Redakcijos archyvo nuotr.
Redakcijos archyvo nuotr.

 

Nors dauguma (60 proc.) lietuvių žino, kad pasenusius ir naudoti nebetinkamus vaistus reikia atnešti į vaistines, dažniausia jais atsikrato išmesdami su kitomis buities atliekomis. Taip elgiasi 52 proc. šalies gyventojų. Kiek daugiau nei trečdalis (34 proc.) lietuvių nebenaudojamus medikamentus atneša į vaistines ir atiduoda joms tinkamai sutvarkyti. Tokius rezultatus atskleidė bendrovės „Norstat LT“ tyrimas.

AB „Rokiškio komunalininkas“ direktorius Gintautas Rekerta teigė, kad didelės problemos dėl išmetamų vaistų nėra. „Jų pakuotės, o tuo labiau palaidos tabletės, yra per mažos, kad pavyktų išrūšiuoti bendrajame atliekų sraute. Tą gali padaryti nebent specialus įrenginys, fiksuojantis biochemines atliekas. Tokį turi UAB Panevėžio regioninis atliekų tvarkymo centras. Tačiau iš centro negavome žinių, kad būtų išmetami dideli vaistų kiekiai. Kita vertus, ne tiek daug vaistų žmogus gali suvalgyti…“ – sakė pašnekovas.

Jis teigė, kad pasivarginti ir nebereikalingais vaistais atsikratyti tinkamai yra verta ir svarbu: mat į aplinką patekę jie teršia gamtą. Vaistai ir jų skilimo produktai – nuodingos atliekos, todėl juos reikia tinkamai utilizuoti, o ne tiesiog išmesti su kitomis šiukšlėmis.

Daugiau ketvirtadienio “Gimtajame…”

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: