnai atvykdavo. Naujasis Seimo narys Raimundas Martinėlis aplanko tik per šventes, tačiau kol kas jo savu tikrai nepavadinsi. „Apsieinam ir be jų vizitų, tačiau kokius kryžiaus kelius teko nueiti, kol valdžia susimylėjo pakabinti nuorodą į Obelių kaimą. Žmonės daug klydinėdavo, kol atrasdavo. Atrodo, paprastas dalykas lentelę pakabinti, tačiau viskas labai sunkiai judėjo“, – sakė Obelių kaimo gyventojas Vincas Bagužis.

„Džiaugiamės, kad turime ambulatoriją, biblioteką, stiprią bendruomenę. Kaime jaunimo labai nedaug, o vyresnio amžiaus žmonėms gerai, kai medicinos paslaugos šalia“, – sakė Ona Alasevičienė.

Didžiausia kaimo bėda – nėra tiesioginio susisiekimo su rajono centru Rokiškiu. Pirmiausia reikia rasti būdą, kaip nusigauti iki Pandėlio, o paskui į Rokiškį autobusas veža, tačiau sugrįžti namo labai sudėtinga.

Neliko neaptarta ir kita šiomis dienomis labai jautri partizanų tema. „Buvo labai sunkūs laikai. Dieną nuo Pandėlio pusės ateidavo vieni, o naktį – kiti. Buvo taip, kad net mažoje dėžutėje ieškodavo banditų… Valgyti norėjo ir vieni, ir kiti – pabandyk kuriems paprieštarauti, blogai baigsis. Dar yra prisimenančiųjų Tijušų šeimos tragediją, todėl istorikai tikrai turėtų ką veikti“, – kalbėjo susirinkusieji.

(Daugiau – antradienio „Gimtajame…“)

azija

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie