Redakcijos archyvo nuotr.

Planuota pritraukti investicijų

Tarybos posėdyje klausimą dėl reorganizacijos nutraukimo pristačiusi savivaldybės gydytoja Evelina Grėbliauskienė sakė, kad tai lėmė pasikeitęs ES investicijų fondų lėšų paskirstymas. Anot jos, planas buvo pritraukti investicijų, bet, Sveikatos apsaugos ministerijos planams pasikeitus, reorganizaciją tenka atšaukti.

„Įgyvendinant sveikatos priežiūros įstaigų tinklo reformą buvo planuota Psichikos sveikatos centrą prijungti prie PASPC ir teikti paraišką ES fondų investicijų lėšoms gauti, bet patvirtinus teisės aktus atsirado nuostata, kad, reorganizuojant, pertvarkant įstaigas, viena iš dalyvių būtų ligoninė, o sujungus šias pirmines paslaugas teikiančias įstaigas, investicijos nebūtų skiriamos“, – teigė E. Grėbliauskienė.

Kaimynams – didelė suma

Poliklinikos vadovės Danguolės Kondratenkienės žiniomis, aiški lėšų suma taip ir nebuvo įvardinta, tačiau kaimynų pavyzdys rodo, kad suma – didelė. „Konkrečių lėšų sumos niekas neįvardijo, tik buvo žadama, kad struktūriškai jungiant įstaigas rajonas gaus gerokai didesnes investicijas iš ES struktūrinių lėšų. Deja, Rokiškio rajonui nenumatytas papildomas finansavimas dėl įstaigų jungimo. Kai, pavyzdžiui, kaimyniniam Kupiškiui šalia 172 tūkst. bazės numatyta papildoma dalis 494 tūkst. – tai tikrai didelė suma.“

Dabar, anot direktorės, dėl reorganizacijos nutraukimo iš esmės niekas nepasikeis – įstaigos dirbs kaip iki šiolei, tik pakis įstaigos teisinis statusas.

Išsamiau skaitykite “Gimtajame…”

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: