Gimtasis Rokiškis Toks gyvenimas Baravykų karaliai: per sausrą – 56 baravykai!

Baravykų karaliai: per sausrą – 56 baravykai!

3380
1

Nors karštis svilina kaip Sacharos dykumoj, o miškuose nuo sausros traška paklotė, aistringiausi grybautojai turi kuo pasidžiaugti. Joninių laisvadienio pavakarę onuškiečiai Danguolė ir Gintautas Urbučiai nutarė patikrinti voveraičių augimo vietas. Bet nesitikėjo, kad viename miškų jų lauks toks gausus derlius – net 56 grybų karaliai. Tiek per trumpą laiką baravykų į krepšius susikrovė sutuoktiniai.

Ne pirmą savaitę miškuose grybų augimo vietas „tikrinantys“ Urbučiai, iki šiol radę vos kelias lepšes, miniatiūrinių voveraičių, praėjusį trečiadienį negalėjo patikėti, kai išvydo didžiulių baravykų. Ir ne po vieną, o šeimynomis. Šalia didelėm kepurėm besipuikavusių baravykų iš po žemių galvas kėlė ir mažiukai, vos matomi. Grybautojai šmaikštavo, kad tiek baravykų užtektų pavaišinti visus apylinkės Jonus ir Janinas.

„Dėl uodų ir kitų kraujasiurbių spiečių nebegalėjom patikrinti visų grybų vietų, o dar ir vakaro tamsa užgulė“, – sakė Danguolė.

G. Urbučiui priklauso anksčiausiai rajone rasto pirmojo grybo rekordas – prieš kelerius metus raudonviršių šeimą jis užtiko gegužės 23 d. Onuškio ežero pakrantėje.

azija

1
Rašyti komentarą

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Kiškis kvanka Recent comment authors
  Subscribe  
Naujausius Seniausius Įvertinimą
Informuoti apie
Kiškis kvanka
Kiškis kvanka

Kiekvienas džiaugtųsi tiek radęs, bet tik maža dalis jų valgoma…