Ieva Tuskaitė–Kanopienė: „Svarbiausia – vengti kraštutinumų: neieškoti ligų ten, kur jų nėra, bet ir nežiūrėti atsainiai į savo sveikatą.“ Asmeninio archyvo nuotr.
Ieva Tuskaitė–Kanopienė: „Svarbiausia – vengti kraštutinumų: neieškoti ligų ten, kur jų nėra, bet ir nežiūrėti atsainiai į savo sveikatą.“ Asmeninio archyvo nuotr.

 

Skauda galvą, kartais, atrodo, ji sukasi, kartais paskauda šoną. Kas man? Tuoj, kelios minutės, paieškosiu internete. O ne… man AIDS, vėžys, poliomielitas (jo net pavadinimą sunkiai ištariu). Pripažinkit, gal ir jūs kada bandėte save tirti internete? Arba pakalbėti su kaimynu, kuris visada viską žino geriau? Rūpintis savo sveikata yra labai svarbu, tačiau vartojimo kultūra mus spaudžia sveikata rūpintis vaistus kramtant tarsi „tik tak“ saldainius. Apie ligų ieškojimą, vitaminus, maisto papildus ir… vasaros įpročius kalbamės su farmacininke, vaistininke Ieva Tuskaite–Kanopiene.

– Noriu pradėti nuo… „googlinimo“. Ar Tave erzina, kai žmonės, vos pajutę kokių nors skausmų, pirmiau puola informacijos ieškoti internete ir tik vėliau kreipiasi į specialistus?

– Visų pirma „googlina“ jaunesni žmonės, o daugiausia vaistinių pacientų yra vyresnio amžiaus. Jie informacijos ieškosi kitais būdais, vienas mėgstamiausių – kaimynui padėjo, tai reikia ir man. Aišku, šiais laikais, kai informacija lengvai pasiekiama, geriausia ieškoti jos apie jau nustatytą ligą. Žmogus jaučiasi ramiau, kai žino, kas jo laukia, koks gydymas gali būti taikomas, kokie alternatyvūs metodai efektyvūs. O „googlinti“ vos pajutus pirmuosius simptomus rizikinga, nes tie patys simptomai gali būti priskiriami šimtui ligų, o mes linkę išsirinkti pačią sunkiausią.

 

Interviu – ketvirtadienio “Gimtajame…”

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: