blank

Mūsų veido odą kiekvieną dieną veikia begalė įvairių veiksnių, kuriuos ne visada galime sukontroliuoti. Tai ir oro užterštumas, temperatūros pokyčiai, stresas, įtampa, niekam nepavaldūs senėjimo procesai bei daugelis kitų.

Lygiai, spindinčiai ir, svarbiausia, sveikai veido odai palaikyti yra būtina tam tikra rutina. Kasdienis kruopštus odos nuvalymas ir drėkinimas – vienas iš svarbiausių veido priežiūros namuose įpročių, tačiau net ir sąžiningai jo laikydamiesi, negalime būti užtikrinti, jog mūsų oda – iš tiesų tokia švari, kaip norėtume, kad būtų.

Tam, kad pasiektume geriausių rezultatų, taip pat rekomenduojama reguliariai apsilankyti pas veido priežiūros specialistus ir atlikti profesionalų veido valymą. Šių pasirinkimas yra labai platus, priklausomai nuo odos tipo ir būklės. Susipažinkite su keletu populiariausių odos valymo procedūrų rūšių ir jų teikiamų privalumų.

Mechaninis veido valymas

Pagal veikimo principą, veido valymo procedūros skirstomos į tris pagrindines rūšis, kurios vėliau skaidomos į šiek tiek siauresnius tipus. Tai – mechaninis, cheminis ir fizikinis veido valymai. Pradėkime nuo mechaninio veido valymo bei šios procedūros efekto mūsų odai.

Mechaninis veido valymas tinka visų tipų odai ir yra bene populiariausias pasirinkimas visų, ieškančių patikimo būdo efektyviai išvalyti odoje susikaupusius nešvarumus. Ši procedūra dar kitaip vadinama giluminiu veido valymu būtent dėl to, jog jos metu paveikiami ir gilesni odos sluoksniai, ne tik jos paviršius.

Trumpai tariant – atliekant mechaninį veido valymą, yra išvalomi inkštirai, poros, giluminiai spuogai, miliumai (maži balti spuogeliai) ir panašūs dariniai. Procedūros metu veidas taip pat yra švelniai nušveičiamas tam, kad būtų pašalinamos negyvos odos ląstelės, kruopščiai dezinfekuojamas norint išvengti infekcijų, stabdyti uždegiminius procesus, o valymo pabaigoje dažnai užtepama ir raminanti kaukė.

Priklausomai nuo odos būklės, mechaninio veido valymo rezultatai pastebimi ganai greitai (jei oda labiau užteršta, visgi gali prireikti ir kelių apsilankymų pas kosmetologą). Pagerėja bendra veido būklė, oda tampa šviesesnė, skaistesnė ir lygesnė, atkuriamas drėgmės balansas. Mechaninis veido valymas padeda kovoti su odos papilkėjimais, gerina jos tonusą ir greitina regeneraciją – tai reiškia, jog ši procedūra taip pat padeda koreguoti raukšles, pašviesinti randelius.

Cheminis veido valymas

Cheminis veido valymas skirstomas į du tipus – enziminį ir rūgštinį veido valymą. Nors žodis „cheminis“ čia skamba nevisai patraukliai, svarbu suprasti, jog tai nereiškia, kad tokios procedūros metu yra naudojamos nenatūralios priemonės. Šiuo atveju, pavadinimas apeliuoja į techniką – tai odos valymas kosmetikos priemonėmis, ne rankomis ar prietaisais.

Tokios procedūros metu ant veido gali būti užtepamos įvairios švelnios rūgštys (pavyzdžiui, AHA) arba fermentai (enzimai), kurie ir atlieka visą sunkiausią darbą. Kiekvienas specialistas, įvertinęs jūsų odos tipą ir būklę, turėtų parinkti jums tinkamiausią ir efektyviausią variantą.

Priklausomai nuo naudojamų priemonių, rezultatai taip pat gali būti skirtingi. Pavyzdžiui, AHA rūgštys ardo keratolitinius ryšius, greitina odos ląstelių regeneraciją, padeda sulaikyti drėgmę, šalina suragėjusias ląsteles, o BHA rūgštys tinkamos į aknę linkusiai odai, kadangi turi stiprių antibakterinių savybių. Tad skirtingiems odos tipams veiksmingiausios gali būti skirtingos priemonės. Kai kurie gamintojai, atsižvelgdami į vyraujančias problemas, poreikį ir rūgščių savybes, jas taip pat derina tarpusavyje tam, kad pasiektų geriausią efektą. Bet kokiu atveju, po cheminio veido valymo procedūros oda tampa pastebimai švaresnė, šviesesnė ir lygesnė, o tokį valymą kartojant reguliariai netruksite pastebėti ir ilgalaikių rezultatų.

Fizikinis veido valymas

Fizikiniam veido valymui priskiriamos tokios procedūros kaip veido valymas ultragarsu ar deimantinė mikrodermabrazija. Pastaroji yra giluminis veido šveitimas naudojant deimantų kristalais dengtas plokšteles bei vakuumą, o ultragarsinis veido valymas – visų tipų odai tinkantis metodas, atliekamas ultragarso aparatu.

Dėl savo tinkamumo įvairių tipų odai, ultragarsinis veido valymas yra vienas iš populiariausių pasirinkimų žengiant į kosmetologo kabinetą. Tai visiškai neskausminga ir labai efektyvu – tokios procedūros metu oda valoma giliai, ląsteliniame lygmenyje, taip atstatomos jos apsauginės funkcijos, reguliuojamas pH, šalinami nešvarumai ir negyvos odos ląstelės, riebalų likučiai, skatinami regeneracijos procesai, kolageno ir elastino gamyba, gerinama kraujotaka. Dėl to oda atrodo pamaitinta, pastebimai skaistesnė, lygesnė, sumažėja porėtumas ir riebalavimasis, mažėja uždegimų rizika, gali imti mažėti ir mimikos raukšlės bei gerėti randelių išvaizda.

Deimantinės mikrodermabrazijos rezultatai panašūs į valymą ultragarsu, tačiau šios procedūros metu taip pat yra ir efektyviai atkuriamas odos strangrumas, elastingumas, pagerėja drėgmės pasisavinimas ir naujų ląstelių regeneracija. Oda yra išvaloma nuo inkštirų, gerinama kraujotaka bei limfotaka, tad veidas jau po pirmo apsilankymo atrodo gaivesnis, švaresnis ir sveikesnis.

Neapsisprendžiate? Išbandykite kombinuotą veido valymą

Jei neapsisprendžiate, kuris veido valymo metodas jums tinkamiausias ar priimtiniausias, galite išbandyti kombinuotą veido valymą, kurio metu yra derinamos skirtingos veido valymo rūšys. Kombinuotą veido valymą dažniausiai sudaro mechaninio ir ultragarsinio veido valymo derinys, kurį naudojant galima pasiekti dar geresnių rezultatų. Pasitikėkite savo specialistu, kuris, įvertinęs jūsų odos būklę, tikrai parekomenduos jums tinkamiausią procedūrą, ir nepamirškite įtraukti profesionalaus veido valymo ritualo į savo odos priežiūros rutiną, jei norite ilgam išlaikyti odą spindinčią.

Užs. 934

trecias brolis
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Rekomenduojami video: