blank

SAM teigimu, daugiau paslaugų bus siekiama teikti ambulatoriškai, o aktyvaus gydymo lovų skaičių – mažinti. Tokia tendencija pastebima visoje Europoje.

Europos Komisija yra konstatavusi, kad Lietuvai būtų naudinga konsoliduoti ligoninių tinklą, nes sveikatos apsauga mūsų šalyje yra nepakankamai efektyvi, daug dėmesio skiriama brangiam gydymui ligoninėse ir per mažai – pirminei sveikatos apsaugai ir ligų prevencijai, sektoriuje trūksta kokybės kontrolės, o besigydantys apdraustieji turi palyginti daug prisidėti savo lėšomis.
Ministerija siūlo savivaldybėms pačioms atlikti joms pavaldžių pirminės asmens sveikatos priežiūros centrų (PASPC), buvusių poliklinikų ar mažų ligoninių (kai lovų yra mažiau nei 90) pertvarką. Savivaldybėse esančios mažosios gydymo įstaigos gali ir neiti planuojamų reformų keliu, t. y. nedaryti nieko. Tačiau tokiu atveju mažosios ligoninės ir PASPC liktų be reformai numatomų skirti 800 mln. eurų europinių lėšų.

„Gimtasis…“ domėjosi, ar ši reforma palies Rokiškio medicinos įstaigas? Ir kaip?

blankGera žinia mūsų rajonui – turime galimybę plėsti medicinos paslaugų apimtis

Ramūnas Godeliauskas

Rokiškio rajono meras

Diskusijos apie pertvarką vyko seniai ir gera žinia ta, kad mūsų rajono medicinos įstaigos nepatenka į sąrašą tų, kurios bus reorganizuojamos jas jungiant. Rokiškio pirminės asmens sveikatos priežiūros centras (PASPC) ir ligoninė kaip buvo atskiros įstaigos, taip ir liks. O dalyvaudami šioje pertvarkoje kaip tik turime galimybę praplėsti paslaugų spektrą ir apimtis. Pagal geografinę padėtį mums reikėtų stiprinti reanimacijos skyrių ir numatyti jame daugiau vietų, nes galėsime aptarnauti kaimynines savivaldybes. Taip pat galime plėsti vaikų ligų skyrių, dienos paslaugų apimtis.

blankRokiškio ligoninę reforma tik sustiprins

Ramunė Markevičienė   

VšĮ Rokiškio rajono ligoninės direktorė

Mūsų rajono pacientai ir personalas gali būti ramūs – reforma mums bus tik į naudą, todėl siunčiame visiems specialistams žinutę, kad drąsiai gali rinktis Rokiškio rajono ligoninę, kuri artimiausiu metu tik stiprės.

Priežasčių – ne viena. Pirma – dėl geografinės padėties. Esame labiausiai nutolę nuo didelių miestų ligoninių. Antra, rajone yra pakankamai didelis gyventojų skaičius, kad galima būtų palikti ligoninę. Be to, mūsų ligoninėje teikiamos visos asmens sveikatos priežiūros paslaugos – chirurgijos profilio, vaikų ligų, terapijos, apimančios įvairių sričių susirgimus, visų lygių reanimacija, todėl mūsų ligoninė laikoma stipria – net nebuvo siūlymų ją naikinti ar mažinti joje paslaugų. Atvirkščiai, mums siūlo didinti paslaugų apimtis. Visų pirma, vaikų ligų paslaugų teikimą aplinkiniams rajonams – Kupiškiui, Biržams, gal dar ir Zarasams, nes čia mažėja paslaugų ir lieka tik konsultacijos bei dienos stacionaro paslaugos. Visus savo ir kaimyninių rajonų vaikučius tikrai galime priimti stacionariniam gydymui.

SAM nurodymu Lietuvos mastu buvo atliktas tyrimas, kuris parodė, kad Panevėžio apskrityje yra per mažai reanimacijos profilio lovų. Todėl yra numatyti sprendimai stiprinti Rokiškio rajono ligoninės Reanimacijos skyrių. Kol kas tai nepatvirtinta, nes dar nepakeista įstatyminė bazė, tam turėtų būti skiriamas ir finansavimas. Vis dėlto tokių pasvarstymų yra. Rokiškio ligoninės Reanimacijos skyriuje dabar turime tris lovas. Jų skaičius galėtų didėti iki 7 ar 10. Didinant lovų skaičių, šioms paslaugoms užtikrinti turėsime didinti ir žmogiškuosius išteklius, keisti skyriaus infrastruktūrą, kadangi numatyta, jog vienai reanimacijos lovai turi būti skiriama 20 kv .m patalpos, o covidinei – net 25 kv. m. Mes kol kas tokių patalpų neturime, bet tokių patalpų reanimacijos lovoms turbūt kol kas neturi nė viena rajoninė ligoninė. Jeigu bus nuspręsta Rokiškio rajono ligoninėje didinti reanimacinių lovų skaičių, teks gerokai plėstis.

blankDaugiausia neaiškumų dėl greitosios medicinos pagalbos paslaugų

Danguolė Kondratenkienė

Rokiškio PASPC direktorė

Mūsų įstaigos planuojama reforma negąsdina. Ryškesnių pasikeitimų mūsų įstaigoje nebus, tik, kaip jau buvo taryboje nutarta, prie mūsų centro bus prijungtas Psichikos sveikatos centras, iki šiol veikęs atskirai. O šiaip dirbsime bendradarbiavimo sutarčių pagrindu – tiek su Visuomenės sveikatos centru, tiek su Rokiškio ligonine.

Kalbant apskritai apie planuojamą sveikatos sistemos reformą, svarbu tai, kad bus aktualinama ir akcentuojama slaugos paslaugų plėtra. Žmonėms tai tikrai svarbu. O visa kita – kol kas sunku pasakyti, ar bus geriau. Jeigu šalies mastu nebus sprendžiama medicinos specialistų trūkumo problema, vargu, ar reforma ką nors pakeis.

Atskiras šios reformos klausimas – greitosios medicininės pagalbos (GMP) paslaugos. Kitais metais žadama GMP paslaugas reorganizuoti ir iš mūsų jų valdymą perimti. SAM teigimu, tai valstybės funkcija, todėl šių paslaugų valdymą iš savivaldybių turi perimti jie. Koks modelis bus pritaikytas – dar neaišku. Ar bus keletas centrų Lietuvoje, ar bus kuriamas vienas valdymo centras, kuriam bus pavaldžios visos GMP paslaugos, kol kas nežinia.

Išsamesnius komentarus skaitykite „Gimtajame…“

blueyellow1
Subscribe
Informuoti apie
guest
7 Comments
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Inline Feedbacks
View all comments
Smalsutis
2021 28 lapkričio 14:48

Dabar visur svarbu sugebėti prikabinti makaronų kaip viskas puiku.

Tadas
Tadas
2021 28 lapkričio 9:17

Pagal Godliauską tokia pati ir Kondratenkienė. Abu -nuliai. Be jokios vizijos. Gydytojų tai problema. PASPC savo ir ne savo noru palieka medikai. O kur dar mobingas? Ir apsimeta, kad niekas nemato, nežino. Gaila ten dirbančių. Atsipeikėkite, runkeliai, ir pažiūrėkite ką daro šie ponai.

Aldona
Aldona
2021 27 lapkričio 22:17

Kokias nesamones kalba!!, kokios 3lovos?ir apie kokį lovų skaičių didinimą kalbama?!pirma pradėkit kalbėt apie personalo stiprinimą,kai nėra kam dirbti,keli etatai laisvi,kad tiems keliems darbuotojams reikia viską apimti!!!mokat labai gražiai kalbėti ,bet kaip iš tikro yra, tai yra slepiama ir vaidinama ,kaip yra viskas gerai.Apsurdas!!!

Vytukas
Vytukas
2021 27 lapkričio 22:02

Kur jūs matot stiprejančią reanimaciją ten nebera kam dirba baigia pabėgti sesutes

Rita
Rita
2021 27 lapkričio 19:14

Rokiškyje,mano matymu,labai reikalingas būtų diagnostikos skyrius jei GMP bus reorganizuojama..Pagalvokite apie tai,Dangute .

Smalsutis
2021 27 lapkričio 12:05

Kam tos pasakos apie stiprėjančią Rokiškio ligoninę, jei šiuo metu reikalingi:
Vidaus ligų gydytojas
Vaikų ligų gydytojas
Gydytojas dermatologas
Gydytojas radiologas
Gydytojas chirurgas
Gydytojas gastroenterologas
Gydytojas otorinolaringologas
Gydytojas oftalmologas
Medicinos gydytojas
Radiologijos technologas
Per esveikatą galima registruotis tik pas ausų, akių gydytojus, neurologą, chirurgą, traumatologą, echoskopijai. Dar atbaido konsultacinio skyriaus registratorės, neregistruojančios be siuntimo. Juk siuntimą galima gauti ir vėliau.

Janina
Janina
2021 27 lapkričio 11:53

Kodė trys lovos reanimacijos?😊 jei yra šešios.