Vaiva1

Balandžio mėnesį Lietuvoje tęsiamas šių metų vasarį pradėtas vykdyti didelės apimties socialinis projektas „Kylame į kovą su vėžiu“. Pirmą kartą mūsų šalyje pasitikrinti, ar neserga gimdos kaklelio, krūties, storosios žarnos ar prostatos vėžiu, SMS žinutėmis gyventojus ragins telekomunikacijų bendrovės, susivienijusios į kovą su vėžiu kartu su valstybės ir nevyriausybinėmis organizacijomis, didžiausiomis žiniasklaidos ir reklamos įmonėmis. Šios akcijos globėjas – sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Pirmosios žinutės iki balandžio 16 d. pasieks Panevėžio, Utenos, Klaipėdos ir Tauragės apskričių gyventojus. Jų tekstas bus toks: „Pasirūpinkite savo sveikata. Pasitikrinkite pagal gimdos kaklelio, krūties, prostatos ir storosios žarnos vėžio prevencijos programas. Kreipkitės į savo šeimos gydytoją. Paraginkite pasitikrinti ir artimuosius. Daugiau www.vlk.lt/prevencija, tel. 8 700 88888.“

„Savo veiklos zonos gyventojus įspėjame, kad į SMS žinutes, kurių jie netrukus sulauks, raginančias aplenkti klastingą ligą ir išsitirti nemokamai pagal prevencijos programas dėl vėžio, reikėtų reaguoti labai rimtai. Jei jau kitiems rūpi Tavo sveikata, tai kaip ji gali nerūpėti pačiam? Skubėti pas šeimos gydytoją turėtų ypač tie, kurie mano esantys sveiki ir iki šiol apie galimybę nemokamai išsitirti sveikatą nebuvo girdėję. Noras užbėgti ligai už akių ir kuo anksčiau ją pradėti gydyti turėtų nugalėti baimę išgirsti ligos diagnozę“, – sako Panevėžio teritorinės ligonių kasos  (TLK) direktorius Jonas Narbutas.

Gyventojams, gavusiems žinutes, nereikėtų nustebti: jei nesate prevencinėse programose nustatyto amžiaus, paraginkite savo artimuosius ar pažįstamus, pagal amžių turinčius galimybę nemokamai išsitirti dėl vėžio, kreiptis į savo šeimos gydytoją. Tie, kurie jau yra tikrinęsi, turėtų nepamiršti, kad tai daryti būtina periodiškai.

SMS žinutes gaus visi Lietuvos gyventojai, besinaudojantys mobiliojo ryšio paslaugomis. Panevėžio ir Utenos apskričių gyventojai, besinaudojantys šiomis paslaugomis kaip abonentai, SMS gaus iki balandžio 16 d., o visiems Lietuvos išankstinio mokėjimo telefono kortelių turėtojams žinutės bus siunčiamos gegužės 29 – birželio 11 d.

Projekto „Kylame į kovą su vėžiu“ iniciatoriai – Valstybinė ligonių kasa ir Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacija (POLA). SMS žinutės bus siunčiamos „Bitė Lietuva“, „Telia“, „Tele2“ abonentams ir išankstinio mokėjimo telefono kortelių turėtojams. Projektas startavo šių metų vasario 2-ąją, kai Pasaulinės kovos su vėžiu dienos išvakarėse buvo pasirašyta bendradarbiavimo sutartis. SMS žinutės – viena iš projekto priemonių.

Tikimasi, kad šis projektas bus tęstinis ir žinutės turėtų būti siunčiamos kartą per metus. Visos minėtos telekomunikacijų, žiniasklaidos ir reklamos verslo įmonės projekte dalyvauja savo lėšomis.

Panevėžio TLK inform.

Rašyti komentarą

Komentarų nėra

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie