TLK nuotr.

Tokių teigiamų pokyčių pasiekta dantims protezuoti skiriant vis daugiau Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšų, be to, buvo tobulinama ir šių paslaugų kompensavimo tvarka.

VLK duomenimis, pernai dantų protezavimo paslaugos kompensuotos 63 tūkst. gyventojų, arba net 21 tūkst. daugiau nei 2017-aisiais. Didesnis finansavimas leidžia apmokėti daugiau paslaugų ir sumažinti laukiančiųjų eilę iki minimumo.

Iš viso pernai dantų protezavimo paslaugoms iš PSDF buvo išleista apie 25,3 mln. eurų. Šiemet šioms paslaugoms apmokėti buvo skirta dar didesnė lėšų suma, iš viso – 33,2 mln. eurų.

Savivaldybės irgi gali prisidėti prie savo teritorijos gyventojų dantų protezavimo paslaugų, papildomai finansuodamos iš savivaldybių biudžetų lėšų. Pernai tuo pasirūpino trečdalis Lietuvos savivaldybių.

Teisę į dantų protezavimo paslaugas, kompensuojamas PSDF biudžeto lėšomis, šiuo metu turi keturios privalomuoju sveikatos draudimu apdraustų gyventojų grupės – sulaukę senatvės pensijos amžiaus, asmenys, pripažinti nedarbingais arba iš dalies darbingais, ir pacientai, kuriems buvo taikytas gydymas dėl burnos, veido ir žandikaulių onkologinės ligos, taip pat vaikai iki 18 metų.

Pagal dantų būklę pensininkams, neįgaliesiems ir asmenims, kuriems buvo taikytas gydymas dėl burnos, veido ir žandikaulių onkologinės ligos, iš PSDF kompensuojama iki 504,81 euro, arba iki 1 553,24 euro (nustato gydytojų konsiliumas), o vaikams – iki 257,63 euro, arba iki 1 553,24 euro (nustato gydytojų konsiliumas).

Dantų protezavimo paslaugos, kompensuojamos PSDF lėšomis, pacientams teikiamos licenciją teikti odontologinės priežiūros paslaugas turinčiose bei sutartį su teritorine ligonių kasa sudariusiose įstaigose. Įstaigų, kuriose pacientui gali būti suteiktos dantų protezavimo paslaugos, skelbiamos ligonių kasų interneto svetainėse. Taip pat rūpimus klausimus galima pateikti info@vlk.lt arba bendruoju ligonių kasų tel. (8 5) 232 2222.

VLK inform.

Prie Dirdų

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie